Home / 2012 / Květen

I am so serious

       Upřímně, nakupování šatů není zrovna zábava. Když jste ještě limitováni tím, jak by měly vypadat, je to o to horší. Když k tomu přičtu fakt, že nemáte čas, dokonalou postavu, tak to není nic, co bych si užívala. Proto jsem si řekla,  že prostě půjdu a vezmu první, které budou použitelné. Vyhrály tyto, říkám jim „slušnačky“ :). Nechtěla jsem vyloženě elegantní šaty, které si na sebe mohu vzít jednou v roce. Naopak tyto si v létě klidně vezmu s balerínami do města nebo večer do baru….Problém číslo dvě je vhodná obuv. Zvažovala jsem baleríny. Působí slušně, nikde neklapete, ale bylo by mi v nich hrozné horko. Takže nakonec vyhrály jednoduché černé, kterými nejde nic moc pokazit…:) Co byste si oblékly Vy? 
       P.S. Náramek pro štěstí nesundávám 🙂


     Honestly, buying clothes is not exactly fun. If you are limited how the dress should look, it is even worse. I also didn’t have too much time and my body is not perfect at all and many dresses are too big or too long for me. So I thought, I should go and take the first one, which gonna look good…Here they are :). I want some classy chic dress, which I can wear for many occasion…Another problem could be to choose the right shoes. I was thinking about same classy flats, but it was too hot, so I decided to wear these classy black heels by Zara…:) What do you prefer to wear? 


Hanka


Read more …

Aňa for Pietro with love

       Státnicový outfit no.1. Když jsem byla minulý týden shánět šaty na státnice, v životě by mě nenapadlo, že to bude takový problém. Najít takové šaty, které by splňovaly svou funkci a zakrývaly to co měly, bylo jako hledat jehlu v kupce sena. Ve většině českých obchodech máte momentálně dvě možnosti. Buď si můžete koupit plážové šaty, které jsou sice hezké, ale materiál samozřejmě neodpovídá události a nebo si můžete koupit „plesovky“ s výstřihem až k pupíku a délkou 5 cm pod zadek. Nejlépe v rudé barvě nebo s leopardím potiskem. Upřímně jsem se musela smát co všechno mi prodavačky nabízely, když jsem za nimi přišla s tím, že hledám šaty na státnice. Ale bohužel to pouze reflektuje to, v čem dnešní lidé ke státnicím (promocím) chodí. A když už jsme u toho, nejen studentům, ale i učitelům není trapné přijít v džínách a polo triku. Asi razí heslo pohodlnost nade vše :(. Je to škoda, protože i když vás samozřejmě nehodnotí podle vzhledu, ale podle toho co jste si v té hlavě za těch x let zapamatovali, určitá reprezentativnost je podle mě na místě. I kdyby to měl být klasický kostýmek či oblek. 
Zoufalost mě zahnala do butiku Pietro Filipi, který jsem vždy pokládala za obchod pro starší ženy a muže. Nikdy by mne nenapadlo, že zrovna zde najdu své vysněné šaty, které mě svým střihem okamžitě dostanou do kolen. Jsou z kolekce od Ani Geislerové, která se alespoň v případě těchto šatů inspirovala kolekcí z 50. let od Christiana Diora. Jinak si tu podobnost s diorovskými šaty neumím vysvětlit. Materiál je úžasný a fotky jsou toho důkazem. Ty jsme s Hankou fotily až po skončení, kdy jsem se předtím celé dopoledne krčila a potila před komisí na židli :). A jaké byly (budou) vaše státnicové/maturitní/zkouškové/promoční outfity? 

     My outfit for final exams. When I was looking for the dress last week I never thought it would be such a problem. Find a decent dress was impossible. In most of the Czech shops you have two options. Either you can buy beach dress which are indeed nice but they are not suitable for this event or you can buy „a hooker dress“ with a really deep neckline and a length of 5 cm below the butt. In addition in red color or leopard print. Honestly I had to laugh when the shop assistant offered me these dresses. But unfortunately it only reflects the present what today’s students wear to the final exams. And while we’re at this problem…not only students but also some teachers are not embarrassed to come in jeans and a polo shirt. It’s a shame because although you are not judged by appearance some representative is appropriate. Even if it should be a classic suit.

Desperation drove me to the Pietro Filipi boutique which I always considered as a store for older women and men. I would never think that here I find my dream dress.  They are inspired by collections from the 50´s by Christian Dior. The material is amazing and these photos are proof. What were (will be) your Final Examination / Graduation / exams / outfits?Veronika

Read more …

Boyfriend

         Po včerejším dnu jsem šíleně unavená a můj mozek se rozhodl stávkovat :). Člověk by nevěřil, jak ty státnice dají zabrat. Pár dní nicnedělání by mi teď rozhodně nevadilo. Boyfriend džíny jsme si s Hankou pořídily už před nějakou dobou z ASOSu. Dlouho jsme hledaly světle modrou džínovinu a tyhle kalhoty proto byly jasnou volbou. Sedí perfektně a já je momentálně nosím asi nejraději ze všech džín. Oproti slimkám vyhrávají co se týče pohodlnosti na plné čáře.


After a hectic yesterday I’m insanely tired and my brain decided to strike :). You would not believe how exhausting are final exams. I really need a vacation. I bought this boyfriend jeans from ASOS few days ago.  I was looking for a light blue denim pants for a long time and these were the obvious choice. Boyfriend cut fits perfectly and currently they are the most comfortable jeans in my closet.

Veronika

Read more …