Bára: Virtual coaches

Runkeeper

 

Ahoj!

Tak jsem tady s dalším článkem.  V první řadě bych Vám chtěla poděkovat za komentáře u předchozího článku, ať už byly negativní, nebo pozitivní. Doufám, že jsem si z toho něco vzala a postupně se budu zlepšovat. 🙂 Protože moderní technologie jsou dnes už velkou součástí našeho běžného života, chtěla bych se s Vámi dnes podělit o svoje nejoblíbenější ,,fitness” aplikace. Někdy se mi prostě do fitka nechce a v tom případě přichází na řadu můj iPhone, který mi v pohodě nahradí trenéra. Stačí jenom vědět, kterého trenéra si vybrat :). Samozřejmě každá z nás je individualita a nemůžu Vám tady diktovat, které aplikace máte používat a psát Vám tady recept na štěstí :D. Berte to proto prosím jako přehled MÝCH oblíbených aplikací a třeba se inspirujete, a některé z nich Vám sednou stejně dobře, jako mně.

 • Běhání

U běhání se vlastně jedná pouze o ,,pomocníka”. Přeci jenom by vypadalo divně, kdybychom se uprostřed Stromovky koukali do telefonu na správnou techniku běhu :D. Každý z nás ale rád vidí výsledky a tyhle aplikace nám pomůžou náš výkon změřit a vyhodnotit.

1)    RunKeeper

Tahle aplikace je dokonce na PRVNÍ! straně mého telefonu, hned vedle instagramu a messangeru, takže se vyhřívá docela na výsluní. Za největší výhodu považuji to, že i když nemám internet v zahraničí, tak se mnou aplikace spolupracuje. Je to nejpoužívanější aplikace tohoto druhu na světě. Můžete zde sledovat čas, uběhnutou trasu, nebo průměrný čas za jeden km/míli.V nastavitelných intervalech (5-10 minut) vám milá slečna do sluchátek sdělí, jak na tom v průběhu běhu jste. Když jste delší dobu nečinní, tak vám RunKeeper pošle email, že byste si laskavě měli zajít zaběhat, protože to děláte pro sebe, že jo.

 niketraining2

2)    Nike +

Vzhledem k tomu, že používám RunKeeper., tak nemám s touto aplikací bohužel tolik osobních zkušeností. Všechny jsou ale podle mě dělané na tom samém principu. Věc, kterou bych zde ale chtěla vyzdvihnout je fakt, že si můžete přidávat přátelé a sledovat jejich aktivitu, nebo je vyzývat na challanges. Je to skvělá motivace!

 • Posilování

1)    iMuscle  2

Tato aplikace je jedna z nejpropracovanějších, na které jsem zatím narazila. Je vytvořena ve spolupráci se Stanfordskou univerzitou. Sami si můžete nastavit, jestli chcete svaly posilovat, nebo protahovat. Aplikace používá 3D modely svalů včetně animací a latinských názvů, takže se můžete podívat, jak vlastně sval vypadá při práci. Je možné si sestavit i vlastní cvičební plán. Musím říct, že v tomhle případě jde o hodně profesionální přístup a na můj vkus je to až moc složité. Aplikace stojí kolem pěti euro a existuje i verze pro Mac, takže vyhnout se cvičení je téměř nemožné! 😀

IMG_2295

2)    Ab workouts + leg workouts + butt workouts

V tomhle případě se jedná o tři podobné aplikace, kdy je každá vytvořená pro jinou část těla. Jsou animované a o dost jednodušší, než aplikace předchozí. Mně osobně ale vyhovují víc. Je zde možnost vybrat si jednotlivá cvičení a sestavit si trénink podle sebe, nebo si vybrat jeden z workoutů a postupovat přesně podle toho, jak nám telefon přikáže. Všechny tři jsou volně ke stažení, tak šup!

 • Hubnutí + posilování

1)    Nike training

Co se týče téhle aplikace, tak mi přijde vhodná jak pro začátečníky, tak pro pokročilé/trénované. A krásně tam zkombinujete všechno, co je k vytvoření super postavy potřeba.  Na začátku si navolíte, co je váš cíl – vyrýsovat/spalovat/ posilovat. Pak si stačí navolit ještě obtížnost cvičení a nebo to, jak dlouho chcete cvičit (15/30/45 min). A můžete směle začít! Velkou motivací jsou zde slečny které předcvičují, protože už jenom ty jejich postavy vás donutí k tomu, abyste program dokončily!

Uf. Tak doufám, že jsem shrnula všechno podstatné a aspoň v něčem vám to pomůže. Nepochybuji o tom, že každá z Vás má své favority, tak mi je když tak do komentářů napište, ať si taky zkusím něco nového!

Mějte se krásně a užívejte babí léto, je super!

B.

 

Labels:

8 thoughts on “Bára: Virtual coaches

 1. Anonym
  05 Říj on 2014 at 11.23

  SKvělý článek Báro!

 2. Katka
  05 Říj on 2014 at 11.24

  Runkeeper jsem dosud neznala, takže díky za tip! Já hodně využívám appku od Nike, ale chtěla bych zkusit něco nového

 3. Anonym
  05 Říj on 2014 at 13.42

  holky, kaslete na tohle, outfity sem!

 4. Anonym
  05 Říj on 2014 at 13.56

  Jako ne vsichni mame iphone, co takhle udelat kratky research aplikaci pro ostatni sw? Napr. Android, ktery je taky dost rozsireny…
  Na behani je fajn Endomondo, Runtastic. Pouzivam hlavne to prvni, lepsi uzivatelske rozhrani bych rekla.

  • Ki
   05 Říj on 2014 at 16.29

   Tak snad vetsina aplikaci existuje v obou verzich , ne? Pro OS i pro android…

 5. Anonym
  05 Říj on 2014 at 14.00

  nn, super článek, já takovéto zpestření naopak hrozně ráda vítám 🙂

 6. Anonym
  05 Říj on 2014 at 15.24

  Suchý… Tohle si mohu přečíst u popisku aplikace.

 7. Anonym
  06 Říj on 2014 at 16.55

  Run Keeper jsem si hned poridila a uz se moc tesim na spolupraci s nim,diky za tip. m

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.