Vlasy – clip in vlasy

IMG_9423

Pojďme si dnes malinko popovídat o vlasech :). Co se vlasů týče, jsem jednoznačně pedant, ať už se jedná o barvu, délku nebo správný střih. Za svůj život jsem vystřídala nespočet účesů, měla jsem vlasy na ježka (nejhorší zážitek vůbec), na bobek – taky děs, na mikádo á la Beckham, katastrofální prodloužení á la mořská víla až jsem se nakonec dopracovala ke klasice, kterou nosím dnes.

Pár slov k barvě…Moje přirozená barva je velmi tmavá blond. Do svých 12 jsem měla velmi světlou plavou blond, která se však v pubertě rychle změnila na tmavou blond se zlatými odlesky (odhaduji na odstín 7 až 8). Dlouho jsem nosila melíry, vlasy jsem občas měla až bílé, chvíli jsem nosila tmavé podbarvení – díky Bohu, že tento trend je již za námi, experimentovala jsem i s hnědou, až jsem se nakonec vrátila k barvě, která se mé přirozené blíží nejvíce. O vlasy se mi stará Marcelka v kadeřnictví Ton&Guy Dlouhá, naposledy jsme vlasy dosti ztmavovaly, hlavně délky, které se mají tendenci neustále vracet a vymývat do světlé.

Pokud si nevíte rady s barvou, poraďte se s odborníkem, nejdůležitější je zjistit, jaký typ doopravdy jste! Je velký rozdíl mezi studenou a teplou, někdy stačí přidat jiný odlesk, malinko vlasy prosvětlit a výsledek může být úplně jiný! Není blond jako blond, to platí i o hnědé a červené. Vlasy musí ladit s tónem pleti, s barvou očí, se stylem atd. Pokud si nejste jistá, neexperimentujte! Měnit barvu vlasů po rozchodu je kravina! Raději si kupte nové boty, unáhlené rozhodnutí s barvou nikdy nedopadá dobře, za týden totiž budete chtít zpět svoji původní a bude Vás to stát víc peněz, času a x dalších výrobků, které vaše vlasy zregenerují.

No a teď pojďme k samotnému prodlužování! Ve svém životě jsem toho už vyzkoušela opravdu hodně. Začalo to dávno, byla éra mikád á la Victoria Beckham a já jsem se rozhodla, že tuto bombu na hlavě prostě musím mít, takže jsem ostříhala své dlouhé vlasy a vůbec mi nedošlo, jakou katastrofu jsem spáchala. Ano střih to byl skvělý, dokonce bych řekla, že mi i slušel, problém však nastal ve chvíli, kdy jsem si vlasy umyla a měla jsem si je sama upravit. Mám opravdu velmi husté a těžké vlasy, které mají tendenci se vlnit –  pro tento střih naprosto „ideální“. Takže jsem to vydržela, řekla bych asi měsíc až dva, a pak jsem se rozhodla, že si vlasy nechám dorůst. Haha, nastal problém dvě, dorůstání podobného mikáda není žádná sranda, vlasy přerostly, vypadaly strašně, nešly upravit a já měla pocit, že se zblázním, takže nastal kolotoč mnohým dobře známý, dorůstání a následné zkracování než jsem dospěla k názoru, že si vlasy nechám prodloužit do doby, než mi dorostou alespoň k ramenům.

První zkušenost byla katastrofální, chtěla jsem ušetřit, salón jsem našla na internetu – výsledkem byl vzhled á la mořská panna. Nekvalitní vlasy, které absolutně nezapadly do mých, takže i slepec by poznal, že ty vlasy nejsou mé. Nekvalitní keratin, prameny padaly, nešly upravit, šíleně dlouho usychaly a navíc mě z nich bolela hlava. Já jsem se však nevzdala….magor, vlasy po měsíci sundala a hledala další varianty. Na doporučení kamarádek jsem zavítala do salónu nedaleko Ostravy a rozhodla se, že keratinu dám ještě jeden pokus. Vlasy stály v té době opravdu balík, pravdou ovšem je, že je mám dodnes doma a jsou neuvěřitelně kvalitní i po těch letech. Paní v salonu mi vysvětlila, že to co jsem měla na hlavě předtím byl totální odpad a domů jsem odešla spokojená jak dva grepy. Kvalitní evropské vlasy, které perfektně zapadly a lehce se upravovaly. Kvalitní vlasy jsou základ úspěchu každého prodlužování, ať už se rozhodnete pro jakoukoliv metodu, vždy dbejte na kvalitu, protože šetřit se nevyplatí. Někteří prodejci a salony Vám budou tvrdit, že jejich vlasy jsou super dokonalé, já osobně však nedám na něčí řeči a vlasy si vždy osahám, chci ať je přede mnou umyjí, vyfoukají a vyžehlí, chci vědět, jak se vlasy chovají, protože spousta vlasů je potažených silikonem, takže vypadají skvěle, jsou na dotek jemné a lesklé, pak Vám je dají na hlavu a po týdnu máte dredy a zbudou Vám oči pro pláč.

„Trvalé“ prodloužení keratinem jsem nosila déle než 4 roky, vlasy mi to nezničilo a rozhodně toho nelituji, svůj účel to splnilo, dorostly mi mé vlasy do požadované délky a nebýt mého odletu do LA, asi bych je jen tak nesundala. A tady přichází má první zkušenost s clip-in vlasy. Na vysoké škole jsem se seznámila s Petrou, která měla nádherné dlouhé blond vlasy, přesto pravidelně nosila clipy, hlavně kvůli zahuštění. Když jsem odlétala poprvé do LA a sundala po letech prodloužené vlasy, cítila jsem se jako vypelichané kuře, i když jsem měla vlasů stále na rozdávání, rozhodla jsem se, že clip-in vlasy vyzkouším taky. Od té doby jsem jim zůstala věrná a do „trvalého“ prodloužení bych pravděpodobně už nešla (pokud se neostříhám na ježka). Clipy nasadíte a sundáte velmi snadno a rychle. Nezatěžují vaše vlasy, efekt je přirozený. Mé první clipy byly z nějakého online obchodu, název si nepamatuji, nebyly drahé a nebyly ani kvalitní. Kovové sponky mi vadily a z vlasů sjížděly, konce byly dosti tenké, což mi vadilo asi nejvíce. Proto jsem se rozhodla, že nebudu šetřit a další clipy jsem si koupila až v USA. Stály okolo 4.000 Kč, byly ve stejné délce jako mé vlasy, nosila jsem je jen pro zahuštění, dělaly mi z vlasů hřívu a mám je doma dodnes. Pokud se o clip-in vlasy staráte, vydrží Vám i několik let v perfektním stavu, můžete je natáčet i rovnat a dokonce i barvit. Já jsem si jich koupila několik, doma mám vždy jedny kratší pro efekt zahuštění a jedny dlouhé, pokud bych dostala chuť být za divu. Protože jsem nedávno měnila barvu vlasů, rozhodla jsem se, že je na čase si pořídit i nové clipy a poprvé v životě jsem vyzkoušela tzv. easy clip. jedná se o jeden clip – jeden celek všitý do jakési síťky, který si připevníte během minuty, ideální pro zahuštění a prodloužení v jednom. Výhodou je pro mě hlavně hustota, rychlá aplikace a dokonalý vzhled – prostě nepoznáte, že tam něco mám :D. Vlasy jsem kupovala online humanhair.cz, nicméně pokud si nejste jistí, můžete navštívit jejich showroomu nedaleko Palladia, kde Vám poradí s odstínem i délkou, vlasy nasadí a ukážou Vám, jak se o ně správně starat.

V blízké době se chystám vyzkoušet ještě jeden druh vlasů a už se nemůžu dočkat, až Vám ukážu výsledek. A co vy a vlasy? Nosíte clipy? Jaké máte zkušenosti?

IMG_9423_Fotor

1. Mé vlasy bez clipů. Délka mi vyhovuje, husté je mám také dost, přesto ráda nosím clipy, dokáží vytvořit hřívu, kterou si každá přejeme. Nasazení zabere pár minut, stejně jako sundání, nepotřebujete žádnou pomoc ani asistenci, stačit Vám bude hřeben a gumička.

IMG_9424_Fotor

2. Nejdříve je potřeba vlasy oddělit. Začnete tak, že vlasy podeberete na každé straně cca 1/2 cm nad ušima. Použít můžete hřeben nebo prsty.

IMG_9425_Fotor

3. Vlasy oddělíte pomocí prstů, uděláte linii, dokud se vaše prsty neprotnou.

IMG_9426_Fotor

4. Vlasy snadno oddělíte a vzniknou vám dvě části, spodní, kam budete za chvíli připínat clipy a vrchní, kterou za malou chvíli stáhnete.

IMG_9427_Fotor

5. Vrchní část vlasů je potřeba stáhnout, můžete použít gumičku, sponku nebo skřipec, záleží jen na vás.

IMG_9429_Fotor

6. Spodní část vlasů je potřeba rozčesat.

IMG_9431_Fotor

7. Na spodní část vlasů velmi snadno připevníte clip-in pomocí plastových sponek. Nejlepší je začít sponkou uprostřed a posléze těmi krajními. Easy clip má sponky také na stranách a dole, záleží jen na Vás, zda-li je použijete či nikoli.

IMG_9433_Fotor

8. Po nasazení clipů je potřeba rozpustit vrchní část vlasů, kterou jsem měla stáhnutou v gumičce a opatrně rozčesat, aby vlasy zapadly.

IMG_9435_Fotor

9. Pokud chcete , můžete vlasy lehce natupírovat jako já :).

IMG_9439_Fotor

10. Výsledný efekt, použila jsem Clip in vlasy – tzv. easy clip v délce 50 cm. 

 

Clip-in tutorial from Veronika Frankova on Vimeo.

PS: Omluvte můj hlas a mé nehty 🙂


7 thoughts on “Vlasy – clip in vlasy

 1. Anonym
  20 Říj on 2014 at 9.10

  Hanko, máš hezké vlasy i bez klipů, tak to tak neřeš 🙂

 2. 20 Říj on 2014 at 9.10

  Teda mas nadherne vlasy i bez clipu, nicmene pak neni poznat ze ho mas 🙂

 3. Nicol
  20 Říj on 2014 at 13.05

  Co bych dala za takove vlasy 🙂 Ono je to i kvalite vlastnich vlasu, jak se clip-iny chovaji. Mam sve z humanhair.cz za vic jak 4tis., kvalita uzasna, ale bohuzel se diky mym vlastnim vlasum zacuchavaji. Mam jemne blond vlasy, co se okamzite cuchavaji a dredati i bez clipu… Bohuzel vlastni vlasy za ‚drazsi‘ nevymenim 😀 Nemate nekdo stejnou zkusenost nebo radu, co s tim? Diky!

 4. Anonym
  20 Říj on 2014 at 18.50

  Líbí se mi husté vlasy, sama mám vlasů rok od roku méně, ale neuvažuji o koupi klipů, je to prostě cizí věc na hlavě:D

 5. Vera
  22 Říj on 2014 at 17.30

  Ahoj Hanka. Aký máš prosím ťa odtien toho easyclipu? Inak tvoje vlasy sú super a o farbe ani nehovorím 🙂 a pls aké odtiene ti dáva kaderníčka? Dík

 6. 23 Říj on 2014 at 18.57

  Mate tak uzasny blog! Kez bychom to s kamaradkou taky nekdy dotahly tam kam vy 🙂

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.