Home / 2012 / Červenec

Benátky        Už dávno nejsem fanouškem klasických dovolených a upřímně si neumím představit jet na týden do Tuniska, ležet celé dny u bazénu, potit se a jíst  stravu ve formě švédských stolů. Chápu, že takový druh dovolené se může vyplatit v  případě, že máte děti a nebo vás to musí vyloženě bavit. Já osobně dávám přednost dovolené, která mi umožní poznávat nová místa, přinese nezapomenutelné zážitky a gastronomické požitky. V tomto ohledu mě Itálie nikdy nezklamala a letos si z ní vezu pět kilo navíc :). V Benátkách jsem byla jako pětileté dítě a jediné na co si vzpomínám je obrovské náměstí plné lidí a holubů. O dvacet let později jsem zjistila, že holubi tam jsou stále a lidí přibylo. Benátky jsou opravdu nádherné, mají své kouzlo a ducha. Bohužel jsou také výrazně předražené, jídlo, pití, parkování i nákupy jsou dvakrát dražší než kdekoli jinde v Itálii. Které město nejvíce očarovalo vás? 


Plzeň

        Minulý týden jsem měla docela rozlétaný. Ve středu jsem byla na skok v Plzni, ve čtvrtek v Bratislavě a o víkendu v Ostravě a Karviné. Pracovní a rodinné povinnosti bohužel nepočkají. Když jsem se po cestě zastavila v bratislavském Auparku, musela jsem se zajít podívat i do Zary. Pobavilo mě, že některé věci, které byly v pražské Zaře vyprodány v době slev během pár dní, ležely v bratislavské Zaře na policích bez povšimnutí. Tak jsem si pořídila jedny šaty a boty, které jsem v Praze marně sháněla :). A co mě docela překvapilo, byl obchod s italskou dekorativní kosmetikou PUPA. Před pár lety jsem měla doma několik paletek, které mě svým designem strašně bavily. Máte někdo s touto kosmetikou zkušenosti? Uvažuji, že bych od ní něco vyzkoušela. Docela se mi líbil jejich eye brow kit. 


Veronika

Read more …

Vintage shop FlorencePři nedávné návštěvě Itálie jsem si našla čas také na malé nákupy a zavítala jsem do několika Vintage obchodů, které mi u nás chybí. Nejvíce mě okouzlil tento malý krámek ve Florencii, který se nachází přímo v centru města a najdete v něm bohatý výběr bot, kabelek, šátků a jiných doplňků. Podobné obchody mě baví mnohem více než obrovská nákupní střediska, které podle mě postrádají kouzlo a šmrnc. Koupily byste si starší kabelku či nošené boty kvůli originalitě, nebo dáte přednost levnější věci z masové produkce? 


P.S. Přidaly jsme do našeho e-shopu nové věci…:).


Hanka
Read more …

Labels: , ,