Home / Posts tagged "Guru"

Andy Torres for Kipling

       Od té doby, co jsem si pořídila zrcadlovku, jsem řešila neustále ten stejný problém. Kam s ní? Ne vždy s sebou tahám velkou kabelu, do které se mi foťák bez problémů vleze a na krku nebo přes rameno ho nosit nechci. Bohužel výrobcům brašen na fotoaparáty nic moc nějaký design nebo móda neříká. Navíc, co si budeme povídat, je focení spíše mužskou doménou…takže sehnat nějakou hezkou tašku, která by ale moc nepřekážela, byl nadlidský úkol. Zachránila mě až Andy Torres, která navrhla pro Kipling pouzdra na zrcadlovky. Podle oficiálních stránek se měla pouzdra začít prodávat i u nás v jedné z pražských poboček značky Kipling. Samozřejmě s více jak měsíčním zpožděním. Měla jsem políčeno na černý kousek. Hned v den oficiálního zahájení prodeje této kolekce jsem tedy do prodejny zašla. Čekal tam na mě tento poslední červený kousek. Do Česka asi dorazilo maximálně 10 ks, takže byly samozřejmě hned pryč. Každopádně pouzdro je skvělé. Vlezou se mi tam oba objektivy, náhradní baterka i karta. Takže není co řešit. Jak přenášíte foťáky vy?
       PS: Tričko s Tomem Fordem jsem si pořídila v pražském butiku Space, o kterém jsme vám už s Hankou psaly ZDE. Je to teď moje denní učící uniforma :).


       Since I bought my first SLR camera I always dealt with the same problem. Camera bag yes or no? I dont wear always a big purse and I dont want to wear a camera around my neck and over my shoulder. Unfortunately the producers of camera bags are really anti-fashion. Andy Torres saved me. She designed for Kipling really cute cases for cameras. According to the official website the bags were to start selling in one Prague’s Kipling store. Of course, with more than a month late compared to West Europe. So I went to the store the day of the official launch of this collection. There was this last red piece. To the Czech Republic reached about 10 pieces so of course they were gone in a minute. Anyway the case is great. I hide to the bag my two lenses, flashlight and spare memory card. So there is no problem. How you wear your cameras?
     PS: I bought this Tom Ford t-shirt in Prague boutique Space. We already wrote about this boutique HERE. Now it is my daily learning uniform :).

Veronika

Read more …

Tricolor and leather

        Tento týden mi konečně přišly dlouho očekávané balíčky. Už delší dobu jsem posedlá kůží a marně jsem hledala kožené šortky, které by měly tu správnou délku a střih. Na nějakém blogu jsem je asi před měsícem našla. Jsou od Rag&Bone; a byla v nich vyfocena Olivia Palermo, jejíž styl přímo zbožňuji. Trochu jsem hledala a nakonec jsem je objevila na americkém ebayi. V mojí velikosti za skoro polovinu ceny! No nekupte to! 🙂 V druhém balíku mi přišly tyto černé kotníkové boty z ASOSu. Byly zlevněné na 20 eur a za cca 500 Kč jsem u nás podobné neviděla. Hrozně mě baví tkaničky v trikoloře. Sleva trvala jen jeden den, takže během pár hodin už byly vyprodány. Když se vrátím k Olivii Palermo…sleduji ji už od dob The City a podle mě má úžasný „New York“ styl. Společně s Miroslavou Dumou jsou to mé největší oblíbenkyně. Kým se necháváte inspirovat Vy?

        This week finally came the long-awaited packages. I’m obsessed with leather for a long time and I was looking for leather shorts with the right lenght and cut. I found them at some blog about a month ago. They are from Rag & Bone and they were worn by Olivia Palermo. I adore her style. I did some searching and finally I found them on the US ebay. In my size for almost half the price! These black ankle boots from ASOS came to me in the second package. Shoes have been discounted to 20 euros. Discount lasted for one day so within a few hours have been sold out. If I return to Olivia Palermo… I watch her since the City and according to me she has amazing „New York style“. Olivia and Miroslava Duma are my most favorite. Who inspires you?

Veronika

Read more …

Graffiti

Bez předchozí domluvy jsme se s Hankou včera ráno sešly se stejným šátkem. Stane se no 🙂 Ale chci se s Vámi podělit o jinou zkušenost. Ráda nakupuji na internetu. Jelikož se však snížila cenová hranice pro odvod dph, nevyplatí se už tolik nakupovat z Ameriky. Tak jsem si řekla, že se podívám na nějaké české internetové obchody s kvalitním oblečením a doplňky. Narazila jsem na stránky BeInStyle.cz. Na první pohled vypadal velmi hezky, měl propracovaný design a široký sortiment od různých značek. Po chvíli se mi ale něco nezdálo. Až když jsem narazila na konkrétní kabelku, měla jsem jasno. Zhruba před měsícem jsem objevila na stránkách známého internetového obchodu Forzieri kabelku od značky Fendi a rozhodovala jsem se zda si ji koupím. Stála okolo 13 tisíc. Nakonec jsem si ji tedy nevzala. No a na stránkách BeInStyle.cz jsem ji našla taky. Ovšem za cenu 22 770 Kč(!) Vysvětlí mi někdo, jak může takovýto obchod u nás existovat a vydělávat? Strašně mě štve, když ze mě někdo dělá s prominutím vola. Netýká se to jen jedné kabelky. Skoro vše co na stránkách mají je strašně předražené. Proto se této stránce pokud možno vyhýbejte. Doufám, že tito „podnikatelé“ to za čas pochopí a začnou v Česku nabízet zboží za normální ceny, které jsou k vidění jinde ve světě.

Without prior agreement with Hana we met yesterday morning with the same scarf. But I want to share with you a different experience. I really enjoy online shopping. However, since the price limits for payment of VAT was reduced in Czech Republic, I already dont order much from US. So I looked at some Czech websites selling quality clothing and accessories. I found the site BeInStyle.cz. At first sight, looked very nice, had a sophisticated design and a wide range of different brands. But something was wrong. It hit me when I saw one specific bag. About a month ago I discovered the website known as Forzieri. It is Italian online store where they sell designer handbags Fendi and other brands. I was thinking about one bag from Fendi which cost about 13 thousand czech crowns. Finally I didnt bought it. I found the bag on BeInStyle.cz too. But for the price of almost 23 thousand czech crowns (!) Who will explain to me? How could such a business exist in our country and profit? It really annoys me. This is not just one handbag. Almost everything on this site is terribly overpriced. When they start in Czech Republic to offer goods at normal prices, which are seen elsewhere in the world.


Veronika

Read more …