Vienna

        
        Hello Vienna… Minulý týden v pátek jsme se s Veronikou a její sestrou vydaly na výlet do Vídně. Předpokládáný odjezd v 6:30 nám vyšel na výbornou a cesta nám zabrala cca tři hodiny, jelikož jsme kvůli dálničním známkám, stály na všech pumpách. Nejraději máme OMW :). První zastávka byla v Parndorfu, kde jsme strávily pár hodin a daly si společný oběd. Nebudu se zde dlouho rozepisovat, protože jsme už o tomto kouzelném městečku psaly dříve. Ráda bych však zmínila, že pokud se tam někdo z Vás chystá v dohledné době, neměl by si nechat ujít nově otevřené Burberry, které nám vyrazilo dech a nevěděly jsme, co dřív zkusit. Za návštěvu stojí také obchod, kde prodávají sluneční brýle Tom Ford, Valentino nebo Gucci s výraznou slevou…
        Z Parndorfu jsme zamířily přímo do Vídně. Cesta trvá asi 30 minut a díky navigaci jsme neměly nejmenší problém ani v centru města. Doporučujeme parkování v podzemních garážích v ulici Mahler Strasse, kde je maximální cena 6 euro na celý den. Parkoviště se nachází přímo v centru a je u něj skvělá obuv, kde naleznete například balerínky Marc Jacobs, Pretty Ballerinas nebo Repetto. Po cestě do centra potkáte mnoho restaurací a kaváren. My doporučujeme restauraci Plachuta, kde podávají vyhlášené Vídeňské řízky a bramborový salát bez majonézy.
        Ve Vídni se dá skvěle nakoupit, pokud se zde ovšem chystáte před Vánoci, počítejte, že všude budou davy lidí a řady úplně na všechno. Nedávno se zde například otevřeli dva obchody Forever 21, které stojí za návštěvu, zejména oddělení dopňků, kde jsme strávily klasicky nejdelší dobu. Pokud milujete Zaru stejně jako my, připravte se na davy lidí. Na jedné straně zde naleznete i zboží, které v Praze vůbec není, na straně druhé budete čekat na kabinku i dvacet minut.
        Většina obchodů se nachází v okolí Stefanplatz, můžete se inspirovat v luxusních obchodech značek Chanel nebo Hermés. Za návštěvu stojí také několik obchodních domů, které nabízejí velké množství značek pod jednou střechou. My doporučujeme Steffl, který se nachází mimo jiné na Kartner Strasse 19. Veronika zde sháněla sluneční brýle Celine, bohužel marně. Pokud Vám ještě zbude čas, zastavte se do obchodu Pitti na Goldschmiedgasse 10, kde je obrovský výběr věcí od Givenchy a Michaela Korse. Za zmínku také stojí Amicis na Selerstatte 11, concept store se nachází kousek od centra a nabízí značky jako Alexander McQeen, Marc Jacobs, Valentino, Balenciaga, Balmain nebo Lanvin.
        Hello Vienna…Last friday we went to Vienna. We left at 6.30 am how we planned and the way takes about 3 hours. We just had a little problem with buying a highway stamp so we had to stop on each gas station. Our favourite one is OMW :).The first stop we made in Parndorf where we spent about 3 hours and we took a lunch together. I dont want to write a long post about it because we already wrote a post about it. But I would like to make some points. The first one is about a new Burberry store there, which is absolutely huge and you can find there everything. The second point is about a shop with sunglasses where you can buy amazing glasses like Tom Ford or Valentino in sale.
        After that we went to Vieanna. The way from Parndorf to Vienna takes about 30 minutes  and with GPS is very easy to be conversant in the center of the city. We suggest to park a car on Mahlerstrasse. The parking is directly in the center and you will pay max. 6 EUR. Before this parking you will find a special store with shoes. The store is called DOMINICI and we really loved Marc Jacobs flats, repetto flats or studded boots. On your way to the center you will see many restaurants, we suggest to eat in Plachuta restaurant, where you can try the typical Vienna snitchzel and potatoes salad without mayonnaise.
        Vienna is a perfect city for shopping. But if you are going here during before the Christmas, you have to be prepared for crowds of people and long lines for everything. Few weeks age the barnd Forever 21 opened the secobd store here and you should visit it. We love the department with accessories, where we spent most of time. If you are Zara lovers as we are, you have to be ready for many really many people inside so you can wait for 20 minutes for a cabin. On the other hand you can buy here many things which are not available in Prague.  
        Most of stores are around Stefanplatz, you can admire famous brands as Chanel, Tiffany or Hermes. You also should visit some department stores where you can find everything under one roof. We suggest to shop in Steff, which is located on Kartner Strasse 19. We went there because Veronika wanted to buy Celine sunglasses but they were sold out. If you still dont have enough you should go to Goldschmiedgasse 10, where is located a store Pitti. There you can buy some Givenchy staff or something by Michael Korse. And If you like Balenciaga, Balmain, Alexander McQeen or Marc Jacobs you go to Selerstatte 11, where is a concept store Amicis.

Hanka a Veronika

Dětský obchod Kids je naprosto dokonalý- KIDS store for children

Čekání na zabalení bylo nekonečné… The waiting for packing was too long…
Náš první oběd v restauraci Nordsee, neměli jsme mnoho času a tento fastfood s mořskými plody byl ideální zastávkou. Nemohla jsem se rozhodnout mezi dvěmi jídly a proto jsem si vzala oboje. Špagety s citrónovou šťávou a smažené kalamáry s hranolkami….mňam
Our first lunch in Nordsee restaurant because we hadnt have enough time. The fastfood was perfect for us. I could not decided between pasta and calamari so I took both 🙂
Obuv Dominici se nachází na Mahlerstrasse. Nás nejvíce zaujaly balerínky Marc Jacobs nebo pocvokované kozačky…
The Dominici store is located on Mahlerstrasse. We loved Marc Jacobs flats and studded boots…


Soy latte vždy potěší 🙂 Soy latte is our love 🙂

Forever 21 na ulici Karntnerstrasse 9

Zara na ulici Karntnerstrasse 7

Výloha Chanelu na ulici Kohlmarkt 5
Ve Vídni naleznete také obchody, které v Praze nejsou. Jedním z nich je Chanel a jeho výlohy berou dech. Hned vedle něj je malá obuv, kde seženete boty UGG nebo Hunter. Nás nejvíce zaujala zimní verze holínek Hunter 🙂


In Vienna you will find many brands, which are not available in Prague. For example Chanel, the shop windows are breathtaking. And next to Chanel you can find a small shoes store with brands like Hunter or UGG. We loved winter  Hunter boots.

Tiffany & Co. na ulicKohlmarkt Street 8-10
Výloha Tiffany & Co.

Hermés na ulici Graben 22

Výloha Hermés

Liska concept store na ulici Graben 12.
Nabízejí značky jako Valentino, Fendi, Dior, YSL, Lanvin, Givenchy

Pokud byste něco v článku nenašli, napište nám a my se pokusíme poradit 🙂 Děkujeme Vám všem za vaši přízeň…:)

27 thoughts on “Vienna

 1. Anonymous
  06 Pro on 2011 at 1.31

  WOW, mega shopping podle mého gusta a ještě navíc stále obě top vzhled 🙂

  Kimber

 2. 06 Pro on 2011 at 2.26

  Úžasný super post! Do Vídně vždy vyrážím jen na Kohlmarkt a vidím, že jsem o pár skvělých butiků ochuzená. Ve Forever 21 mají podobné ceny jako z e-shopu? A do toho Pandorfu už taky musím zajet!

 3. 06 Pro on 2011 at 7.43

  Moc pěkné! Ve Vídni jsme byli letos o prázdninách a moc se mi líbilo. Na obědě jsme byli také v rybárně. 🙂

 4. Anonymous
  06 Pro on 2011 at 7.53

  Chtěla jsem jet do Vídně už třetím rokem na Vánoční trhy, ale rozhodla jsem se to nechat az po Vánocích na slevy 😉 Jinak verčo, určitě nos tu ofinu takto, vypadáš milionkrat lip! :-)) K.

 5. 06 Pro on 2011 at 8.55

  jak vidim tu první fotku tak si úplně vybavuju tu krásnou vánoční atmosféru. Loni jsme si tam udělali výlet s přítelem a bylo to horzně krásné

 6. 06 Pro on 2011 at 9.17

  Já jedu do Vídně o víkendu, těším se hlavně na Forever 21 a díky za tip na parkování. Myslím, že jsem tam parkovala i minule, ale raději to zkontroluju, jestli se jedná o to samé parkoviště 🙂

  Jinak doporučuju tuhle kavárnu: http://www.diglas.at/ – mají tam luxusní dortíky a nejvtipnější záchody na světě! 🙂

 7. 06 Pro on 2011 at 9.30

  Veronica: Kontrolovala jsem např. doplňky a ceny jsou stejné jako v e-shopu 🙂 akorát si vše můžeš prohlédnout naživo. Ne vše vypadá v reálu tak, jako na fotce.

 8. 06 Pro on 2011 at 10.12

  Takových tašek bych si taky přála :o)

 9. Anonymous
  06 Pro on 2011 at 12.32

  Upřímně vám tyhle nákupy závidím! S.

 10. 06 Pro on 2011 at 13.00

  Skvělý článek, holky! 🙂 A takhle přirozeně na fotkách se mi líbíte nejvíc! 🙂

 11. Anonymous
  06 Pro on 2011 at 13.13

  Ještě ukažte, co jste si koupily.=) A typy na vánoční dárky.

 12. Anonymous
  06 Pro on 2011 at 14.11

  Super holky,taky jsem tam v patek bloumala po Kartnerstrasse a taky Steffl :)Sranda,ze jsem vas nepotkala.
  A krome Plachuty jsme objevili jedno typicky videnskou kavarno-cukrarno-restauraci v bocni ulicce u vstupu k spanelske jezdecke skole.Old Vienna….evidentne plna mistnich a jidlo a dezertiky bozske.

 13. 06 Pro on 2011 at 15.30

  úžasné fotky 🙂 jde vidět,že jste si to užili.

 14. Anonymous
  06 Pro on 2011 at 15.50

  Nevite,jak se pohybuji ceny klasickych burberry holinek tady v cr a prave treba v rakousku? Dekuji za info:) silvie

 15. 06 Pro on 2011 at 16.26

  Silvie: ceny holínek v normálním Burberry v Praze nebo ve Vídni se pohybují okolo 180 euro. Burberry outlet v Parndorfu je měl za polovinu 🙂

 16. Anonymous
  06 Pro on 2011 at 17.57

  Měli jste se nechat vyfotit všechny tři 😀 Aby jsme věděli jak se obléká "rodina" 😀

 17. 06 Pro on 2011 at 20.27

  poslednou fotkou u mňa bodujete!
  my akurát s priateľom rozmýšľame, že kedy pôjdeme, sa teším.

 18. Anonymous
  06 Pro on 2011 at 20.28

  uzasné fotky skvělý článek….tyhle vaše cestovní posty miluju!!!!! a taky bych ráda viděla fotky co jste pořídili 😉

  kačka

 19. 06 Pro on 2011 at 20.41

  Většinu nákupu tvoří dárky pro naše nejbližší, ale samozřejmě jsme si taky pár věcí pod stromeček pořídily. 🙂 Určitě se jich na blogu dočkáte

 20. 06 Pro on 2011 at 21.49

  Liska a Plachuta jsou nejlepsi:))

  do Vidně se chystám tento týden,tak se teším:)

 21. 06 Pro on 2011 at 22.29

  Holky, vypadáte obě dvě skvěle! Veru, ta ofina ti takhle sluší podle mě daleko víc. 🙂 Do Parndorfu se snad v dohledné době dostanu a do Vídně snad příští rok. 🙂

 22. Anonymous
  06 Pro on 2011 at 23.29

  Hanko, jsi krásná holka i bez toho, abys na každé fotce špulila pusu;)

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.