Home / Posts tagged "Klara Nademlynska"

Denisa Nová F/W + outfit

Denisa Nová patří k mým nejoblíbenějším českým návrhářům. I proto mi jí bylo během její módní přehlídky líto. Nejprve ale k samotné kolekci. Její modely vynikají především nadčasovostí a nepodléhají aktuálním trendům. Tvoří pod značkou DNB, která je charakteristická čistotou střihu a minimalizmem. Důraz dává na jednotlivé detaily. Na svých webových stránkách při prezentaci kolekce podzim/zima 2011-12 uvádí, že intimnější forma představení oděvní kolekce se jí zdá v českém kulturním kontextu mnohem přirozenější a osobně bližší, než forma okázalé módní přehlídky. To se ale podle mě vylučuje s prezentací na akci Designblok Dreft Fashion Week. V předstihu jsem si na její přehlídku koupila vstupenku a čekala jsem, že uvidím nádherné modely. Ty asi opravdu nádherné byly, ale bohužel jsem je skoro neviděla a to i přesto, že jsem měla obsazené dobré místo, které mi u jiných přehlídek vždy zajistilo skvělý výhled. Modelky využívaly jen první půlku mola, kde se asi na minutu zastavily a čekaly. Pak se pomalu otočily a šly zpět. Fotky, které se mi podařilo vyfotit jsem pak musela dlouze upravovat, jelikož byla v sále tma. Jeden paprsek světla, který měl modelky pouze nasvítit, mířil skoro pokaždé mimo, takže modelky stály ve tmě. Publikum bylo značně otráveno a fotografové, kteří marně čekali modelky na konci mola taky. Ve finále to vypadalo tak, že většina sálu nic neviděla a proto netleskala a těch pár šťastlivců u kterých se modelka zastavila, tleskalo. 

Denisa Nova is one of my favorite Czech designers. Her collection of clothes excels in timeless design and not subject to current trends. Denisa creates the brand DNB which is characterized by purity and minimalism style. I wrote on her website before the fashion show that she likes more intimate form of performance clothing collection than a form of spectacular fashion shows. I think it excludes a presentation at the Designblok Dreft Fashion Week. I bought ticket for her show in advance and I expected to see beautiful models. Unfortunately I could hardly see although I had a good place. The models used only first half of the catwalk where they stopped for about a minute and waited. Then they slowly turned and walked back to backstage. I had to edit photos because the hall was very dark. One ray of light should lit models but headed almost always out so the models stood in the dark. The audience was very annoyed and photographers who waited for models at the end of the catwalk too. 

Veronika

Read more …

Klára Nademlýnská F/W

V rámci akce Designblok Dreft Fashion Week jsem se poprvé mohla zúčastnit módní přehlídky přímo z „front row“. No co Vám budu povídat…byla jsem prostě nadšená. Navíc jsem se mohla zblízka podívat na modely jedné z nejlepších českých návrhářek. Kláru Nademlýnskou Vám jistě nemusím představovat. Její modely jsou jednoduché a především nositelné pro jakoukoli ženu. Z nové kolekce mě nejvíce oslovily šaty s výrazným zapínáním na zádech a krásné kabáty. Musím říct, že organizace celé akce byla velmi precizní. Přehlídka se konala v nádherných prostorách Obecního domu. Před samotnou přehlídkou jsem měla možnost nakouknout do backstage, kde byly pro každou modelku nachystány jednotlivé modely i s její fotkou. S konkurenční akcí Prague fashion weekend se to nedá vůbec srovnat. Přináším Vám první várku fotografií. Musela jsem hodně třídit. Modelky po mole chodily takovou rychlostí, že i můj foťák nestíhal zaostřovat 🙂 Moc děkuji za tuto příležitost.

I´ve attended Designblok Dreft Fashion Week for the first time and right from the „front row„. Well I was just excitedI could take a closer look at the models of one of the best czech designers Klara Nademlynska. The clothes from new collection is simple and wearable for any woman. I was most impressed with dresses back fastening and beautiful coats. I must say the organization of the event was very precise. The show was held in the beautiful Municipal HouseI had a chance to peek into backstage before the show. It can not be compared to Prague fashion weekend at allI bring you the first photos of the show. Models walked so quickly on the catwalk and it was hard to take sharp pictures 🙂
Thank you very much for this opportunity.

Veronika

Read more …