Jak je důležitý dobrý spánek

IMG_9199a

Spánek je odjakživa považován za něco mimořádně důležitého a rozhodujícího. Ne nadarmo se říká, že na důležitá rozhodnutí je potřeba se vyspat, a že ráno je moudřejší večera. Základním významem spánku je regenerace rozumových funkcí, je významný pro imunitu a obranyschopnost organismu. Když jsme proto byly osloveny k vytvoření reklamního editorialu pro novou módní značku, řekly jsme si proč ne :). Nedílnou součástí kvalitního spánku je výběr správné matrace, na které by se za každou cenu nemělo šetřit. Prvním kritériem při výběru matrace je její tvrdost, přestože se jedná o dosti individuální pocit a velkou roli hrají také předešlé zvyky. Obecně platí, že lidé s vyšší váhou by měli mít tvrdší matraci a naopak lidé s nižší váhou měkčí. Správná volba závisí také na tom, jak spíte či na vašem věku. Velkou roli při výběru hraje také prodyšnost matrace a termoregulační schopnosti. Důležité je se informovat i o vnitřním složení, a pokud jste alergik, pak vždy dávejte pozor, aby materiál neobsahoval alergeny! Investice do matrace je individuální a záleží na finančních možnostech každého jedince. Obecně však platí, že kvalita matrace roste s její cenou.

IMG_9291aIMG_9226aIMG_9252aIMG_9239aIMG_9207aIMG_9413aIMG_9213a

Přírodní matrace s.r.o. vyrábí své produkty výhradně ručně a z ryze přírodních materiálů. Přírodní matrace jsou složeny z koňských žíní, bavlny, přírodního kaučuku, kokosového, konopného a lněného vlákna a ovčí nebo velbloudí vlny. Díky tomuto složení působí pozitivně na váš spánek, jsou hypoalergenní a antiseptické, vhodné i pro lidi trpící zdravotními problémy jako je bolest zad či nadváha. Kvalitní matrace dokáže správně rozložit váhu těla a krásně uvolnit páteř do přirozené polohy vašeho spánku.

Přesvědčit se můžete sami návštěvou jednoho z showroomů Přírodních matrací v Praze, ulice Petrohradská 7/23 nebo v Nové Pace, ulice Legií 232 v Krkonoších, kde Vám Rádi poradí s výběrem vhodné matrace přímo pro vás.


Comments are closed.