Home / Posts tagged "Twist and Tango"

Orange with brown

     Konečně bylo v pondělí dostatečně teplo, abych mohla vyjít ven jen ve svetru a kožené bundě z Manga, kterou jsem si pořídila už na podzim, ale kupodivu jsem ji od té doby neměla ani jednou na sobě, protože na to nebylo počasí. Když to tak vezmete, měli jsme u nás už skoro půl roku jen zimu. Vždy, když se podívám na zahraniční blogy, kde se to jen hemží outfity ve stylu: krátké šortky, svetr a kožená bunda, přemýšlím, jak by se to dalo aplikovat do českého prostředí, aniž by mi umrzly nohy, nebo abych se naopak nepařila v teplém svršku. Bohužel je tento typ outfitů na naše podnebí neaplikovatelný 🙁

Musím to ale vidět i z té pozitivní stránky, protože je fakt, že by mě celoroční vedra/zimy také nebavily.
     Finally it was warm enough on Monday to go out in just a sweater and a leather jacket from Mango, which I bought in fall but oddly haven’t worn it since because of the weather. By and large, we’ve had winter for almost half a year. Every time I look at blogs from abroad that teem with outfits looking like: shorts, sweater and leather jacket, I think about how to incorporate that in Czech weather without my legs freezing or my upper body baking in warm clothes. Unfortunately, this type of outfits seem inapplicable to our climate 🙁
But I must try to see the good side of things, it’s true that I wouldn’t like an all-year-long heat/cold either.

Veronika
Read more …

Park

        Miluji ranní procházky. To jsou ještě pražské ulice liduprázdné a já se tak můžu v klidu procházet po městě bez obav, že do mě bude pořád někdo vrážet. V průběhu tohoto týdne jsem se snad konečně přestěhovala i se svým šatníkovým arzenálem a momentálně se vrhám do zařizování bytu. Proto uvítám vaše tipy na dobré designové obchody s kuchyňskými a koupelnovými doplňky v Praze. Pořád totiž nemůžu najít ty pravé. Jsem ten typ člověka, který je schopen vybírat skoro rok i pouhou solničku a pepřenku :). 
PS: Kam chodíte v Praze venčit pejska? Hledám nejlepší park.


       I love morning walks. Prague’s streets are empty. During this week I finally moved with all my clothes arsenal into a new apartment. Therefore, I welcome your tips on good design shops with kitchen and bathroom accessories in Prague. Still can not find the right ones. I’m the type of person who is able to choose salt and pepper pot almost a year :).

Veronika

Read more …

Girls in fight

Máme pro Vás další várku společných fotek. Chtěla bych se ale vrátit k minulému článku od Hanky. Zmínila v něm restauraci, která nás velmi zklamala. Ostatně mnoho českých restaurací, které jsem navštívila, jsou s úrovní servisu na stejné nebo ještě horší úrovni. Ty si ovšem cenově „nehrají“ na luxusní podnik. Jedno vím jistě, do restaurace Grosseto Marina se už nevrátím. Nádhernou lokaci (Alšovo nábřeží s výhledem na Pražský hrad) zazdila hrozná obsluha. Když už platím za oběd skoro 700 Kč, očekávám, že pokud si objednám nápoj, polévku a hlavní chod, dostanu je v daném pořadí. V Grossetu je ale asi na denním pořádku, že před Vás hodí na ne zcela čistý stůl polévku, která není teplá ani ochucená. Pokud se ohradíte, že byste si dali napřed nápoj, tak je Vám velmi hrubě naznačeno, že nemáte otravovat. Na sůl nebo olivový olej rovnou zapomeňte. Je pravdou, že ten den byla restaurace plná lidí a personál možná nestíhal. Bohužel to ale přece není Váš problém. Hlavní jídlo jsme dostaly studené a čekaly jsme na něho hodně dlouho. Normálně nechávám vždy spropitné minimálně ve výši 10 %. Často i více. V Grossetu jsem k tomu ale opravdu neměla důvod. Vrcholem bylo asi minutové čekání při placení. Číšník, který byl evidentně nespokojen s tím, že žádné spropitné nedostane, mi začal vydávat nazpět 300 Kč v desetikorunách. Taky máte nějaké nepříjemné zkušenosti s úrovní jídla nebo obsluhy v českých restauracích?

More together photos. I would like to return to the previous article from Hanka. She mentioned about one restaurant, where we were very disappointed. I visited many czech restaurants with very poor service and food. They however dont „play“ on the luxury restaurant. I know for sure one thing. I will never return to the restaurant Grosseto Marina although it has a magnificent location with views on Prague Castle. When you pay nearly 700 czech crown for lunch, you expect that if you order a drink, soup and main course, you get them in that order. In Grosseto, however, you get a cold and not flavoured soup to the dirty table. If you mention you want for start a drink, they will indicate that you bother them. You better forget about olive oil and salt. It is true that the restaurant was full of people, but unfortunately it’s not your problem. The main meal was horrible. It was cold and we waited for a long time. Normally I leave always tip a minimum of 10%. Often more. But I really had no reason in Grosseto. Probably a minute waiting for payment was the worst. The waiter, who was apparently dissatisfied with the fact that he didnt gets tip started to return back 300 czech crowns in small coins.Do you have any unpleasant experience with the level of food or the service in the Czech restaurants?

Veronika

Read more …