Home / Posts tagged "hat"

Hats for Audrey Hepburn

        Dnes pro Vás nemám přímo outfit post, ale sérii fotografií, která byla vytvořena autorkou prvního ročníku Ústavu umění a designu na Západočeské univerzitě v Plzni do předmětu Fotografické techniky. Zadáním úkolu bylo vytvořit šest fotografií stylizovaného portrétu. Samozřejmostí byl make-up, stylizace a také lehká práce ve photoshopu. Autorka si vybrala téma: 60. léta, Audrey Hepburn a její fotografie kolekce klobouků pro značku Givenchy. Původním autorem fotografií je Cecil Beaton, který fotil velké množství hvězd té doby: Marilyn Monroe v roce 1956 nebo Micka Jaggera v 1970. Byl také návrhářem, který vytvořil kostýmy pro představení My Fair Lady a fotil pro magazín Vogue už od 30. let. Mně se výsledek velmi líbí. Během focení jsme si užily spoustu srandy, protože pózování s kloboukem na hlavě, který vám pořád někde sjíždí a padá, není nic jednoduchého. 

        Today´s post is not about outfit, but it is about a series of photographs which were created by the author of the first year at the University institute of Art and Design in Pilsen. Subject is called Photographic techniques. The task was create a stylized portrait of six photographs. Monika, the author did my make-up, styling and light work in photoshop. She chose the theme: Audrey Hepburn and her photos for Givenchy hat collection. The original name is Hats for Audrey Hepburn: Givenchy, 1964. Photographed by Cecil Beaton. He photographed many stars of that era: Marilyn Monroe in 1956 or Mick Jagger in 1970. He was also the designer who created the costumes for My Fair Lady. During shooting we enjoyed a lot of fun and it wasnt easy, but I really like the result. What about you?

Veronika

Read more …

IN LOVE TO FEDORA HAT

Dsquared fedora

Spring/Summer 2011ASOS fedora
Czech Chicks milují klobouky. Především pak fedory. 
Tento módní doplněk se začal objevovat mezi vyšší vrstvou v 19. století. V té době lidé fedory nosili především jako ochranu před deštěm a větrem. Fedora však byla hlavním poznávacím znamením detektivů a gangsterů. 
Každou sezónu se na módních přehlídkách fedory objevují. Nosí je na hlavách jak muži, tak i ženy a ani letos se bez klobouku neobejdete! Umí totiž povznést jakýkoliv outfit z obyčejného do prudce chic. 
Fedoru hojně nosí mnoho celebrit a pokud jste jejím milovníkem stejně jako oni, nebo jako já, nebojte se! Zatím nikam nemizí. 
Výhodou tohoto klobouku je, že může být nošen jak v zimě, tak i v létě. Letní bílou a slámovou variantu v zimě vyměňte za šedou nebo černou plstěnou a můžete vyrazit.Read more …