Home / 2013 / Leden

Czech Chicks on Instagram

         Instagram používáme v poslední době docela hodně a na jiných blozích nás přesně tyto příspěvky docela baví, takže jsme se rozhodly jednou za týden přidat tento typ článku i k nám na blog. Je to zase trochu něco jiného, než jen klasické outfit články. 

Veronika

Read more …

Vojanda

        Dnešní článek bych ráda věnovala kosmetice, malovátkům a jiným blbůstkám, které nás ženy dělají krasnými ještě více než jsme. Na začátek bych ráda podotkla, že nejsem žádný velký kosmetický odborník a proto budu vděčná za všechny vaše rady, tipy a názory, které nám můžete psát do komentářů, na email nebo facebook. Pokud na mě máte nějaké dotazy, neváhejte a ptejte se, budu se Vám snažit odpovědět, jak nejlépe a nejrychleji umím :).
          Tak a už bych konečně měla jít k věci, jako většina žen i já zbožňuji kosmetiku, zkouším nové přípravky a výrobky, nové techniky a snažím se zlepšit v malování nového obličeje :). Za svůj největší handicap považuji umělé řasy, zatím jsem se je nenaučila nalepit tak, jak bych chtěla a naposledy se mi to nepodařilo vůbec, naopak jsem si zvládla přilepit horní řasy ke spodním. Takže pokud je někdo z Vás odborníkem na umělé řasy nebo zná nějaké fígle, budu moc ráda, když se o ně s námi podělíte. 
            Co ovšem zvládám, nebo si to alespoň myslím, je make-up a stínování, které mě baví nejvíce. Zatím však stále bojuji, zda make-up nanášet prsty nebo štětcem. Kdysi jsem make-up nanášela rukou, posléze jsem přešla k plochému štětci, ten jsem později vyměnila za kulatý a teď jsem se opět vrátila ke svým ručičkám, protože mi osobně přijde, že make-up se lépe rozetře, postačí menší vrstva a výsledek je přirozenější, paradoxně mi také déle vydrží, i když mě všichni vizážisté přesvědčují o opaku. Také se mi osvědčilo používat korektor až na make-up a následně jej dobře zafixovat světlým matujícím pudrem. 
          Na stínování používám tmavý pudr bez třpytek a perleti, stínuji lícní kosti, bradu, kontury obličeje a nos :). Následně trošku růžových zdravíček a milovaný rozjasňovač na tváře, bradu a nad obočí :). Zatímco jsem velmi spokojená se svým pudrem, tvářenkami, make-upem i rozjasňovačem, mé štětce jsou jedna velká katastrofa a budu moc ráda, když mi poradíte nějaké, které se Vám již osvědčily, jsou kvalitní, nepelichají, jsou jemné a nepředražené. Ve znalosti štětců zcela plavu, vůbec jim nerozumím a opravdu potřebuji poradit. Ráda bych si pořídila nový štětec na pudr, tvářenku, konturovací štětec a pak nějaký „blending“, nevím, jaký výraz má bohužel v češtině :). Další podmínkou je životnost, byla bych ráda, kdyby mi štětce vydržely, nemám v plánu do nich každý rok investovat :(. 
             Jaké štětce používáte Vy? Jaký je váš denní make-up rituál? Používáte make up denně nebo si vystačíte s řasenkou a tvářenkou?

Hanka 

Read more …

C’est la vie

        Nejhorší zážitek s úředníky v mém životě? Po včerejším dni musím říct, že všechny ty finančáky, sociálky a pojišťovny jsou oproti celnici procházkou růžovým sadem. Člověk by nevěřil, jaký je problém proclít zboží z USA. Nikdo Vám neporadí, každý mluví něco jiného a posílá Vás někam jinam, do toho Vám div nevynadají, že nemají čas řešit vaše zásilky….a za to všechno musíte vysolit DPH, clo a neskutečné poplatky za vyřízení, které si stejně musíte oběhat sami. Opravdu už mám české byrokracie a úředníků plné zuby. Člověk chce být poctivý, ale upřímně? Mě už to nebaví. Každý tady okrádá stát jak může, 90% věcí se vozí „na černo“, a když chcete být poctiví, je s vámi zacházeno jak s hadrem :(. A nemyslím si, že by se zde něco v blízké budoucnosti změnilo, bohužel…
     Omlouvám se, že si tady stěžuji, ale poslední dobou to ve mně vře jako v papiňáku. 

Veronika

Read more …