Home / Posts tagged "Bally"

Woman on the Verge

Mám kamarádku, která žije už asi 20 let v Polsku. Její rodiče se tam odstěhovali za prací a už tam zůstali. Je to kousek za hranicemi a já to mám z Ostravy relativně blízko. Má manžela a ročního kluka. Pokaždé když se za ní vypravím, musím se pozastavit nad některými věcmi. 
Za prvé: neuvěřitelné množství obchodů s oblečením, botami a doplňky. I v tom největším zapadákově mají větší výběr než v celé Ostravě dohromady.
Za druhé: úroveň oblékání polských žen. Jak je možné, že vypadají daleko lépe upraveněji a elegantněji než Češky? Už jsem se smířila, že francouzská elegance je v naší zemi spíše sci-fi a bohužel se většina českých žen opravdu oblékat neumí. Proč to ale jde například v Polsku, kde byli stejně jako my „postiženi“ komunistickou érou…Stačí když si na googlu vyhledáte fotky z dob socialismu a srovnáte obrázek typické české a polské ženy. Ten rozdíl je opravdu do očí bijící. Došlo mi to na návštěvě u kamarádky a rodičů jejího polského manžela. Neznají totiž pojem domácí oblečení. Zatímco u nás se doma nejspíše běhá ve vytahaných teplácích a zástěrách, v Polsku po příchodu domů eleganci na věšák neodkládají. Neznají ani pojem „domácí oblečení“. U nás se bohužel brzké změny asi nedočkáme. Nemá nám to totiž kdo předat. Příklad od našich matek a babiček si vzít nemůžeme a vše co jsem napsala platí i pro muže. Bohužel. A co vy a domácí oblečení? Jste doma k nepoznání od té hezké a elegantní ženy, která před hodinou pobíhala venku na ulici?


I have a friend who lives for about 20 years in Poland. Her parents moved there to work and have stayed there. It’s a bit outside and I visit her often because Ostrava is relatively close. She has husband and one-year baby. When I´m in Poland some things amaze me every time.
First: an incredible number of shops with clothes, shoes and accessories. Even in the biggest backcountry have more choice than in the whole Ostrava together.
Second: elegance of Polish women. How can they look much better and more elegantly than the Czech women? I made ​​up that French elegance in our country is rather sci-fi and unfortunately the majority of Czech women really can not dress. But why it can in Poland where they were just like us „hit“ the communist era… when you search Google for photos of the socialist era and compare the image of a typical Czech and Polish women you can see the diference. It is really striking. I realized that after visiting parents of her Polish husband. They dont know home clothes. While we are probably running in dirty sweatpants and aprons in home, Poland people are still elegant. 

Veronika

Read more …

This coat is legen…wait for it…dary!

Jsem seriálový maniak. S blížícím se koncem září netrpělivě vyhlížím, kdy se na internetu objeví nové díly mých oblíbenců. Když jsem byla mladší, ke štěstí mi stačily dva seriály: Přátelé a Akta X. Dnes jich po nocích sleduji nejméně šest 🙂 How I Met Your Mother, Gossip Girl, Dexter, House, Desperate Hosewives a Big Bang Theory patří mezi mé favority. Hrozný žrout času… Pokud vše vyjde, tak se o víkendu zúčastním Designbloku a s ním spojeného Fashion Weeku. Jde se tam někdo z Vás podívat? Máte taky rádi seriály nebo spíše filmy? A jaké?
PS: Náramky z HM mi posloužily jako ozdoba rukávů. Líbí se Vám?

I´m a serial maniac. With the end of September I look out new series of my favorites on the internetWhen I was younger I watched only two serialsFriends and X-Files. I watch them now at least six🙂 How I Met Your MotherGossip Girl, Dexter, House, Desperate Hosewives and Big Bang Theory are my favorites. Terrible waste of time…I know 🙂 I plan to attend Designblok fashion week this weekend. Who of you goes there too? Do you like rather serials or movies? And what of them?

Veronika

Read more …

Cape Me!

Už od dětství zbožňuji ponča, peleríny nebo pláště…říkejte tomu jakkoliv, ale jako malá jsem nosila červenou pelerínu a připadala si jako karkulka. Odtud asi pramení má láska ke kabátům bez rukávů.
Ale teď trochu na jiné téma. Každý rok nás návrháři zahlcují novými trendy a každou sezónu nás nutí k nákupům věcí, které za chvíli odložíme. Zároveň se na nás ze všech stran valí články o tzv. nadčasových kouscích, které nikdy nevyjdou z módy a do kterých se oplatí investovat o něco více. Ale co jsou to ty nadčasové kousky? Pro mne to je třeba kabelka, boty, trenčkot, šperky nebo malé černé šaty. To už je ale hodně velká investice 🙂 Pokud byste si tedy mohli vybrat jen jeden tzv. nadčasový kousek do kterého byste mohli investovat neomezené množství peněz, co by to bylo?

I love ponchos, raincoats or pelerines since childhood you can call it as you like, but when I was a kid I wore a little red cape. I looked like little Red Riding Hood and I loved it!
But now some other topic. Each year and season, designers inundate us with new trends and forcing us to buy things only for one season. At the same time fashion magazines write about timeless pieces that never go out of fashion and into which are worth investing a little more. But what are those timeless piecesFor me, it is handbag, shoes, trench coat, jewelry or a little black dress. That is a little more investment for me :). If you can select only one timeless piece in which you could invest an unlimited amount of moneywhat would it be?

Veronika

Read more …