Jóga II. – protahování do provazu a placky

Bára Sedláková z Blogu www.detoxchutne.cz pro vás připravila další díl do naší jógové série.

Od malička obdivovala tanečnice a toužila po rozsahu jako mají ony. Že po něm ve skrytu duše toužíte dodnes? Taky jste jako holčičky zkoušely provazy, rozštěpy, placky, hvězdy a podobně? Pamatujete si ještě na ten pocit, když se dílo povedlo? Dobrá zpráva je, že ani v dospělosti o tenhle skvělý pocit ze sebe nemusíte přijít.

Pusťte si Bářino nové instruktážní video a zlepšete se o kousíček už dnes.

Než začnete přečtěte si několik Bářiných zásad, které se vyplatí dodržovat.

Před protahováním se zahřejte.

Vždy začínejte protahovat až po zahřátí těla. Nechcete si ublížit. Věřte mi, tyhle chyby mám za sebou.

Respektujte svoje tělo a dýchejte

Přesně jak o tom mluvím ve videu. Každé tělo je jiné. To co udělám já, můžu být pro vás aktuálně náročné, nebo nemožné a naopak. Chceme se zlepšovat. Věřte mi, po pravidelném protahování uvidíte velmi brzy výsledky. Strečování není o křeči. Není to boj proti vlastnímu tělu. Podstatou protahování je uvolnění a prodloužení. Proto se do poloh nervěte, nikdy nezadržujte dech a naopak zhluboka dýchejte. Myslete na to, že i strečink může být v podstatě meditační, když ho děláte s respektem ke svému tělu.

Protahujte vždy alespoň 15 minut

Pokud se chcete zlepšovat a ne jen protahovat proti zranění nebo na uvolnění namožených svalů, chce to brát strečink jako samostatnou lekci. Jen tak se můžete někam opravdu posunout. Protahujte proto vždy alespoň 15 minut vkuse. Tomu odpovídá i délka mého videa. Přesně sestavena pro pravidelný trénink.

V každé poloze vydržte zhruba 30 vteřin

Osobně v každé poloze držím vždy půl minuty až minutu. Dávám svým svalům, vazům a šlachách čas, aby si na novou polohu zvykly a přijaly ji za vlastní. Tah a mírný diskomfort jsou normální. Dávejte si challenge, ale ke svému tělu VŽDY přistupujte s něhou a láskou. Buďte na sebe opravdu opatrní.

No a teď už si to jen užijte. Příjemné protahování.

A nezapomeňte, flexi je sexi. 🙂

 


2 thoughts on “Jóga II. – protahování do provazu a placky

  1. Pingback: Jóga II. – protahování do provazu a placky – Blogie.cz

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.