Fashion design Plzeň

       18. října proběhlo v Plzni slavnostní otevření nové budovy, která má sloužit studentům umění a designu. Teprve nyní jsme se konečně dostaly ke všem fotografiím a byla by škoda, aby se zde neobjevily. Budova školy nese název po mezinárodně uznávaném designérovi Ladislavu Sutnarovi a součástí slavnostního večera bylo také předvedení prací studentů jednotlivých ateliérů. My jsme pro Vás vybraly to nejlepší z dílny studentů Fashion designu. Modely, které byly předvedeny formou přehlídky, nás velmi zaujaly a podle mě je velká škoda, že se u nás tvorba mladých návrhářů více nepodporuje. Některé kousky totiž svým zpracováním hravě strčí do kapsy i tvorbu provařených českých návrhářů….

     Jsme zvědavé na Váš názor. Co si myslíte o tvorbě našich studentů módního designu? Myslíte si, že u nás, popř. na Slovensku, mají mladí módní návrháři šanci se prosadit a uspět ve světové konkurenci? 

     Chtěly bychom s Hankou posunout náš blog trochu dál. Nechceme jen každý den přidávat nové fotky našich outfitů, ale chtěly bychom blog trochu víc propojit s módním děním u nás i ve světě. Samozřejmě chceme znát Váš názor, protože bez Vás čtenářek a čtenářů (nesmíme na ně zapomínat 🙂 by tento blog neměl smysl. 


          On October 18 a ceremonial opening of a new building constructed for the Art and Design students took place in Pilsen. Nonetheless, we‘ve just recently managed to go through all the pictures and thus we believe it would be a shame not to share them with you. The new building is named after internationally respected designer Ladislav Sutnar. Additionally, during the course of the evening the works of students were presented. We‘ve, therefore, snapped some pictures of the best pieces produced by the Fashion Design students for you. The pieces were presented in the form of a fashion show, which really caught our attention. Furthermore, in my opinion, it is rather disappointing that young designers are not sufficiently supported, as their pieces could easily outclass some of the “good old / time-proven” Czech designers. 

         We’re looking forward to your comments. What is your opinion regarding the work of the Fashion Design students? And do you think that Czech/Slovak young designers stand a chance to succeed in the Fashion industry considering the international completion? 


Veronika27 thoughts on “Fashion design Plzeň

 1. Anonymous
  23 Lis on 2012 at 0.04

  Upřimně? ANO!!! Já miluji vaše outfity, ale zároveň jsem moc ráda, když se zde objeví něco jiného. Něco, co mi trochu rozšíří v módě obzory, pro mě jste droga a čtu Vás každý den. Takže pokud budete psát více článků také o jiných věcech, budu moc ráda. Všechny rádoby módní časopisy se v dnešní době můžou jít zahrabat….Jana

 2. Anonymous
  23 Lis on 2012 at 0.14

  Super! Holky moc Vám fandím a v Plzni mám jednu kamarádku, která tam tento obor studuje, takže mě to zahřálo u srdíčka 🙂

 3. 23 Lis on 2012 at 0.24

  Škoda, že jsem o téhle akci nevěděla dřív, v Plzni bydlím 🙁
  Jinak mladým módním tvůrcům moc moc fandím 🙂

 4. Anonymous
  23 Lis on 2012 at 0.38

  Já takyyyy :(. jsem z Plzně a vůbec jsem neměla o této akci ponětí. Určitě uvítám více takovýchto článků! Jsi skvělá Veru!

 5. Anonymous
  23 Lis on 2012 at 7.52

  Yes!

 6. 23 Lis on 2012 at 8.15

  Určitě ano. Jinak tato tvorba se mi i docela líbí. Hlavně kombinace na třetí fotce, jak má modelka bílou krajku a přes to to úchvatné sáčko/pelerínu. Pak se mi docela líbí fotka pod a pak i šaty na pátém obrázku. 🙂

 7. Anonymous
  23 Lis on 2012 at 9.19

  Skvělé kolekce, tvorba mladých návrhářů je mi docela blízká 🙂

 8. Anonymous
  23 Lis on 2012 at 9.21

  Dobrej nápad, ale co outfit:)? dej, alespon fotku, co:)?

 9. Anonymous
  23 Lis on 2012 at 9.23

  Tvorba mladých českých návrhářů mě zajímá už několik let a všechny kousky co jsem si od nich koupila jsou úžasné…. v poslední době mě baví třeba Mayda fashion 🙂

 10. 23 Lis on 2012 at 9.45

  Super nápad, já to uvítám. Ty bílé šaty na 5. fotce bych brala hned. 🙂
  Na Fashion design jsem chtěla jít také, ale bohužel to nevyšlo…

 11. 23 Lis on 2012 at 10.00

  Myslím že ano, že pokud je někdo opravdu talentovaný, má naději se ve světové konkurenci prosadit! To je ovšem běh na dlouhou trať!
  Jinak skvělý nápad, novinky ze světa módy právě od Vás, rád uvítám!

 12. 23 Lis on 2012 at 10.24

  Určitě ráda uvítám tuto novou "rubriku" na vašem blogu:) Výše zobrazená tvorba je skvělá (nejvíc mě zaujal model č. 2 krajkový overal a bílá pelerína), já osobně mnoho českých návrhářů neznám, což je jistě škoda – nevím čím to je, ale možná právě nedostačující reklamou. Myslím si, že čeští návrháři, by mohli uspět ve světě high módy (přeci jen máme zlaté šikovné ručičky), jen je to asi složitější než se zdá – možná i tím, že u nás není až tak veliký zájem o nošení originální tvorby, kousků pocházejících z ateliérů našich tvůrců, snad se to v budoucnu zlepší;)

 13. 23 Lis on 2012 at 10.57

  Také se přidávám s názorem, že si zprávičky z modního světa od vás ráda přečtu 🙂 Myslím, že to k vedení blogu určitě patří 🙂 A přála bych si zajisté více takových článků z tvorby našich návrhářů a designérů 🙂

 14. Anonymous
  23 Lis on 2012 at 11.38

  Stašně moc se mi líbí model č. 4 a 5:) ano, pokračujte v tom

 15. 23 Lis on 2012 at 12.18

  Marně přemýšlím, kdy tady na tom blogu, na blogerkách, bylo vidět něco z tvorby mladých českých návrhářů…zatím jsem tady našla jen provařené zahraniční značky, katalogové zboží, standardizovaný styl ostatních blogerek, ale nic originálního, původního.
  Ale chodím sem jen chvíli, možná že to tady dřív hýřilo originalitou a kreativitou, nerada bych někomu křivdila.

 16. Anonymous
  23 Lis on 2012 at 12.50

  jsem rozhodne pro takove rozsireni!

 17. 23 Lis on 2012 at 12.51

  Já uvítám každé infomrace z módního dění, které mi na českých stránkách dost chybí. Jinak kolekce studentů se mi líbí!

 18. 23 Lis on 2012 at 13.05

  Přesně, na módních přehlídkách je vše více glamour, tedy ne na běžné nošení. Jednotlivé kousky jsou ale v pohodě a dají se vždy nakombinovat.

 19. 23 Lis on 2012 at 14.08

  opravdu originální a inspirující:)

 20. 23 Lis on 2012 at 14.09

  Trochu drsné, nemyslíš? A co se třeba zamyslet nad tím, proč není česká móda v davu tolik rozšířená? Podle mého názoru za tím může třeba stát to, že ne každý zná mnoho český návrhářů (samo kromě těch extra provařených) proto se rád nechává strhnout davem, nezná jejich kolekce, neví kde je zakoupit – tudíž si cením toho, že holky tuto rubriku zavedly – společně můžeme poznávat nové mladé tvůrce, diskutovat nad jejich kolekcemi a přemýšlet "co by se nám asi tak zamlouvalo":) K tomu se váže další bod – když už někdo o těchto návrhářích ví, jejich kolekce se jim zamlouvá, ale zase mu můžou chybět potřebné fin. prostředky (přeci jen za originalitu – českou/zahraniční se platí). Dotyčný si může prohlédnout jejich tvorbu (třeba zde na blogu), zapřemýšlet a až na to bude mít, tak i zakoupit:)

 21. 23 Lis on 2012 at 15.27

  Myslíš, že třeba kabelky českých návrhářů jsou dražší, než LV?

 22. Anonymous
  24 Lis on 2012 at 13.31

  Souhlasím s tebou, sestra studovala oděvní školu a jejich modely byly super!.:) jinak proti blogování o módním dění nic nemám, jen si myslím, že by to nemělo být na úkor vašich outfitů..přece jen na váš blog chodím, že mě baví váš styl a ráda se pokochám, informace o návrhářích atd. si můžu vyhledat jinde, když mě to bude zajímat…

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.