Samsung S8

Krásné pondělí kočky. Dnes pro Vás mám dlouho slibovaný článek o novém telefonu, který jsem měla možnost testovat od konce května. Dala jsem si s tím pěkně na čas, abych vyzkoušela všechny funkce a zhodnila všechny klady a zápory. Předně musím říct, že jsem vždy byla iPhone lover (až na malou pauzu, kdy jsem chvíli používala HTC). Osobně velkým fanouškem Applu nejsem, počítač mám např. DELL s klasickým Windows systémem. U telefonu jsem ale iphony vždy preferovala a poměrně rychle jsem si na ně zvykla. Proto pro mě byl největším oříškem Android, jeho fungování a odlišnosti oproti iPhonu. Nebudu lhát, když řeknu, že první dny jsem s S8 byla docela bezradná, pořád jsem se pletla, jak jsem měla zafixované určité postupy a pohyby z iphonu a to mě na začátku docela dost štvalo, po 3 dnech jsem dokonce uvažovala, že se na to vyprdnu a vrátím se k Applu. Každopádně teď jsem strašně ráda, že jsem to neudělala :D. Když jsem se rozhodovala mezi velikostí, nakonec jsem sáhla po S8 +, který je větší a lépe se mi s ním fotí a taky manipuluje v ruce. Zkoušela jsem si v obchodě obě velikosti a menší S8 na mě byla moc malá :).

Co Vás na první pohled upoutá je tzv. infinity displej, který je naprosto dokonalý, barvy a rozlišení je o milion procent lepší než u iPhonu. Každopádně pojďme rovnou k tomu nejdůležitějšímu, co je na tomto mobilu nejlepší a pro mě nejdůležitější – fotoaparát. Fotky z S8 jsou totiž naprosto famózní. 12 megapixelový fotoaparát je opravdu špičkový, když navíc zapnete HDR a fotíte za denního světla, nebudete věřit, že vám vychází takové fotky na „obyčejném“ mobilu. Tím mám na mysli jak barvy, tak i světlo, ostrost či dokonalé detaily – jednoduše vše, na čem při focení záleží. Co mě jako dalšího nadchlo je focení za horšího světla, se kterým jsem dost často bojovala, vzniklé fotky totiž nejsou téměř vůbec zrnité a i barvy jsou pořád skvělé. A samozřejmě je perfektní i selfie fotoaparát, který používám na instastories, fotí také opravdu skvěle, hlavně díky širokému záběru, což znamená prostor pro více objektů, čili logicky i více lidských tváři.

Další skvělou věcičkou je zabezpečení prostřednictvím spolehlivé biometrie. Nemyslím teď klasický otisk prstů, ten je tady samozřejmě také, ale mluvím o snímači oční duhovky. Stačí se pouze podívat na vrchní část mobilu (samozřejmě bez slunečních brýlí – na to jsem na začátku zapomínala :D), kde je kromě selfie foťáku a senzorů umístěn i infračervený snímač, aby ověření prostřednictvím oční duhovky fungovalo za každých světelných podmínek.

Další věc je výdrž!!! S8 mi vydrží na jedno nabití o několik hodin déle než iphone, a to ty baterky opravdu nešetřím :D. Klidně 12-14 hodin provozu téměř non-stop (včetně instastories, navigace, běžného surfování na internetu, posílání zpráv a ještě focení outfitů).

Velkou pochvalu si S8 zaslouží i za to, že je voděodolná, dokonce jí nevadí ani písek na pláži :D. To si otestuji teď v létě :).

Jedinou malou nevýhodu vidím v lesklém provedení, docela rychle se telefon umaže např. od make-upu, ale tento problém jsem měla asi s každým mobilem 😀

No takže asi tolik k mé „fashion blogerské“ recenzi, za sebe můžu tento telefon doporučit všem, kteří chtějí mít opravdu kvalitní fotky i z mobilu. Já sebou totiž konečně nemusím tahat ani zrcadlovku, protože S8 umí pozadí krásně rozmazat sama 🙂

Dress and Kimono: MANGO / Shoes: MANEBI / Bag: CHLOÉ / Sunnies: ASOS


10 thoughts on “Samsung S8

 1. Anonym
  03 Čvc on 2017 at 10.26

  Jakou barvu toho telefonu máš?

 2. Anonym
  03 Čvc on 2017 at 12.25

  Krásné šaty a outfit!

 3. Anonym
  03 Čvc on 2017 at 16.25

  A je ta velikost plus o hodně větší než klasická velikost Veru? Uvažuji o něm už docela dlouho.

  • Veronika
   03 Čvc on 2017 at 16.27

   Jako rozdíl tam je pár cenťáků, ale ten velký dislej za to podle mě stojí 🙂

 4. Anonym
  04 Čvc on 2017 at 8.53

  Musím mrknout 🙂

 5. J.
  05 Čvc on 2017 at 10.02

  Jak je to s tim displejem přes hranu? Je lepší?

 6. eL
  07 Čvc on 2017 at 2.16

  Manžel ho má a musím říct, že to je skvělý telefon. Já jsem sice stále věrná iPhone, ale aspoň mě může fotit na Insta a blog tímhle šikulou 😀

 7. 28 Čvc on 2017 at 11.40

  To kimono je úžasný!!

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.