Home / 2012 / Listopad

Snood

        Dlouho jsem sháněla ideální kruhovou šálu. Měla jsem dvě podmínky: příjemný materiál a dobrá délka. Nakonec jsem jednu objevila na e-shopu Gina Tricot. Většina oblečení této značky stojí za nic (kvalita je strašná), ale např. spodní prádlo či už zmiňovaná šála patří mezi to lepší z jejich nabídky. A v čem se liší normální šála od té kruhové? Podle mě je skladnější, protože není tak dlouhá a dá se lépe omotat kolem krku nebo hlavy, pokud je venku mínus dvacet. Což možná už brzy bude. Jak jste připraveni na zimu? Máte pořádnou zimní výbavu? 

It took me quite a while before I found a perfect snood. My two main requirements were tactile material and convenient length. I’ve eventually found one on the Gina Tricot e-shop, despite the fact that what it concerns the quality of most of the clothes of this brand, it’s often rather poor. Nonetheless, some items such as their lingerie or the abovementioned snood are exceptions. If you wonder about the difference between an ordinary scarf and a snood, in my opinion the snood is much more compact. Considering that it’s not as long as a scarf, you can easily wrap it around your neck or even your head (when it gets to –20 °C, which might happen any time soon, now). Are you all set for the winter? 

Veronika

Read more …

Ještě není zima a nemrzne

Tento „model“ jsem si oblékla na charitativní bazar, který se konal v úterý a o kterém jsme Vám již psaly. Protože ještě nesněží a nemrzne, rozhodla jsem se jít pouze v mikině, která díky zatepleným rukávům dostatečně hřeje a do které jsem se zamilovala! Už několikrát jsem vám letos psala, že mikiny mě rozhodně nenechaly chladnou a nevadí mi ani ty se zvířecím potiskem nebo sci-fi tématikou. Tato se ovšem liší od všech ostatních, možná proto je mi tolik blízká :). Pořídili jste si nějakou mikinu nebo vás tento trend minul? Já se za ně upřímně přimlouvám, nemusíte si kupovat hned ty přezdobené moderní, ale taková klasická pohodlná šedá mikina je základem každého šatníku 🙂
This is the “outfit” I chose for the charity bazaar, which we covered in yesterday’s post. As it hasn’t been snowing nor freezing lately, I’ve decided to go out dressed only in a sweatshirt, which is nonetheless sufficiently warm due to it’s sleeves, and which I’ve completely fallen in love with! I believe, that I’ve already mentioned, that sweatshirts really caught my attention this year, even those with sci-fi print and animal pattern. However, this one differs from all the others and maybe because of that I like it so much. J So did you get one yet or are you going to pass on this trend? I’m big fan of these and to be honest, you don’t have to go for the ultramodern fanciful ones, but let’s say classic comfy grey sweatshirt is a basic piece of every closet. 
Hanka

Read more …

Harper’s Bazaar Charity

         Včera odpoledne se konal již šestý ročník nejvetšího charitativního bazaru u nás, který pořádá šéfredaktorka módního časopisu Harper’s Bazaar Barbara Nesvadbová spolu se známou galeristkou Olgou Dvořák. Výtežek letošního ročníku půjde na pomoc vybavení chráněných bytů a domovů pro lidi s postižením a také ve prospěch sdružení Dobrý Anděl. Letošní ročník proběhl v galerii DSC Projet Space na Václavském náměstí, kam jsme s Verčou dorazily před třetí hodinou, tedy těsně před tím, než akce oficiálně začala. Bohužel jsme se však nemohly zdržet dlouho, protože nás čekaly další pracovní povinnosti. Letošní ročník byl pro mě zcela první a byla jsem upřímně překvapena, kolik lidí se akce zúčastnilo. Již před třetí hodinou byly před vstupem do galerie stovky lidí, čekající na otevření a puštění do galerie, která se na pár hodin proměnila v místnost plnou oblečení a doplňků, o které se téměř popraly přicházejíci davy. Jako první zmizely značkové kabelky, například klasická kabelka Prada byla fuč během pár vteřin. Přestože jsem měla v plánu si něco koupit, nakonec jsem tak neučinila. Jednak nebyl dostatek času a pak také hledat tričko s obřím foťákem v ruce, kdy do Vás během minuty vrazí deset lidí, není to pravé ořechové. Tudíž jsem veškeré kousky přenechala jiným, kteří přišli udělat radost sobě a zároveň pomoci druhým, protože každá akce, která někomu pomůže, má smysl.

           The sixth annual biggest charity bazaar in the Czech Republic, organized by Harper‘ s Bazaar editor in chief Barbora Nesvadbova and gallery owner Olga Dvorak took place yesterday afternoon. This year’s proceeds will be used in order to buy equipment to the houses and apartments for the disabled and additionally the rest of the money will be donated to the Dobry Andel organization. Verča and I arrived at the venue (the DSC Project Space gallery at Vaclavské náměstí) just before 15:00, when the event officially started. Unfortunately, we couldn’t stay for long, due to our other business commitments. As this was the first time I attended the event, I was genuinely surprised by how many people actually participated in it. Even before the clock stroked three, there was a crowd of hundreds of people waiting in front of the gallery to be opened, which in the meantime, changed into the space full of clothes and accessories. The participants almost fought over the displayed goods, making the designer handbags disappear immediately, and for instance the Prada handbag vanished in a split of a second. Despite my prior intentions to buy something I left with no purchase at all. First of all I didn’t really have much time and also looking for a top with a huge camera in your hands, when all the people keep bumping in to you all the time is a bit of a challenge. Therefore, I’ve decided to yield all the items to others, who came to make themselves happy and at the same time help those in need, because each event, which results in helping someone else, is important.


Veronika
Read more …