Home / 2012 / Říjen

I am a gypsy

      Vínově červená a lahvově zelená mě opravdu baví. Obě barvy mi přijdou na podzim skvělé a přestože nemám v těchto odstínech spoustu věcí, začínám pomalu objevovat jejich kouzlo. Když jsem si v létě pořizovala baleríny od McQueena, měli poslední pouze ve vínové barvě a já jsem nad nimi chvíli váhala. Teď jsem ráda, že jsem si je vzala (až na tu bolest, které způsobují mým patám). Zatímco klasická červená mi vůbec nesluší a snesu ji jen na nehtech, vínová je pro mě mnohem snesitelnější. Podle mě působí více tajemně a sexy…Jaké barvy nosíte na podzim Vy?

      I’m really enjoying burgundy and bottle green, lately. These colours are both great for the autumn and despite not having many such pieces of clothing, I’m starting to see the beauty of them. In the summer, I was hesitating over the purchase of the McQueen ballet flats, as they had them left only in burgundy, but now I’m happy I bought them (disregarding, how much they hurt my heels). While the red doesn’t suit me and I wouldn’t wear it with the exception of a nail polisher, burgundy is much more bearable and as it seems to me more mysterious and sexy…
What are the colours you wear in the autumn?
(Translated by Andrea)

Read more …

Same but Different

         Opět elegantnější outfit. Po delší době jsem ze skříně vytáhla baloňák a zjistila jsem, že už je na něho docela zima. Ještě štěstí, že má zapínání až ke krku. Stačí zapnout všechny knoflíky a přezky, pod kabát navléknout hrubý svetr a už se mi ta zima snášela lépe.
       V poslední době jsem zjistila, že mi začal vadit můj denní krém na obličej. Nevím jak je to možné, ale zničehonic se mi začaly dělat drobné pupínky, které jsem už snad od puberty neměla :). Takže se teď musím podívat po něčem jiném. Potřebuji hydratační krém na sušší pleť (25+) přece jen už mi není osmnáct :). Nemáte nějaké tipy na dobré denní krémy na pleť? Já dosud používala Chanel Hydramax, ale teď ho budu muset bohužel na nějakou dobu vysadit.
 
       Once again, I opted for a more elegant outfit. After a while I’ve decided to wear my trench coat, discovering that it’s already pretty cold for it now. Luckily, I could fasten it with all the buckles and buttons and with wearing a warm jumper underneath I was coping with the cold much better. 
     Lately, my day cream started to react badly to my skin and out of nowhere spots, which I haven’t had since being a teenager, started reappearing again. 🙂 So I have to look for something else. I need a moisturizing cream for a drier skin (25+), after all I’m not 18 anymore. 🙂 Do you have any suggestions for a good day cream? I’ve been using the Hydramax by Chanel, but it seems that I have to put it away for a while. (Translate by Andrea)
Veronika

Read more …

Grey shades

        Fotky jsme fotily, když jsem byla jednak nemocná a k tomu jsem se opět stěhovala, takže na sobě mám hodně „pohodový“ outfit. Pro mnohé z Vás možná málo inspirativní, ale ne každý den chodím vyumělkovaná od hlavy až k patě…:)…V konceptech jsem dnes našla starší fotky s oblečením z našeho e-shopu, které jsme ještě nepoužily, protože je mám ráda a líbí se mi, je škoda je zahodit a proto je tady brzy uvidíte :). 
       Protože se venku začíná ochlazovat, je čas začít myslet na nákupy zimního oblečení. Tak například já letos potřebuji nějaký hezký a zároveň teplý černý kabát nebo nějaký hezký praktický kožíšek. Zatím jsem nikde nic hezkého neviděla, ty v Zaře mi přijdou moc vojenské, ty v HM jsou podle mě z šíleně nekvalitního materiálu a ty v Mangu jsou podezřele tenké…Tak abych letos neskončila v péřovce… Co si potřebujete na letošní zimu pořídit Vy?

       These pictures we took at time, when I was sick and I had to move from my apartment to another place, so I was wearing really easy outfit. For many of you this outfit is not an inspiration, but I can’t ve perfect every day…:) Anyway, I found some older pictures that we haven’t used yet and because I like them, I decided to post them soon :). 
      Because the fact the winter is already here, we should start thinking about some „winter“ shopping. For example, I have to find some coat or some nice faux fur, but I haven’t seen anything special in the shops. The coats in Zara are too military, the coats in HM don’t seem to be too high quality and the coats in Mango are not warm enough.  

Hanka 

Read more …