Home / 2012 / Leden

Hats for Audrey Hepburn

        Dnes pro Vás nemám přímo outfit post, ale sérii fotografií, která byla vytvořena autorkou prvního ročníku Ústavu umění a designu na Západočeské univerzitě v Plzni do předmětu Fotografické techniky. Zadáním úkolu bylo vytvořit šest fotografií stylizovaného portrétu. Samozřejmostí byl make-up, stylizace a také lehká práce ve photoshopu. Autorka si vybrala téma: 60. léta, Audrey Hepburn a její fotografie kolekce klobouků pro značku Givenchy. Původním autorem fotografií je Cecil Beaton, který fotil velké množství hvězd té doby: Marilyn Monroe v roce 1956 nebo Micka Jaggera v 1970. Byl také návrhářem, který vytvořil kostýmy pro představení My Fair Lady a fotil pro magazín Vogue už od 30. let. Mně se výsledek velmi líbí. Během focení jsme si užily spoustu srandy, protože pózování s kloboukem na hlavě, který vám pořád někde sjíždí a padá, není nic jednoduchého. 

        Today´s post is not about outfit, but it is about a series of photographs which were created by the author of the first year at the University institute of Art and Design in Pilsen. Subject is called Photographic techniques. The task was create a stylized portrait of six photographs. Monika, the author did my make-up, styling and light work in photoshop. She chose the theme: Audrey Hepburn and her photos for Givenchy hat collection. The original name is Hats for Audrey Hepburn: Givenchy, 1964. Photographed by Cecil Beaton. He photographed many stars of that era: Marilyn Monroe in 1956 or Mick Jagger in 1970. He was also the designer who created the costumes for My Fair Lady. During shooting we enjoyed a lot of fun and it wasnt easy, but I really like the result. What about you?

Veronika

Read more …

The girl in the dot dress

        Když jsem poprvé uviděla tyto šaty (myslím, že to bylo v Elle), tak jsem si řekla, jé Stella McCartney. Pak jsem se podívala blíže a zjistila jsem, že stojí cca 2000 Kč, jsou od značky Yumi a vypadají sakra dobře! :). Podle mě ideální plesové šaty, pokud upřednostňujete kratší délku a žádnou šlehačku. Nazujte k nim lodičky, vezměte si psaníčko, decentní náušnice, vyčesejte vlasy a máte super outfit! Jednoduchý, ale dostatečně rafinovaný. Zapomeňte ale na další šperky, jelikož tyto šaty je vůbec nepotřebují. Škoda, že v Yumi už neměli mou velikost, protože bych je brala všemi deseti! 

        When I first saw this dress (I think it was in Elle), I thought, oh look it´s Stella McCartney. Then I looked closer and I realized that it costs about 80 euros! These Yumi dress look damn good! :). They would be the perfect ball gown, but only if you prefer a shorter length and no whipped cream. Take your heels, clutch, unobtrusive earrings, brush your hair and you have a great outfit! Forget other jewelry, because these dresses are great as they are. Too bad that these Yumi dress was not in my size :(. I took them immediately. Have a great day!

Veronika

Read more …

Gossip Girl Umbrella


         Je Vám tento deštník povědomý? Pokud ano, tak jste ho nejspíš viděli v jednom z dílů Gossip Girl. Proto jsem taky nemohla odolat této jarně-letní kombinaci, i když je Vám určitě jasné, že takhle v lednu po městě rozhodně nelítám :). Berte to prosím jako inspiraci na teplé, ale deštivé dny. Já se jich už nemůžu dočkat. 
      Ještě bych se s Vámi chtěla podělit o nově objevený internetový obchod youheshe.com. Sídlo má v Dánsku, takže zde nemusíte platit žádné dph ani clo a nabízí značky jako Acne, Alexander Wang, Isabel Marant, Rag&Bone;, Michael Kors a mnoho, mnoho dalších. Zboží vám přijde do 5 dnů a momentálně mají na některé kousky až 70% slevu. Samozřejmě jsem toho musela využít :). Ale o tom až v některém z dalších článků. 
      Are you familiar with this umbrella? If so, you’ve probably seen it in one of the episodes of Gossip Girl. That’s why I could not resist this spring-summer combination, even though you are certainly clear that this is not the outfit for freezing January :). Please take it as an inspiration for a warm but rainy summer days. I can not wait for those days.
  I want to share with you the newly discovered online shop called youheshe.com. It´s based in Denmark, so you dont need to pay VAT or customs. The shop offers brands such as Acne, Alexander Wang, Isabel Marant, Rag&Bone;, Michael Kors and many, many more. Clothes will come within 5 days and now they have huge 70% discounts. 


Veronika

Read more …