DESIGNBLOK 2013: PREMIÉRA PRACÍ STUDENTŮ VŠUP

Vitez_Ondrej_KinskyProjekt Nirvana, který ve spolupráci se značkou Swarovski, zpracovávali studenti VŠUP pod vedením Liběny Rochové, se poprvé veřejnosti představil na tiskové konferenci, která se konala v úterý v showroomu Swarovski. Vítězem odborné poroty se stal Ondřej Kinský ve spolupráci s Richardem Janečkem, kteří se při tvorbě svého černobílého návrhu nechali inspirovat tím, jak prsten Nirvana odráží a pohlcuje světlo. Použili fotografické metody – roztírání fotografické barvy na materiál, ale bez převodu negativu na pozitiv. Za materiál si vybrali papír, kvůli jeho schopnosti pohlcovat a odrážet světlo. Návrh Ondry a Richarda porotu zaujal především svojí inovativností, moderností a precizním zpracováním.

Během týdne Designbloku bude možno shlédnout všechny modely v butiku Swarovski na adrese Celetná 7 v Praze (8.-13. října, úterý-sobota 10:00-20:00, neděle 12:00-20:00). Návštěvníci butiku mohou dát hlas modelu, který je nejvíce zaujal…:)

P.S. My jsme již modely měly šanci zhlédnout v rámci módní přehlídky(viz. tento článek), některé nás opravdu nadchly, takže pokud budete mít čas a chuť, určitě se zajděte podívat.

SWAROVSKI-VSUP-8saty_8b

Mezi naše favoritky patří Pavlína Miklasová, která zpracovala tylové šaty v pastelových barvách a Monika Kořínková s šaty z čirého skla :). Nádhera.

SWAROVSKI-VSUP-11SWAROVSKI-VSUP-2


4 thoughts on “DESIGNBLOK 2013: PREMIÉRA PRACÍ STUDENTŮ VŠUP

 1. E.
  09 Říj on 2013 at 23.05

  Nechci byt rypal, ale.. shlizi se z okna dolu, pokud se chcete na neco divat, pak se Z na zacatku, zkuste to opravit, vypada to divne… Ale toto je velice casta chyba, tisickrat lepsi, nez-li nejaka hrubka 🙂

  • E.
   10 Říj on 2013 at 2.44

   diky 🙂

 2. lu
  10 Říj on 2013 at 18.35

  Ty poslední jsou opravdu úchvatné! Nechci ani pomyslet, jak se do nich modelka soukala, to sklo muselo být asi hodně dobře zpracované:D

 3. Ondřej Kinský
  01 Lis on 2013 at 9.17

  Ve skutečnosti jsou košile z textilu, jako papírové vypadají neboť jsou natřeny světlocitlivou vrstvou, která po zaschnutí ztvrdne. Na košilích jsou zachyceny fotogramy, které byli spíše předznamenáním fotografie. Ty se do pozitivu nepřevádějí, původně jsou tvořeny přikládáním objektů na světlocitlivý materiál. Následným osvícením vznikne stínový obraz. Na černé pak vystupují podle průhlednosti objektů jejich bílé a šedé obrysy. My jsme zde ve spolupráci s Richard Janecek zachycovali spíše prostorový fotogram, a to co nás zajímalo, byla právě komunikace mezi objemem těla a oděvem, zachycená prostřednictvím světla.

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.