Tipy a triky na domácí barvení vlasů

rosie-huntingtonwhiteley-profile-wallpaper-2225

 

Pokud jste dostaly chuť na změnu a Váš kadeřník nemá čas, nebo jen prostě nedůvěřujete ostatním, nebo chcete ušetřit, máme pro Vás pár rad, aby vaše domácí barvení proběhlo bez problémů.

 • Správný výběr barvy:

Pokud jste brunetka a chcete být platinová blondýnka, opravdu to nezkoušejte sama doma! To, co se všude píše, je opravdu pravda, chystáte-li se provézt rapidní změnu, svěřte se do rukou odborníka.
Základem jsou čísla. U většiny barev je číslování, které končí 0, 1 nebo 3. 0 – neutrální odstín, hodí se na přirozené nebarvené vlasy.
1 – ash neboli popelavá, pokud se chcete vyhnout všem teplým odleskům, zvolte právě barvy končící 1, 3 –znamenají teplý odstín a barva má zlaté odlesky

 

!!!Vždy se řiďte čísly, na obale je sice blondýnka s nádhernou barvou, ale věřte, že takovou barvu Vy na vlasech podle té krabičky nikdy mít nebudete.

 

 • Musíte rozlišovat, zda-li si barvíte odrosty, délky nebo konce. Velký pozor si musí dávat blondýnky se zničenými vlasy. Konce, délky i vlasy u kořínků chytají jinak, tudíž použití jen jedné barvy nepřipadá v úvahu.
 • Přirozenosti docílíte použítím více barev.
 • Nikdy si vlasy doma neodbarvujte zesvětlovačem, vlasy si úplně zničíte.
 • Zjistěte, jaký jste typ a co Vám sluší, podle toho pak použijte studený, teplý či neutrální odstín barvy.
 • Každá barva chytá jinak, záleží na typu vlasu, struktuře, zda-li máte vlasy suché, barvené, odbarvené či nikdy nebarvené.
 • Nikdy nenechávejte barvu na hlavě déle než je napsáno v návodu, naopak méně (cca 5 minut) není na škodu.
 • Barvu vždy pozorně hlídejte a v případě potřeby ji umyjte prostě dříve.
 • Pokud si nejste jistí, navlhčete roh ručníku, setřete barvu z vlasů na malém místě u pěšinky, uvidíte, jak Vám barva chytá.
 • Před začátkem barvení si kolem obličeje natřete indulonu, niveu nebo jiný mastný krém, předejdete tak zabarvení kůže kolem obličeje.
 • Pokud si barvíte pouze odrosty a chcete oživit barvu i na délkách, naneste ji na délky jen na posledních pět minut.

IslBG

Jak předejít oranžové, zelené a šedé?

 • Šedé nebo zelené vlasy? Zelené a šedé vlasy budete mít ve chvíli, kdy jste buď příliš blonďatá nebo jsou vaše vlasy zničené a vysušené a vy na ně nanesete barvu popelavou či neutrální. Zničené nebo odbarvené vlasy jsou narušené, špatně se do nich dostává barva, mají jinou pigmentaci atd. Tudíž na zničené či odbarvené délky či konce použijte barvu se zlatými odlesky, vyhnete se tak šedému a zelenému tónu.
 • Jaké barvy doporučujeme? Nejvíce se nám osvědčily barvy Loreál Preference, Garnier a Loreál Casting gloss, které se dají použít jako přeliv, přelivy této značky startují u čísla 8, do číslo 8 je to klasická barva, která zesvětluje.
 • Na barvení používejte starý ručník a oblečení, mějte připravený hřeben (nejlépe tupírovací), který vám umožní snadnější rozdělování vlasů a spony, které Vám usnadní oddělit vlasy na jednotlivé sekce.
 • Vlasy není dobré barvit těsně po umytí, naopak mastnější vlasy vůbec nevadí
 • Vlasy rozdělte na pěšinku, jak je běžně nosíte a začnete barvit právě od pěšinky, posléze postupujte na jednu stranu, následně stranu druhou, následně zadní část hlavy, pokud jste dobarvily, vlasy malinko rozčešte u hlavy nebo barvu alespoň vmasírujte, vždy mějte rukavice.
 • Postupujte opatrně a vždy podle návodu, některé barvy jsou určené na suché a jiné na mokré vlasy.

 


13 thoughts on “Tipy a triky na domácí barvení vlasů

 1. 23 Dub on 2013 at 21.34

  Super, děkuji za vyčerpávající návod. V poslední době hodně experimentuji s barvou a péči o vlasy a hledala jsem pohled zkušenějších.

 2. Anonym
  23 Dub on 2013 at 22.02

  Holky, od té doby, co jste předělaly design, se mi v news feedu na google friend connect nezobrazují nové články, poslední mám před 6 dny. Co s tím?

  • Veronika
   23 Dub on 2013 at 22.59

   Snažíme se to vyřešit, jelikož jsme přešly pod novou platformu wordpress. Můžeš nás však do té doby, než se gfc rozběhne stále sledovat přes google +, bloglovin, facebook nebo twitter.

 3. Denisa
  24 Dub on 2013 at 8.19

  s tou dobou barvení je to špatně, kadeřnice mi vysvětlila že ta doba působení na obalech není napsaná jen tak pro legraci, že se musí dodržovat, ne-li dokonce nechat působit déle, protože to trvá než ji vlas zpracuje a než ji do sebe uzavře….

  • Hanka
   24 Dub on 2013 at 8.55

   Ahoj Denisko,
   barvím se sama už pět let a nikdy jsem tam nenechala déle, u tmavších barev ji nechávám opravdu o pět minut méně, jak píši v návodu, jé duležité na struktuře vlasu, na barvě atd. Vždy se musí přihlížet ke všem faktorům 🙂

 4. 24 Dub on 2013 at 9.54

  Ahoj, já si myslím že je dost neprofesionální dávat rady jak si doma barvit vlasy. Já sama jsem kadeřnice a vím jak vlasy dotyčných klientek vypadají, po tom co si je doma nabarví! Ale chápu je to každého věc, někdo si to nemůže s finančních důvodů dovolit nebo se bojí někomu svěřit. Barvy s drogerie vždycky hodně s tmavnou, a nejhorší je když přijde klientka že chce odbarvit a na vlasech má barvu s drogerie, a nejhůř palette!

  • Anonym
   24 Dub on 2013 at 13.55

   Na Zanetce je videt, ze je kadernice, uz jen podle toho, jakym zpusobem pise. Zkus lekce cestiny. :))

 5. Anonym
  24 Dub on 2013 at 13.57

  Ahoj, chtěla jsem se zeptat, jestli neznáte nějaké barvy na vlasy pro alergiky. Jednou jsem se barvila a skončila na 2 týdny na kapačkách. Naštěstí mám docela pěknou přirozenou barvu vlasů, takže alergie zase takový problém není, jen se děsím doby, kdy začnu šedivět 😀 Díky za odpověď. A.

  • Hanka
   24 Dub on 2013 at 14.16

   Ahoj A.,
   moje setřenice má stejný problém, nemůže si barvit ani vlasy ani obočí a zatím jsme nenašli nic, co by její pokožka snesla..Tak ještě, že máš krásnou svou přírodní barvu :). Hezký den. Hanka

   • Winnie
    25 Dub on 2013 at 22.00

    A co třeba Henna od Lushe? Taky nic?

 6. 24 Dub on 2013 at 14.01

  Už niekoľko rokov si farbím vlasy doma, jednak je to rýchlejšie a lacnejšie, vlasy mi rastú celkom rýchlo a chodiť každé 4 týždňe ku kaderníčke by ma asi zruinovalo. Používam Garnier Nutrisse Creme 100, ale aj tak mi zakaždým farba chytí inak, aj keď dodržiavam návod. Vlasy by sa nemali farbiť počas menštruácie, lebo farba nemusí dobre chytiť. Najprv som si myslela, že je to akýsi blud, no viackrát sa mi to potvrdilo. Ale už som si povedala, že sa radšej zverím do rúk kaderníčke a prejdem na tmavší odtieň blond (béžová blond), s ktorým nebudem mať toľko trápenia a odrasty (keďže moja prirodz.farba je hnedá) mi nebudú svietiť na pol kilometra. 😀

 7. 24 Dub on 2013 at 16.46

  Já jsem si nedávno vlasy obarvila, u kadeřnice. Řekla jsem jí, že chci ombre, postupně jí to popsala, tak aby nic nezkazila a dokonce jí ukázala i OBRÁZEK. Vlasy mi barvila a barvila, v barvení vlasů se já osobně nevyznám, takže mi ani nebylo divné, že mi to zatím barví jenom zespodu vlasů. Jenže když už to bylo finále a já měla vlasy obarvené ne jako ombre, ale jako debilní strakatá kráva, kde jsem měla vlasy obravené jen ze spoda, měla jsem chuť tu kadeřnici rozsekat. Kdybych jí ještě neukazovala tu fotku ! Tak jsem se jí ptala, co to má jako znamenat a ona mi na to řekla: Takhle to bude přece víc přirozenější ! Já myslela….bla, bla, bla. Kdo myslí, hovno ví. Utratila jsem za tuhle „kreatůru“ tisícovku a přitom kdybych si to barvila doma, jako jiné blogerky, utratila bych za barvu 200 kč a ještě to měla udělané správně.

  • Dana
   03 Dub on 2015 at 22.00

   Přesně takové zkušenosti s kadeřnicemi mám já, už budu barvit snad jen doma, přijde mi i že se k vlasům doma chovám šetrněji, když se barvím doma jsem spokojená.

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.