Home / 2012 / Září

Old school?

        S přicházejícím podzimem jsem začala pokukovat po sukni, která by měla tu správnou délku, střih a zároveň bych v ní nemrzla. Našla jsem ji u skandinávské značky COS. Možná je trochu „old school“, ale mně se právě tyto střihy šíleně líbí (připomínají mi školní uniformy) a navíc jsou tuto zimu docela v kurzu. Košili jsem zcela nezáměrně sladila se svým psem :D. A když už jsme u těch školních uniforem, jste pro či proti? Vím, že v některých českých školách povinnost nošení jednotných uniforem už zavedli a ti, co jsou pro, argumentují, že se tak zakryly rozdíly mezi chudšími a bohatšími domácnostmi, je zde jistá záruka, že děti budou do školy chodit oblečené tak, jak si škola přeje, tedy takříkajíc „slušně oděné”. Naopak odpůrci hovoří o omezování svobod dětí a také nákladech, které by to přineslo. Další argument pro uniformy je ten, že jejich nošení omezí šikanu kvůli oblečení. To je sice podle mě možná pravda, ale pokud je v kolektivu prostředí pro šikanu příznivé, tak se najdou jiné důvody a třeba i daleko absurdnější než šikana kvůli oblečení. Já bych proti uniformám asi docela protestovala, protože podle mě tím zaniká osobnost. Připadala bych si pořád stejná a já změny v oblékání miluji :).

Veronika

Read more …

Love Brandy Melville style

Miluju buchty, zejména ty piškotové, a pak také záviny, nejvíce ty jablečné. Sama však umím upéct maximálně bábovku a muffiny. A přestože jsem nikdy nebyla milovníkem sladkého, naopak jsem vždy prahla po slaném, tak například octové chipsy jsem schopná snídat, obědvat i večeřet, za poslední měsíc se mé chutě zbláznily a já toužím po čokoládě a jiných sladkostech. Proto jsem se také rozhodla, že se nejenom zdokonalím ve vaření, ale naučím se především péct. Co pečete nejraději Vy? Znáte nějaký zajímavý recept? 

Hanka 

Read more …

Last day of summer

        Ve středu jsem si asi naposledy užívala holých nohou a krátkého rukávu. Jeden z podzimních trendů, který mě bude letos hodně bavit, jsou vzory. V Itálii, kde jsme s Hankou jely na začátku září, jsem v italském Vogue objevila reklamu na tyto šaty, které se inspirují podzimní kolekcí Prady. K mému velkému překvapení a nadšení jsme je objevily úplnou náhodou v jednom z butiků v Bologni. Jsou tak skvělé, že jsme je vzaly i do našeho e-shopu. Kromě vzorů si ale brousím zuby také na kožené šaty a kalhoty, ale pořád nemohu najít ty pravé. Navíc se zrovna tyto kousky bojím kupovat naslepo, protože kůže musí skvěle sedět a bez vyzkoušení to prostě nezjistím. Na co se na podzim nejvíce těšíte Vy a který podzimní/zimní trend naopak vůbec nemusíte? 
        Užijte si prodloužený víkend!

Veronika

Read more …