Fashion Report Spring/Summer 2012

        Za chvíli tady opět máme novou sezónu. Móda se strašně rychle mění a opravdu mě nebaví měnit každý půlrok šatník. Problém je, když potom vidím v obchodech všechny ty nové věci. Těžko se odolává. Proto jsem pro Vás (i pro sebe 🙂 vybrala několik trendů, které budou příští jaro/léto podle mě ty nejzásadnější. Při tvorbě tohoto článku mi pomohla speciální edice časopisu Vogue, která vychází každý půlrok a představuje to nejlepší ze světa módy pro následující sezónu. Který trend se Vám nejvíc líbí?
        Fashion changes very quickly and that is what we love most about it. Have we barely filled our wardrobe for fall when designers tease us with the new ideas for spring and summer. See the list of Spring/Summer 2012 fashion trends and plan your wardrobe for the new season! Which trend do you like the most?
Veronika

Módní trend #1: Krátké a podprsenkové topy 
Trend, který mi připomíná doby mého dětství. Pokud jste nenosily trika nad pupík, jako byste neexistovaly. Nelíbí se mi to a pokud nemáte perfektně vypracované břicho, tak na tento styl radši zapomeňte. Pokud si myslíte, že se krátké topy dají kombinovat pouze s neformálním oblečením, tak jste na omylu. Návrháři je totiž rádi mixují v kombinaci s večerní róbou.

Fashion Trend #1: Cropped and bra tops 

Start getting ready for spring right now as cropped tops are going to be very trendy during the season. So, your tummy has to be perfect. While cropped tops seem to be very casual they can come in evening outfits as well. Bra tops are a daring alternative for cropped tops. They reveal more flesh and look more tempting. So, get ready for heads to be turned at you. 
Módní trend #2Hotpants
Tento trend je mezi návrháři velmi populární. Opět zde platí, že byste na tzv. hotpants měly mít ty „správné“ míry :). Na módních přehlídkách se objevovaly v různých stylech a barvách. Mezi nejpopulárnější patřila džínovina a kůže. 

Fashion Trend #2: Hotpants 
This trend was the most popular with designers. Hotpants came in a variety of styles and colors. They were denim, leather, perforated, high and low-waisted, wide and very tight-fitting.
Módní trend #3Květinové potisky
Skoro každé léto se tento trend objevuje. Rozdíl je pouze ve velikosti a množství květin. Louis Vuitton se rozhodl pro extrém a posázel své šaty velkými pastelovými květy. 


Fashion Trend #3: Floral print
As you might have noticed there were loads of floral-printed items on the runway. Some designers like Blumarine took this trend to the extreme level while others just added it to their collections to make them more feminine and attractive.

Módní trend #4Asymetrický dolní lem
Všichni máme rádi klasiku, ale někdy se může zdát příliš nudná. Návrháři nám na sezónu jaro/léto nabídli spoustu nových a zajímavých nápadů. Jedním z nich je asymetrický dolní lem a to nejen na šatech. Můžeme ho vidět také na sukních či sacích.  
Fashion Trend #4: Asymmetrical hemlines

We all like classic but sometimes it seems too boring and we want something different. Designers have offered a lot of new interesting ideas for us to try during Spring/Summer 2012 season. And one of this is the asymmetrical hemline. Not only dresses come with an asymmetrical hemline. We see plenty of skirts and even jackets cut in the most amazing way possible. 


Módní trend #5: Černo-Bílá
Černé a bílé tóny jsou tradiční kombinací pro formální oblečení. V nové sezoně ale bude vše jinak. Kombinace black and white bude hravá, stylová a elegantní. Nejčastěji se objevovala ve spojení s koktejlovými či průsvitnými šaty, koženými obleky či sexy halenkami.

Fashion Trend #5: Black-and-White
While black and white tones are the most traditional combination of colors for formal clothing, which isn’t normally very original in design, in the new season everything is going to be different. Black-and-white pieces on the runway were playful, stylish and chic. Girls paraded in feminine cocktail dresses, translucent gowns, leather suits teamed with sexy blouses.

Módní trend #6: Lesk a třpyt
Chcete být v centru veškeré pozornosti? Tak vsaďte na tento elegantní třpytivý trend. Šaty, saka, halenky, kalhoty, boty – všechny oděvy v zářivých barvách budou tuto sezónu velkým hitem. Stříbro, zlato, smaragd, ocelově modrá a mnoho dalších barev. Pouze se musíte rozhodnout, který tón je pro vás ten nejlepší.
Fashion Trend #6: Chic gloss

Want to be in the center of attention? Go for a chic gloss trend! Dresses, jackets, blouses, trousers, shoes – all articles of clothing in glossy colors are to be great hits in this season. Silver, gold, emerald, electric blue and a variety of other colors come glitzy. You just need to decide which tone is yours.

Módní trend #7: Krajkové šaty
Krajka je mezi návrháři stále velmi oblíbená. Jen se oproti předchozím sezónám přesunula především na šaty. Abych byla přesná, šaty jsou vyrobeny pouze z krajky a vypadají nádherně.

Fashion Trend #7: Lace dresses
Lace is still very hot. But if in previous seasons it was on every item now it is mostly on dresses, to be precise dresses are totally made of it. Of course, it looks beautiful.

Módní trend #8: Mix materiálů a potisků
Tento trend se objevoval i v loňském roce. Letos se návrháři zaměřili na kombinaci kůže, kožešiny a flitrů. Platí zde přímá úměra. Čím víc potisků, tím lépe.

Fashion Trend #8: Print mix

Print mix trend has come to us from the previous seasons. And it has also transformed. Now when designers mix prints they think of harmony though some still win from the contrast.

Módní trend #9: Zaoblená ramena
Tento trend je stejně absurdní, jako byly harémové kalhoty. S těmi jsme se naštěstí rozloučily v létě. Trend zaoblených ramen z Vás udělá golema a rozhodně nebudete vypadat štíhlejší a sexy. Spíš právě naopak. Bohužel je to ale jeden z trendů pro příští sezónu. 
Fashion Trend #9: Rounded shoulders

This trend is as ridiculous as the low-crotch one that we finally kissed goodbye in summer. Rounded shoulders don’t make you look leaner or sexier, they do quite the opposite thing.

Módní trend #10: Průhledné materiály
Transparentnost se stala módní tehdy, když se nějaký návrhář rozhodl, že odhalená kůže je sexy. Čím víc, tím líp. Pro sezónu jaro/léto 2012 nám módní návrháři představili sukně, které mohou být v délce ke kolenům nebo až na zem. Karl Lagerfeld nám dokonce nabízí průhlednou pláštěnku, kterou si můžete obléct přes plavky. Asi abyste nezmokly.

Fashion Trend #10: Sheer clothing

Sheerness became trendy long ago when someone decided that revealing too much flesh was great. For Spring/Summer 2012 fashion season designers offer us to wear sheer skirts which can be both floor or knee-length. They also suggest us trying transparent toppers. And if before people wore these to cover themselves from the rain from now on these would be worn no matter what the weather was.

Módní trend #11: Bílá
Letní klasika. V zimě nám módní návrháři diktují černou a v létě nám rozumně nabízí celkový bílý vzhled.

Fashion Trend #11: Total white

If for winter designers shows us the total black look for summer they reasonably offer the total white look.

Módní trend #12: Proužky
Jsou elegantní a chic. Výborně se hodí pro oděvy ve stylu office. Pro nadcházející sezónu nám módní návrháři nabízí i neformální oblečení s pruhy. Je jedno zda zvolíte vertikální, horizontální či dokonce diagonální pruhy. Pořád budete vypadat opravdu moderně.
Fashion Trend #12: Stripes

Stripes are elegant and chic. They are perfect for office style garments. But for Spring/Summer 2012 designers offer us to wear casual clothing in stripes. Both vertical and horizontal, and even diagonal stripes will make you look really trendy.

Módní trend #13: Tělová barva
Tělová barva je díky své všestrannosti jednou z nejlepších. Lze ji kombinovat se vším a nikdy nevypadá vulgárně. 
Fashion Trend #13: Nude

Nude hue is one of the best in a color palette because of its versatility. It can be combined with everything and never looks vulgar or plain. 

 Samozřejmě existuje mnoho dalších trendů, které budou příští sezónu velmi populární. Z barev bude převládat ještě oranžová, růžová, žlutá, červená, modrá a všechny pastelové odstíny. 
Tento článek bude mít ještě pokračování. Příště se trochu rozepíši o botách a doplňcích, které pro nás módní návrháři připravili na jarní a letní sezónu.

Of course there are many other trends that will be very popular next season. The colors will dominate: orange, pink, yellow, red, blue and all pastel shades.
This article will be continued. Next time I will write an article about shoes and accessories trends for spring/summer 2012 season.

18 thoughts on “Fashion Report Spring/Summer 2012

 1. Anonymous
  23 Pro on 2011 at 0.47

  Úžasný článek. Moc dobře se mi četl. Lepší jak nějaký časopis. Holky moc se mi líbí, jak tady střídáte outfity s tímto typem článků. Super, super, super! Jana

 2. Anonymous
  23 Pro on 2011 at 1.10

  Great post! Love the lace and nude shades!

 3. 23 Pro on 2011 at 9.19

  no nejvíc mě zaujal ten květinový vzor, letí už pár sezon a myslím že ještě dlouho letět bude, je takový nadčasový

 4. 23 Pro on 2011 at 9.56

  ach, dsquared2 opět nezklamali! každou sezónu vyhledávám jejich video z přehlídky a inspiruji se!

 5. 23 Pro on 2011 at 9.57

  tento vogue potrebujem 🙂
  a som rada, že trblietky pokračujú, dosť som prepadla tomuto trendu a nakúpila veľa vecí, takže by mi bolo ľúto toho nechať.
  Ešte včera hovorím drahému, že nemôžem už nakupovať tie trblietavé veci.
  telová farba, pásiky, biela a priehľadná.
  super post.

 6. 23 Pro on 2011 at 10.07

  Velice dobře propracovaný článek.Kde jsi koupila tenhle Vogue?Snad ho ještě také seženu 🙂

 7. 23 Pro on 2011 at 12.14

  Lucy: Měli ho v Simple na Pařížské. Často tam chodím kupovat časopisy. Prodávají tam i normální anglický či americký Vogue nebo Elle a když jsem tam uviděla tohle speciální číslo, tak jsem ho hned vzala 🙂 Vždycky jsem si ho vozila ze zahraničí a netušila jsem, že ho mají i v Praze. Nevím ale, jestli ho tam ještě mají.

 8. Anonymous
  23 Pro on 2011 at 14.34

  Ahoj holky, Vogue Collections Paris si od teď musím začít kupovat, neměla jsem o tom, že něco takového vychází tušení! Nevíte, kdy přesně vychází, teda jak dlouho po té, co se odhrály přehlídky? Cena sice není nejmenší, ale radost si dělat musíme, že?

 9. Anonymous
  23 Pro on 2011 at 15.49

  Skvělý článek! Díky. Petra

 10. 23 Pro on 2011 at 15.57

  Nevím kdy vychází, ale k nám se dostal asi nedávno. Předpokládám, že jsem měla velké štěstí, že jsem ho v Simple sehnala. Já si Vogue Collections schovávám. Dělám si sbírku 🙂 Najdeš tam kvalitní fotky a text, který hodnotí modely jednotlivých návrhářů.

 11. Anonymous
  23 Pro on 2011 at 18.30

  Amazing article! Love your blog girls! Kisses from Spain and Merry Christmas! Mara

 12. Anonymous
  23 Pro on 2011 at 20.14

  Ahoj muzu se zeptat kolik v Simple stoji ?
  Diky Gabriela

 13. 23 Pro on 2011 at 20.17

  Gabrielo: Je to speciální edice, takže je dražší. Stojí okolo 800 Kč. Na rozdíl od normálního Vogue má tenhle 354 stran a v časopise není žádná reklama mezi stránkami.

 14. 23 Pro on 2011 at 22.44

  Hmm, topík nad pupek měla už letos J.Lo, černobílá kombinace pro mě žádnou novinkou není, průhledné halenky s podprsenkou už letos předvedla i Verča.

  Lesk a třpyt je už letos všude, i už v Zaře a zaoblená ranema? Asi ano, když nemají být špičatá :).

  Jediné, co mě zaujalo byly proužky u Chloe, ale kvůli tomu bych 800kč za časopis nedala.

  Veru, proč by jsi měla po půl roce vyprazdnovat šatník? Myslím si, že je důležité mít kvalitní základ a pokud kupuješ nadčasové kousky které se ti líbí, přece když někdo řekne, že letos už se nosí něco jiného, vše nevyhodíš, ne? Prostě si jen doplních skřín o pár nových kousků a máš po problému.

  Tedy já bych si to neuměla představit, klidně něco nosím x let a nezajímá mě, že už je letos v modě něco jiného.

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.