Same one

IMG_6683

Nedávno jsem v jednom místní „vintage“ obchůdku ukořistila kožich a nemůžu se dočkat, až si jej obleču. Má to jen jeden háček, musím jej nechat vyčistit a to pořádně, máte někdo nějaký tip na čistírnu v Praze, která se specializuje na čištění kožešin? Obecně moc ráda nakupuji v sekáčích, baví mě hledat kousky, které jinde nenajdete nebo mi unikly v obchodech, nejde tak o dobrou cenu jako o jedinečnost. Tady v LA je zcela běžné, že lidé prodávají své oblečení a doplňky a nakupují „nové“ již jeté oblečení a doplňky. U nás klasické sekáče jely před lety, pak přišel jejich útlum a nastal boom značek jako Guess, Replay, Kors a já doufám, že se teď zase pomalu vrátíme k jisté jedinečnosti, která na sobě nutně nemusí mít nápis, že se rozrostou menší butiky s originálním zbožím a že se přestaneme bát netradičních střihů a barev. Tím nemyslím náhrdelník s jednorožcem větším než má hlava nebo dalmatinový kožich ozdobený kytičkami, i když originalita se cení, co mi však opravdu chybí, je jistá sebedůvěra mladých, ti by nám měli vytřít zrak, nebát se, rozzářit ulice a hlavně svou osobnost a pocity přenést do toho, jak se oblékají. Mám sestru, je jí 13, celé léto jsem ji nutila do šortek s vysokým pasem, má na ně ideální postavu, je přesně ten typ, který si dá vintage Levisky, kratký top a kecky, nicméně z nich má strach, protože je nikdo jiný ve škole nenosí…Ta idea mě zcela děsí, proč máme tendenci nosit většinou jen to, co nosí ostatní a bát se toho, co okolo sebe nevidíme? Proč se někdy bojíme vyčnívat z davu?

P.S. Ségra, jestli to čteš, tak k Vánocům dostaneš něco s vysokým pasem :).

I can’t wait to wear my new fur coat that I found in one of local vintage shops. I just need to let it clean, do you know any cleaner’s in Prague, which won’t damage it? Generally, I enjoy shopping in second hands, I love discovering unique pieces that I didn’t find in regular shops. Here in LA it’s very popular to sell your old clothes and accesories and buy „new“ pieces from other people. In the Czech republic, second hands shops‘ golden days have passed, and brands such as Guess, Reply, Kors began to be popular. Now I hope their time is coming again, that we are starting to prefer uniqueness, little boutiques will grow and we won’t be scared of unconventional patterns and colors. And by that I don’t mean necklase with huge unicorn that is bigger than my head or spotted fur coat with flowers. But what I miss at today’s youth is something like self-confidence, they should bring courage to the streets and transfer their personality and feelings into their clothes. I have 13-year-old sister, I forced her to wear high-waist shorts almost whole summer, she has a perfect figure for it, but doesn’t want it, because nobody in the school wears it. Why should we wear clothes like everyone else? Why are we so afraid to stand out of the crowd?

 

IMG_6666IMG_6681IMG_6654IMG_6656IMG_6683IMG_6667IMG_6666IMG_6687IMG_6662Boots: Steve Madden / Pants: Zara / Cardigan: Love Stich / Bag: 3.1 Phillip Lim / Ring: Bechick / Sunglasses: Ray-Ban / Bracelet: Tiffany and Co./ Top: COS


34 thoughts on “Same one

 1. r.
  15 Lis on 2013 at 2.51

  ked sme pri tych farbach a rozziareni prostredia…nebol by ten sveter popici keby bol fo farbach s indianskym vzorom?

 2. S.
  15 Lis on 2013 at 6.30

  Ségře se nedivím. Bydlím v Ostavě a když jsem přišla do práce v klobouku, tak jsem se setkala s velkým nepochopením a výsměchem, takže je to docela těžko 🙁

  • Jana
   15 Lis on 2013 at 18.59

   Tak to se ani nedivím. Máte kolem krku obtočen kus mrtvého zvířete. Hodně nechutné. 🙁

   • Anonym
    15 Lis on 2013 at 22.27

    když vidím někoho (většinou to bývají postarší dámy) s kožešinou, ze které visí nožičky či čumáček, je mi zle! RIP všem mrtvým zvířatům, které padly za oběť sobeckým lidem….

  • Anonym
   16 Lis on 2013 at 11.39

   Fascinuje mě, že většina lidí odsuzuje pravé kožešiny, ale že se jich většina láduje masem a mají kožené boty, pásky, kabelky, to je nemrzí a neštve. To maso k večeři, kožený pásek a boty asi vyrostly na stromě, zdá se mi? Každý má doma určitě něco koženého a i kvůli tomu muselo zemřít zvíře, které k tomuto účelu bylo chované. Stejně je to i s kožešinami….
   A přijde mi, že to odsuzovaní kožešin ani nemá moc společného s nějakým ochraňováním zvířat, jako spíš s ze závistí a odůvodněním si, proč zrovna JÁ to nemám…. je totiž zvláštní, že většinou slova zavržení vykřikují ženy. 😉

   • Misa
    19 Lis on 2013 at 9.58

    Presne tak!!! Nezbyva mi, nez souhlasit. Tuhle histerii jen kvuli kozesinam skutecne nechapu, kdyz lidi jedi maso a nosi kuzi.

 3. Anonym
  15 Lis on 2013 at 8.14

  Ahoj, od kdy začnete fungovat na nové adrese showroomu?:-)

 4. Eli
  15 Lis on 2013 at 9.47

  Tak s tímhle souhlasím, to je názor do pranice. Úplně se vytrácí originalita a holky se v mnoha případech oblékají dost podobně… Jako kdyby byla nějaká vyšší úroveň oblečení, kterou prostě budou všechny nosit, všechny podobné. Já mám také ráda nakupování v sekáčích, doufám, že se jejich éra zase vrátí. Jsem ráda, že mám ještě pořád svůj styl, kolikrát když jdu kolem některých středních škol a podobně, tak mi připadá, že jsou i slečny, kterým by slušelo něco daleko míň trendy – třeba vůbec ne legíny, ale širší džíny…. 🙂

 5. Anonym
  15 Lis on 2013 at 10.29

  Já sekáče miluju, nedávno jsem za 500,- v jednom objevila koženou bundu Philipp Plein, která se prodává za 2600 Eur, někdo ji vyřadil úplně novou, dokonce i je to moje velikost. :-)) Ségru ale docela chápu, mám vystudovanou oděvní průmyslovku, řekla bych, že v oblékání rozhodně nekráčím s davem, ale na základce jsem rozhodně v sobě ještě tu vnitřní svobodu neměla, k tomu, aby člověk u nás nedal na pohledy ostatních a spíš si je naopak užíval musí dospět.

 6. Anonym
  15 Lis on 2013 at 12.03

  Nádherný, moc ti to sluší.
  K těm kožešinám – čistí to, ale holt musíš hledat, ne každá čistírna to chce vzít.
  To Karolina: Já mám jeden dlouhý kožich kombinace králíka a stříbrný lišky a dva límce z lišky (jeden přírodní stříbrná liška a druhý barvený na krásnou tmavosytou červenou) a nosím to v zimě stále a nikdy nikdo nereagoval negativně, spíš buď vůbec a nebo že se jim to moc líbí. 🙂 Jestli se to někomu nelíbí, tak to sám nosit nemusí, ale nemá právo odsuzovat za to někoho jiného.

 7. Anonym
  15 Lis on 2013 at 12.15

  Hani, líbí se mi, že dodáváš odvahu mladým lidem oblékat se výstředněji. Já sama jsem mladá, rozhodně ne nějak stydlivá, ale přesto se výstředních věcí tak trošku bojím. Z té nejhlavnější části je to hlavně proto, že nemám zrovna ideální postavu (ale makám na sobě,bohužel to jde pomalu). Tak ráda bych v zimě nosila kraťásky, vypasované sukně a k tomu jen punčochy, ale bohužel se v tom necítím, tak raději obléknu džíny. Jediné, v čem se tento podzim trošku vyžívám a nebojím se toho, jsou výrazné rtěnky. Zamilovala jsem se do odstínů červené, tmavě růžové a hlavně vínové. Tak aspoň něčím trošku „vyčuhuji“ z davu 🙂 Tím vším jsem chtěla říct to, že to není jen o odvaze, ale mnoho slečen není spokojeno se svojí postavou, tak se raději drží stranou. Přitom když vidím i pevnější slečnu v něčem, co je originální a neuvidíš to jen tak někde, tak se mi to líbí 🙂 Měj se hezky, Nika.

 8. Katy
  15 Lis on 2013 at 14.13

  Váš styl se mi moc líbí, máte to vždy pěkně promyšlené do detailů. Já sama ráda vyčnívám z davu, ráda nosím to na co si skoro nikdo netroufne a pozornost lidí mi nevadí spíš mě to baví. S tím, že je tu vždycky hit nějaká značka souhlasím,ale zrovna Korse mám moc ráda,má kvalitní kabelky za ještě jakžtakž dostupné ceny, ne každý si totiž může dovolit kabelky LV, Prada, Celine …

 9. Kateřina
  15 Lis on 2013 at 14.35

  Mám taky sestru, 17 let, dřív byla skate typ, teď je přesně ta, která nosí šortky až do pasu, které si sama sestříhává, šije a upravuje. A když jí koupím krátký tričko, jásá radostí. Až v Ostravě potkáte mladou dlohovlasou zrzku, co se toho „nebojí“, je to přesně ona ! Ale člověk by měl nosit to, v čem se sám cítí dobře!:)

 10. 15 Lis on 2013 at 16.54

  Kabelka je krasna!

 11. Katka
  15 Lis on 2013 at 17.48

  dříve mi přesně toto říkala ségra taky. pořád mi říkala, jak by mi slušely kalhoty, kraťasy atd. s vysokým pasem. já si to pak oblékla a ve škole na mne koukali jak na blázna. teď ale věci s vysokým pasem nosím hrozně ráda – vlastně už bokového nenosím snad nic, a ségra mi vždycky říká: co jsem ti říkala..
  jojo, musela jsem do toho asi trochu dospět.
  Once Upon a Time

 12. Jana
  15 Lis on 2013 at 19.01

  Hani, ten make-up je bomba!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

 13. 15 Lis on 2013 at 19.25

  úžasný cardigan 🙂

 14. Klara
  15 Lis on 2013 at 20.43

  Ať si každý myslí, říká nebo se směje cemu chce…spíš by jsme si měli ťukat na hlavu za stý model džíny, lyžařská bunda a ocvockovana kabela…:-)

 15. Anonym
  15 Lis on 2013 at 21.59

  Nevím, proč někdo kdo nosí hlavně ZARU a Mango (hodně hodně komerční a nekvalitní značky) pomlouvá M.Korse a GUESS!!! Tyto značky jsou mnohem kvalitnější a oblečení od M.Korse je opravdu krásné, kvalitní a rozhodně není komerční.

  • Hanka
   16 Lis on 2013 at 2.28

   Ale nikdo nic nepomlouvá, napsala jsem, že ty značky jsou trendy :).

  • Misa
   19 Lis on 2013 at 10.00

   Tak zrovna o kvalite Guess by se teda dalo dost polemizovat…

 16. Anonym
  15 Lis on 2013 at 22.29

  fotky se povedly…i na tu otevřenou pusu si člověk nakonec zvykne 😀

 17. Anonym
  15 Lis on 2013 at 23.12

  Určitě lepší džíny Replay, než ty hrůzy ze Zary !!!

 18. Katka
  16 Lis on 2013 at 10.21

  ty Tvoje vlasy <3 dokonalý outfit a skvělá kombinace 🙂 moc Ti to sluší :))

 19. Anonym
  17 Lis on 2013 at 0.02

  Prosím tě kam chodíš do sekáče?

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.