How to store your bags and accessories

        Malé nahlédnutí do mého šatníku. Už dlouho jsem chtěla napsat článek, který by se zabýval péčí o kabelky. A nejen o ty značkové. Stejnou péči věnuji i těm obyčejným z ASOSu. A když už jsme u těch kabelek, rovnou se zmíním také o jiných doplňcích. Takže pokud máte chvilku čas, mám pro vás několik tipů, jak své „zavazadla“ udržet co nejdéle v bezvadném stavu.
       A small insight into my wardrobe. I wanted to write an article about the care of handbags a long time ago. But I didnt have time. It´s not just about luxury handbags. I devote the same care of the ordinary bags from ASOS as well. And speaking of handbags…I want to mention accessories. So if you have a minute, I have a few tips for you. How to keep them as long as possible in perfect condition?

Veronika

      
        Neznám žádnou ženu, která by netoužila mít alespoň jednu pořádnou kabelku. Nosí ji každý den nebo ji má naopak pouze pro zvláštní příležitosti. Jak se o ni ale starat, pokud ji zrovna nenosí? Pokud si myslíte, že ji jednoduše někam položíte, tak věřte, že děláte velkou chybu. Existuje několik kroků, které byste měly znát předtím, než kabelku schováte na její místo.
        Women enjoy carrying a sturdy, well-made leather handbag. The time will come, however, when it’s time to put the bag away to give it a break, whether it is a seasonal bag waiting to rotate back into your wardrobe or a vintage purse needing to be stored until the next special occasion. By correctly preparing your bag, you can be assured that the next time you pull it out it will look every bit as good, if not better, than you remember it.
1. Otřete si tašku čistým vlhkým hadříkem, abyste odstranily prach a špínu, která i když nejde na první pohled vidět, tam opravdu je. Tip: Já používám vlhčené dětské ubrousky.
1. Wipe down your bag with a clean damp cloth to remove dust and dirt.

2. Naneste na kabelku tenkou vrstvu krému na kůži nebo na syntetiku. Dá se koupit v jakékoli prodejně bot nebo tašek. Nechte krém působit asi 30 minut a poté ho suchým hadříkem setřete. Tuto „rekondiční kabelkovou kůru“ provádějte dle podle potřeby. Já ji provádím obvykle asi jednou až dvakrát ročně.

2. Apply a thin layer of leather conditioner to your purse. After 30 minutes, buff the conditioner off with a dry rag. You should recondition leather bags as needed, usually about once or twice a year.


3. Vyplňte kabelku bublinkovou fólií nebo bavlněnou látkou, aby mohla držet tvar a různě se nedeformovala. Nepoužívejte noviny, protože inkoust, který je v nich obsažen, může nasáknout do tkaniny. Vyhněte se i obyčejnému papíru, který může kabelku zevnitř poškrábat.

3. Fill your bag loosely with bubble wrap to help it keep its shape. Don’t use newspaper as the ink can rub off onto the fabrics.

4. Zabalte kabelku do tzv. dust bagu (protiprachového pytlíku), který se nyní prodává už i k levným kabelkám a není tedy jen výsadou těch luxusních. Tip: Stejně dobře vám poslouží i vyřazený povlak na polštář! Nepoužívejte plastové sáčky, jelikož materiál a především pak kůže nemůže dýchat. Pokud na kabelce zůstane i sebemenší množství vlhkosti, může způsobit plíseň.

4.Put your bag into a dust cover or a pillow case. Don’t wrap it in a plastic bag as the leather can’t breathe and the smallest amount of moisture can cause mildew and mold.


5. Posledním bodem je samotné skladování. Uložte kabelku na tmavém a chladném místě mimo dosah přímého slunečního světla. Chráníte tím kůži před vysycháním a praskáním. Vhodné jsou např. velké zásuvky nebo police ve vašem šatníku. Nezavěšujte kabelku na věšáky, protože časem se můžou rukojeti vytahat.
5. Store your leather bag in a dark, cool space out of direct sunlight to keep the leather from drying out and cracking. A good place is in a large drawer or on a shelf in your closet. Don’t hang your purse as the stress can stretch out the handles.


        Na některé věci jsem opravdu pedant. Šály, šátky a doplňky se snažím vždy ukládat zpět do svých krabiček. Samozřejmě ne všechny šátky, které mám, mají svou vlastní krabici, a tak je ukládám k těm šátkům, které ji mají. Přijde mi to velmi praktické a designově čisté. Šátek není nikdy pokrčený, nemá se od čeho zašpinit a jelikož dost cestuji, mám je prakticky pořád zabalené a nachystané na cestu 🙂

     For certain things I´m really pedant. Shawls, scarves and accessories I always keep in their original boxes. I find it very practical and it is clean design. Scarves are never wrinkled or dirty and since I travel a lot, they are always packed and ready to go on the road 🙂

        Válec na čelenky jsem si vyrobila sama a už jsem vám ho jednou na blogu ukazovala. Podle mě je to nejlepší způsob, jak je skladovat. Mám je uložené na polici za sklem, takže se na ně nepráší, ale zároveň je můžu mít stále na očích. 
          I made this roller display for headbands. You could see it on our blog in the past. I think it’s the best way to store. I have them stored on a shelf behind glass, so there is no dusty.

        Na bižuterii používám šperkovnici a několik krabiček. I když to na první pohled vypadá docela chaoticky, tak věřte, že já v tom řád vidím :). Vše má své vlastní místo. Přesto budu ráda, pokud se podělíte o vaše tipy na skladování doplňků. Moje sbírka se poslední dobou čím dál tím víc rozšiřuje a já za chvíli nebudu vědět, kam vše dávat 🙂

        I use a jewelry box and paper boxes for all my accessories. Although at first glance it looks quite chaotic, believe me, everything has its own place. I’ll be glad if you will share your tips for storing accessories. My collection is growing more and more and after a while I will not know where to put everything 🙂


60 thoughts on “How to store your bags and accessories

 1. 19 Úno on 2012 at 0.31

  skvělý a užitečný článek! a samozřejmě moc krásné věcičky 🙂 doma žádný krém na kůži nemám, ale objevila jsem krém na koženou sedačku, tak mě napadlo, že by to snad mohlo fungovat stejně 🙂 a opravdu se mi moc líbí, jak to máš zařízené, až budu bydlet ve svém, chtěla bych to mít také tak, hezky všechno na očích 🙂 vždycky se mi hrozně moc líbilo, jak měla v SATC Carrie tu průchozí šatnu do koupelny 🙂

 2. Anonymous
  19 Úno on 2012 at 0.44

  Amazing article! Thank you sooo much for sharing your tips with us! You are really great!

 3. 19 Úno on 2012 at 0.51

  mně udělal dřevěný věšák na náramky táta a je nejlepší na světě=D kabelky mám pověšené na věšáku, trochu nepraktické a nepečlivé, ale já jsem lajdák a mám to tak ráda, hihi.

 4. 19 Úno on 2012 at 1.14

  Super tipy, minimálně to vycpání a zabalení kabelek udělám. Chudinky si to zaslouží, po tom jak s nimi zacházím.
  Šperkovnice – vzdycky si můžes vyrobit šperkovnici na míru sama. Mě se nelíbil výber, vždycky se mi tam něco nezdálo, tak jsem použila hezkou krabicku, vylepila ji plstí, udělala patra, přihrádky a je to. V tvém (mnohem větším) podání by se to s trochou fantazie taky dalo zvládnout. I válečky na prstýnky se dají jednoduše udělat srolováním prsti a přilepením vedle sebe. Jestli na vyrábění nejsi, tak zaúkoluj někoho, koho to baví, je to hodně jednoduché.
  http://becauseifeellikealionwheniyawn.wordpress.com/

 5. 19 Úno on 2012 at 1.30

  jen otázka, jak to děláš, když hledáš konkrétní šátek? 🙂

 6. 19 Úno on 2012 at 2.33

  veľmi super článok, taký praktický. No a pravdaže krásne veci. A už iba tie krabičky od šatiek sú super, čo potom ten obsah 🙂
  ja mám kabelky všetky pekne v tých vreckách (veľa ich nemalo, ale raz sa mi naskytla možnosť ich pár získať), mierne vypchané a na poličke.
  so šatkami to je horšie. Malé naušnice majú jednu krabičku, väčšie ďalšiu, prstienky ďalšiu. Náramky mám na tej takej ruke, miesto kde sú prsty rôzne povešan. Iné mám len tak položené. Na náhrdelniky taký vešiak,háčikový, ktorý je určený asi na oblečenie a pod. Ale zaberá málo miesta a všetko je priehľadné. Bižutériu ktorú nenosím často mám v jednej veľkej krabici, v malých látkových sáčikov, každý pár naušníc, náramok…v jednom. No a šperky v originálnych krabičkách. Veľa krát som už skoro skoro si kúpila nejakú šperkovnicu, ale sú moc malé na moje množstvo.
  Keď tak čítam čo píšem som dosť pedant 🙂 Nemám rada také všeliake nepriehladné miesta a ktoré zaberajú veľa miesta. takže neviem ako by som to inak riešila, možno šatníkom Carrie, alebo skôr Paris Hilton, tá ma jednu miestnosť iba pre nové oblečenie, ktoré si kúpi a ešte ho nemala na sebe 🙂
  Ale dobudúcna, keď si budem zariaďovať bývanie, šatňa s botníkom je nevyhnutnosť.

 7. 19 Úno on 2012 at 9.25

  Přsně to by mě také zajímalo! 😀 To je totiž můj velký problém

 8. 19 Úno on 2012 at 9.28

  wow! tolik krásnejch věcí.. super článek a rady 🙂

 9. 19 Úno on 2012 at 10.06

  Skvělý článek, hned bych chtěla tvojí šatnu!

 10. 19 Úno on 2012 at 10.27

  máš super šatnu !! tolik krásných věci ♥

 11. Anonymous
  19 Úno on 2012 at 10.47

  Vždycky jsem si myslela, že bižuterie a jiných šperků mám hodně, ale když koukám na tvou sbírku blednu závistí 😀 Úžasný článek!!

 12. 19 Úno on 2012 at 11.40

  Ano, krém na koženou sedačku bude fungovat úplně stejně. Jen pozor, aby ten krém nebyl barevný! Ať si neobarvíš kabelku. Šatnu Carrie taky pokaždé obdivuji 🙂

 13. 19 Úno on 2012 at 11.42

  Děkuji za tipy. Já mám nejraději různé přihrádky. Přijde mi to nejpraktičtější. I prstýnky mám v jedné krabičce 🙂

 14. Anonymous
  19 Úno on 2012 at 11.42

  Cim vic sleduju modni blogy, tim vic me to svadi k hromadeni spousty veci, ktere ve svem zivote vubec nepotrebujeme. Nereknu mit neco pekneho co nam dela radost, ale kdy se to zvrhlo v tenhle hon za milionem veci?

 15. 19 Úno on 2012 at 11.45

  Můžu se zeptat, co to je za kabelku? První obrázek úplně vpravo. Měla jí Blair v gossip a už tam se mi mi moc líbila:)

 16. 19 Úno on 2012 at 11.53

  Chtěla bych být takhle úžasně systematická! Moje tašky leží prostě na hromadě za dveřmi. Budu jim jednou muset najít místo, ale netuším kde:( A šátky mívám pověšené na IKEA kulatých dlouhých ramíncích s dírama.. ale mít takovou spostu krásných krabiček, určitě bych je taky použila. SPousta nádherných věcí na těch fotkách! Veronika
  http://www.udvouverunek.wordpress.com

 17. Anonymous
  19 Úno on 2012 at 12.07

  To není jen hromadění, to je otročení věcem. Nic proti pořádkumilovnosti a čistotnosti, ale zavalit si byt krabičkami a pytlíky spoustou chemie – proč?

 18. 19 Úno on 2012 at 12.26

  Z boku každé krabičky mám napsáno, jaký šátek a jaké barvy je v krabičce uložený 🙂

 19. 19 Úno on 2012 at 12.30

  Wau! Vypadá to, že to máš krásně zorganizované Juli! Kabelky v pytlících jsou podle mě skvělá věc, ale líbí se mi, jak máš uspořádané prstýnky a náhrdelníky. Šperkovnice je mi už taky malá, potřebovala bych druhou:) Já nemám ráda, když doplňky nemám na očích, protože na ně potom zapomínám. Šatník jako měla Carrie, je snem asi každé ženy :)) tak snad jednou…

 20. 19 Úno on 2012 at 12.31

  Já mám i obyčejné kabelky za pár korun schované v pytlících. Třeba od některých bot, ke kterým jsem je dostala.

 21. 19 Úno on 2012 at 12.36

  Každý to vidí jinak. Já rozhodně nepořádám hon na milion věcí. Každé kabelky, šátku nebo náramku si vážím a tak se k nim i chovám. Myslím si, že pokud mají věci své krabičky, je škoda, pokud je v nich neuschovám, protože přece jen nechci, aby se zbytečně ničily a otázka chemie je v dnešní době přece jen podle mě zbytečná. Myslím, že pytlíky a krabičky v sobě obsahují daleko méně chemie, než např. kosmetika v koupelně 🙂

 22. 19 Úno on 2012 at 12.57

  Nahrdelníky visí na vlastním štendru, ty které nejsou rozepínací pak na plastových ramínkách ze spodního prádla.
  …No, asi vyhodím všechny své kabelky, mimo jedné. V bytě kde žiju není možné je skladovat tak, jak se to má. Vlastně, tady není možné skladovat nic.

 23. Anonymous
  19 Úno on 2012 at 12.59

  Užasný článek, užasný blog. Nechystáte článek kde nafotíte celý svůj byt? podle mě by byl každý rád !:)

 24. 19 Úno on 2012 at 13.11

  Super článek, škoda jen, že nemám co skladovat.. 🙁

 25. 19 Úno on 2012 at 13.35

  wuah, to je opravdu řádný systém a uskladnění… paráda=) článek přínosný, asi je teda natřu, kabelky mé milované, když mi tak hezky slouží =) *

 26. 19 Úno on 2012 at 13.40

  Super článok Veroniko 🙂 Ja osobne mám momentálne bižutériu uloženú podobne, no neorientujem sa v tom. Preto som si z eBay objednala stojany- také tie, čo mávajú v bižutériách. Stoja fakt pár korún (napr. na 36 párov náušníc cca $2.5). Náušnice, náramky, náhrdelníky, prstene…na všetko tam majú stojan 😀
  sillyworldbynat.blogspot.com

 27. 19 Úno on 2012 at 14.01

  to je neuvěřitelné! tolik krásných věcí pohromadě:)

 28. 19 Úno on 2012 at 14.29

  Skvělý článek, děkuji za tipy. Určitě si vezmu ponaučení. Jinak krásné šperky. 🙂

 29. Anonymous
  19 Úno on 2012 at 14.36

  Dobrá provokace.

 30. 19 Úno on 2012 at 14.42

  Ahoj holky, i když vás sleduju už dlouho, dneska neodolávám a poprvé připojuju koment. Jsem totiž milovnicí nejrůznějších systémů a cest k úschově a třídění věcí takže rozebírat s ostatními děvčaty jak ukládáme šperky, to je něco pro mě 😀
  Díky za tip na šátky, popsat krabičky ze stran, jak jednoduché! 😀 až se zdá neuvěřitelné, že mě to nenapadlo.
  A na šperky a menší doplňky jako sluneční brýle mám komodu, větší než na prádlo :), s nízkými zásuvkami, které jsou vyplněné květináčky, svícínky a mističkami (různé velikosti a tvary, ale bílá barva, abych se snadno orientovala + to krásně vypadá), do kterých jsem vyskládala všechny své poklady i šmuky 😀 jediným tahem mám pak na očích celou skupinu šperků, jako na paletě, … zkoušela jsem i klasické kupované děliče přihrádek, ale spatně se to vyndavá a hlavně to nevypadá ani z poloviny tak hezky a čistě 😉

  Díky za fajn článek i diskuzi, sleduju dál!
  Nat.

 31. 19 Úno on 2012 at 15.21

  Proč hon za milionem věcí a hromadění? Jistě, každá jsme jinam založená, Ale pokud miluji modu, bavi me a běžně se denně minimálně dvakrAt převlekam, myslím si, žd by člověk upotřebil i daleko větší množství doplňků.

  Toto je blog o modě a dá se předpokládat, že jej čtou ti jenž se o modu a vše s ní spojené zajìmajì a tedy pochopí více než dvě kabelky.

  Myslím si,ze se Veronika drzela jeste hodně zkrátka, někteří by asi padli vidět všechny kabelky a šátky 😀

 32. 19 Úno on 2012 at 15.26

  Veru, tvůj popis péče me povzbudil natolik, že jsem dnes naimpregnovala asi polovinu kozaček, těm bohužel nevěnuji zdaleka tolik péče jako kabelkám 😀

  Sama mám raději kabelky vystavené na očích, ale některé světlé a vernis kousky mam také v dustbazích a rovnou i dané krabici.

 33. 19 Úno on 2012 at 18.06

  Super článek, šperky mám uložené podobně, ale v kabelkách se musím polepšit. Některé mám v protiprachových sáčcích, ale některé ne. Jinak o kabelky se starám stejně jako o boty a to nevlastním zatím žádnou luxusní značku. Šátky mám uložené tedy v jedné větší kulaté krabici, ale chtělo by to mít to jako ty. 🙂

 34. 19 Úno on 2012 at 18.48

  Aaaaaach! Na to nejde víc říct!:D Fakt, jak hezky to máš uložený, úplně přebila nádherná sbírka doplňků, sestava krabiček Hermés a nádherná bílá Chanelka:))

 35. 19 Úno on 2012 at 18.50

  Já ale řeším pořád nedostatek místa na skladování :). Takže jsme na tom asi podobně.

 36. 19 Úno on 2012 at 18.51

  Natřeš, ale stojí to zato. Kabelky ti určitě poděkují 🙂

 37. 19 Úno on 2012 at 18.52

  Už jsem taky brouzdala na ebayi. Jen se bojím, že potom budu mít doma přestojanováno 🙂

 38. 19 Úno on 2012 at 18.54

  Moc pěkný článek, super kabelky. Super blog!
  Sleduji:)

 39. 19 Úno on 2012 at 18.55

  Děkujeme za komentář! Já mám strašně ráda zpětnou vazbu, takže si každý názor moc ráda přečtu. Já začala takto popisovat krabice i od bot. Ještě mě napadlo vždy vyfotit to, co je v konkrétní krabičce a fotku z venku nalepit. Zatím mi ale stačí jenom ten popis 🙂
  Úplně si představuji tu tvou komodu. Musí to vypadat skvěle. Taky jsem radši pro menší mističky, než ty děliče přihrádek. Vypadá to určitě lépe.

 40. 19 Úno on 2012 at 18.59

  Boty jsou kapitola sama pro sebe 🙂 O těch bych mohla taky někdy udělat článek 🙂
  Já už jsem si na ty pytlíky natolik zvykla, že mi to ani nevadí.

 41. 19 Úno on 2012 at 19.04

  Já se starám asi lépe o ty kabelky než o boty. Hlavně teď v zimě mi moje boty asi nepoděkují. Všude samá sůl a i když vím, že bych je měla pokaždé, když přijdu domů otřít, tak na to většinou zapomenu a nebo se mi nechce.Jinak šátky se mi opravdu nejlépe skladují v krabičkách.

 42. Anonymous
  19 Úno on 2012 at 20.33

  Ja sem psala ten prvni koment a neslo mi ani o pytliky ani o krabicky. Spis o to, ze blogy inspiruji hlavne v nakupech dalsich a dalsich veci….

 43. 19 Úno on 2012 at 20.36

  ja nastesti zrovna na sperky a doplnky moc nejsem, mam jich par nejoblibenejsih, ktere prubezne obmenuji a ty mam krasne srovnane a prostridene a o ty se staram… takze pres tohle nejsem moc sberatel (nastesti) ¨.. s kabelkama je to horsi, ale zatim jsem se nedopracovala k nejakym drazsim znackovy, takze mi na ne prozatim staci dve policky ve skrini a dva vesaky ve skrini a jsou tam v bezpeci… mozna s nejakymi drazsimi prijde i takovahle peclivejsi pece 🙂

  http://ivetsperspective.blogspot.com/
  GIVEAWAY

 44. 19 Úno on 2012 at 20.55

  Promiň, myslela jsem, že jsi jeden člověk 🙂 V tom, že módní blogy inspirují k nákupu dalších věcí, máš pravdu. Ale čtenáři, kteří zde chodí,mají módu rádi a je to pro ně prostě druh koníčku. Klidně bych řekla sběratelství. Já mám opravdu ke každé věci osobní vztah a všechny mi svým způsobem dělají radost.
  Kdyby to bylo, tak jak píšeš, tak by to platilo např. i pro sběratele známek, kteří mají blog o svém hobby a ani jim nevymluvíš, že jim nestačí deset známek. Musí jich mít prostě víc 🙂

 45. 19 Úno on 2012 at 21.43

  skvělý článek, moc se mi líbí jak máš věci urovnané! 🙂 já mám třeba čelenky na takové tyči (jak je ve skříni a věší se na ní ramínka), na které mám i připevněné náhrdelníky, náramky a prstýnky mám ve velikánské sklenici na víno a na jejích okrajích mám zase náušnice 🙂

 46. 20 Úno on 2012 at 11.39

  To zalezi od toho, co myslis pod vyrazom "za par korun". Ja osobne si kupujem kabelky do 50 eur maximum, a este som v zivote ziadny pytlik k tomu nedostala. Ani krabicku k satke. To su vyhrady luxusnych znaciek, ze ti k tomu daju aj pytlik alebo krabicku.

 47. 20 Úno on 2012 at 12.03

  Není to vždy pravda. Já dostala dust bag i k jedné kabelce z ASOSu za 20 eur a tak stejně i ke zlevněné kabelce od Michaela Korse za nějaké dva tisíce korun.

 48. Anonymous
  22 Úno on 2012 at 21.10

  Souhlasím, teď se dávají pytlíčky i k levnějším kabelkám. Třeba mám Guess nebo Gabor. Taky jsem je dostala k někteým botým, to by se také dalo použít, na menší kabelky.
  Daniela

 49. Anonymous
  23 Úno on 2012 at 19.32

  Skvělý článek:-D Takových bych brala více, třeba i o tom, jak rozpoznat padělek od originálu nebo v jakých cenových relacích se kabelky různých kabelek pohybují…

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.