Home / Posts tagged "Caliope"

Vienna

        
        Hello Vienna… Minulý týden v pátek jsme se s Veronikou a její sestrou vydaly na výlet do Vídně. Předpokládáný odjezd v 6:30 nám vyšel na výbornou a cesta nám zabrala cca tři hodiny, jelikož jsme kvůli dálničním známkám, stály na všech pumpách. Nejraději máme OMW :). První zastávka byla v Parndorfu, kde jsme strávily pár hodin a daly si společný oběd. Nebudu se zde dlouho rozepisovat, protože jsme už o tomto kouzelném městečku psaly dříve. Ráda bych však zmínila, že pokud se tam někdo z Vás chystá v dohledné době, neměl by si nechat ujít nově otevřené Burberry, které nám vyrazilo dech a nevěděly jsme, co dřív zkusit. Za návštěvu stojí také obchod, kde prodávají sluneční brýle Tom Ford, Valentino nebo Gucci s výraznou slevou…
        Z Parndorfu jsme zamířily přímo do Vídně. Cesta trvá asi 30 minut a díky navigaci jsme neměly nejmenší problém ani v centru města. Doporučujeme parkování v podzemních garážích v ulici Mahler Strasse, kde je maximální cena 6 euro na celý den. Parkoviště se nachází přímo v centru a je u něj skvělá obuv, kde naleznete například balerínky Marc Jacobs, Pretty Ballerinas nebo Repetto. Po cestě do centra potkáte mnoho restaurací a kaváren. My doporučujeme restauraci Plachuta, kde podávají vyhlášené Vídeňské řízky a bramborový salát bez majonézy.
        Ve Vídni se dá skvěle nakoupit, pokud se zde ovšem chystáte před Vánoci, počítejte, že všude budou davy lidí a řady úplně na všechno. Nedávno se zde například otevřeli dva obchody Forever 21, které stojí za návštěvu, zejména oddělení dopňků, kde jsme strávily klasicky nejdelší dobu. Pokud milujete Zaru stejně jako my, připravte se na davy lidí. Na jedné straně zde naleznete i zboží, které v Praze vůbec není, na straně druhé budete čekat na kabinku i dvacet minut.
        Většina obchodů se nachází v okolí Stefanplatz, můžete se inspirovat v luxusních obchodech značek Chanel nebo Hermés. Za návštěvu stojí také několik obchodních domů, které nabízejí velké množství značek pod jednou střechou. My doporučujeme Steffl, který se nachází mimo jiné na Kartner Strasse 19. Veronika zde sháněla sluneční brýle Celine, bohužel marně. Pokud Vám ještě zbude čas, zastavte se do obchodu Pitti na Goldschmiedgasse 10, kde je obrovský výběr věcí od Givenchy a Michaela Korse. Za zmínku také stojí Amicis na Selerstatte 11, concept store se nachází kousek od centra a nabízí značky jako Alexander McQeen, Marc Jacobs, Valentino, Balenciaga, Balmain nebo Lanvin.
        Hello Vienna…Last friday we went to Vienna. We left at 6.30 am how we planned and the way takes about 3 hours. We just had a little problem with buying a highway stamp so we had to stop on each gas station. Our favourite one is OMW :).The first stop we made in Parndorf where we spent about 3 hours and we took a lunch together. I dont want to write a long post about it because we already wrote a post about it. But I would like to make some points. The first one is about a new Burberry store there, which is absolutely huge and you can find there everything. The second point is about a shop with sunglasses where you can buy amazing glasses like Tom Ford or Valentino in sale.
        After that we went to Vieanna. The way from Parndorf to Vienna takes about 30 minutes  and with GPS is very easy to be conversant in the center of the city. We suggest to park a car on Mahlerstrasse. The parking is directly in the center and you will pay max. 6 EUR. Before this parking you will find a special store with shoes. The store is called DOMINICI and we really loved Marc Jacobs flats, repetto flats or studded boots. On your way to the center you will see many restaurants, we suggest to eat in Plachuta restaurant, where you can try the typical Vienna snitchzel and potatoes salad without mayonnaise.
        Vienna is a perfect city for shopping. But if you are going here during before the Christmas, you have to be prepared for crowds of people and long lines for everything. Few weeks age the barnd Forever 21 opened the secobd store here and you should visit it. We love the department with accessories, where we spent most of time. If you are Zara lovers as we are, you have to be ready for many really many people inside so you can wait for 20 minutes for a cabin. On the other hand you can buy here many things which are not available in Prague.  
        Most of stores are around Stefanplatz, you can admire famous brands as Chanel, Tiffany or Hermes. You also should visit some department stores where you can find everything under one roof. We suggest to shop in Steff, which is located on Kartner Strasse 19. We went there because Veronika wanted to buy Celine sunglasses but they were sold out. If you still dont have enough you should go to Goldschmiedgasse 10, where is located a store Pitti. There you can buy some Givenchy staff or something by Michael Korse. And If you like Balenciaga, Balmain, Alexander McQeen or Marc Jacobs you go to Selerstatte 11, where is a concept store Amicis.

Hanka a Veronika

Read more …