Home / 2011 / Listopad

Dark passenger

        Co mám na zimě nejraději? Fakt, že můžu nosit rukavice. Mám doma docela velkou sbírku v nejrůznějších odstínech, materiálech a vzorech. Od mala trpím na studené konečky prstů a v zimě by mi snad bez rukavic umrzly. Proto jsem si asi vypěstovala tuto „rukavicovou“ závislost. Pokud v jakémkoliv obchodě objevím rukavice, musím je mít. Možná si teď pomyslíte, na co je pořád kupuji, když už je nemám ani kam dávat…jenže s zimou přichází i mé roční období ztrácejících se rukavic! Je to až neuvěřitelné, že ráno vyjdete s oběma rukavicemi ven, ale někde v průběhu dne se jedna z nich ráda zapomene. Kde? To je ta záhada. 

        Když jsem byla malá, nosila jsem rukavičky (palčáky) povinně spoutané na šňůrkách. To se ztrácely méně, i když sem tam se při koulování některá utrhla. Ale co mám dělat teď? Uvažovala jsem, že si rukavice nakoupím v několika párech od jedné barvy, aby se daly ty pozůstalé mezi sebou kombinovat a nebo se zkusím přesvědčit jak je „in“, když si obléknu na každou ruku jinou barvu 🙂 Řeší někdo z Vás podobný problém? Doufám, že v tom nejsem sama :). Hezký den.

        What I like in winter? The fact I can wear gloves. I have a pretty big collection in a variety of colors, materials and patterns at home. Since childhood I suffer on cold fingers and in winter I would perhaps froze to death without gloves. Therefore I have so-called „glove addiction“. If I discover any gloves in shop I have to buy them. Now, you might think, why I still buy them…but with winter comes the „losing gloves“ season :). It’s almost unbelievable. You leave your home in the morning with both gloves, but somewhere during the day, one of them loses. Where? That’s the mystery.
        When I was a kid I wore gloves (mittens) obligatorily tied to each other on a cord. But what should I do now? I consider that I buy several pairs of gloves in one color and combine them with those who left single or I will try to convince myself how „in“ is when you wear different color on each hand :).  Who of you has the same problem? I hope I´m not alone :). Have a nice day.

Veronika

Mission Complete

    Konečně jsem měla možnost provětrat svůj narozeninový dárek. Rozhodovala jsem se mezi touto Balenciagou  a Celine. Obě kabelky byly vystaveny v Simple Concept store a já jsem tam strávila snad hodinu. Nakonec to vyhrála právě Balenciaga, a to především kvůli barvě. Chtěla jsem černou kabelku a Celine byla napůl tmavě olivová. Byla krásná, ale na jaro a léto se moc nehodí a navíc byla menší. Teď s sebou všude tahám strašně moc věcí a do ní bych toho moc nedala. Taky jsem měla možnost se naživo podívat na tolik opěvovanou kolekci Versace for H&M.; V obchodě na Příkopech toho ještě visí dost a kvalita je opravdu taková nijaká. Šaty jsou ještě jakž takž, ale ty kabelky a boty jsou opravdu hrozné. Nedivím se, že jim to tam pořád ještě leží a nikdo to nekupuje. No každopádně dnešní počasí bylo nádherné a já doufám, že to ještě chvíli vydrží a budu moct nosit kabáty. Péřovky mě opravdu moc neberou a moc nechápu všechny ty lidi v Praze, kteří už snad od začátku listopadu chodí v péřovkách, kulichu a rukavicích 🙂 Je fakt, že mrznout za každou cenu nebudu, ale zase taková zima tam dnes nebyla. Na sluníčku skoro deset stupňů. 

        Finally I had the opportunity to take out my birthday gift. I decided between this Balenciaga and Celine. Both bags were displayed in Simple Concept store. I spent there about an hour. I chose Balenciaga, mainly because of the color. I wanted a black bag and Celine was half-dark oliveShe was beautiful but also a little bit smaller then Balenciaga. I´m hauling with me many things in these days :). I also had the opportunity to see much vaunted collection Versace for H & M. They still have a lot of things from this collection in Prague and quality is really bad. Some dresses are pretty ok but the handbags and shoes are really terrible. I dont blame nobody buys itAnyway, today’s weather was beautiful. I hope it lasts a while and I will be able to wear coats as long as possible. Veronika  

Read more …

Stripes!

Jsem o víkendu bez přístupu na internet a tento příspěvek jsem horko těžko dala dohromady na svém mobilu. Včera jsem se byla podívat v Topshopu na jejich novou kosmetickou řadu. Bohužel jsem neměla možnost si ji detailněji prohlédnout, protože všechny testery měla u sebe slečna, která nabízela líčení. Já jsem to ale odmítla, jelikož takové akce nemám ráda a to z jediného důvodu: pokaždé mě cizí člověk nalíčí jinak, než bych si představovala a já pak musím celý den chodit „kanály“ :). Alespoň nejsem naštěstí na nic alergická. Hanka je na tom o trochu hůře, protože nesnese make-up od MACu.
Dnes je první adventní neděle a zatím jsem sehnala jediný dárek. Jak jste na tom vy? Necháváte to taky na poslední chvíli?

Veronika

Read more …