Shops in MilanDostaly jsme několik emailů s prosbou, abychom napsaly články s tipy na nejlepší nákupy v různých evropských městech. Rozhodly jsme se začít s Milánem, které jistě patří mezi nejmódnější města na světě. Zaletět si do Milána na nákupy už dnes není jen luxusním výletem, který by si běžná žena nemohla dovolit. Odměnou vám budou milánské výprodeje, během kterých nejenže nakoupíte levnější zboží než v Čechách, ale pravděpodobnost, že natrefíte na ženu se stejným kusem oblečení, je zcela mizivá. Nejlépe se Vám bude nakupovat na začátku roku, ale výprodeje tady trvají skoro pořád a nákupům se tedy můžete oddávat neustále. 

We got a few emails with a request to write articles with tips on the best shopping in various European cities. We decided to start with Milan, which is certainly one of the trendiest cities in the world. A trip to Milan for shopping is not a luxury today. The reward will be Milan’s sales, where you can buy cheaper goods than in Czech. I guarantee you that you will not find the woman with the same piece of clothing as it is yours. The best shopping is at the beginning of the year, but sales here last almost forever.

Veronika a Hanka

V Miláně sídlí snad všichni návrháři, kteří ve světě módy něco znamenají. Nejvhodnější oblast na nákupy se jmenuje tzv. Quadrilateral, který je formovaný ulicemi Via Montenapoleone, Via Sant’Andrea, Via Monzani a Via della Spiga severně od katedrály Duomo. Sídlí zde značky jako Armani, Dolce&Gabbana;, Exté, Ferragamo, Missoni, Trussardi, Valentino, Versace a mnoho dalších. Já si na této ulici ráda vychutnávám ty nejlepší dorty v kavárně Cova. V létě i v zimě okolo výlohy korzují davy těch nejstylovějších Italů a Italek. Vydržela bych se na ně dívat hodiny 🙂

Perhaps all designers who mean something in the fashion world are located in Milan. The best shopping area is called the Quadrilateral, which is formed through the streets of Via Montenapoleone, Via Sant’Andrea, Via Monzani and Via della Spiga north of the Cathedral Duomo. You will find here brands like Armani, Dolce &Gabbana;, Exte, Ferragamo, Missoni, Trussardi, Valentino, Versace and many more.
Předtím si ale určitě nesmíte nechat ujít procházku přes Galleria Vittorio Emanuele II. Zde v malých podloubích naleznete nejen butik značky Prada, Zara, Massimo Dutti, Gucci nebo Louis Vuitton, ale také např. McDonald´s, který je umístěn hned naproti prodejně LV 🙂


You can not miss a stroll through the Galleria Vittorio Emanuele II. You will find here in small arcades boutiques like Prada, Zara, Massimo Dutti, Gucci or Louis Vuitton, but also a McDonald’s.

 Zara store Corso Vittorio Emanuele

FENDI VIA SANT’ANDREA

GUCCI Via Montenapoleone

Další část Milána, která je pověstná svými skvělými butiky, je Brera. Kdysi to byla oblast obývaná převážně bohémskými umělci. Nejvýznamnějším butikem v této oblasti je tzv. concept store 10 Corso Como. Velká budova se zahradou Vám nabídne ty nejznámější limitované edice oblečení. A to není všechno. V Corsu naleznete exkluzivní látky, polštáředoplňky nebo knihy. V prvním patře se nachází galerie výtvarného umění a v obrovské zahradě můžete posedět u skvělé kávy. Ve čtvrti Brera se určitě zastavte v butiku Cavalli e Nastri. Nachází se blízko centra a nabízí pro koupěchtivé zákaznice stovky vintage kousků v té nejvyšší kvalitě. Naleznete zde kousky od Diora, Chanelu nebo Pucci za směšné ceny. Pokud se Vám nyní zdá Birkinka drahá, zde ji koupíte za třetinovou cenu. Jenom pozor, tento obchod je prudce návykový, jakmile jednou vejdete, nebudete chtít odejít.

Another part of Milan which is known for excellent boutiques is the Brera. This area was in history inhabited mostly bohemian artists. The most popular boutique in this area is the concept store 10 Corso Como. In spacious premises off the courtyard there is an eclectic and tasteful selection of unusual items, available in very limited numbers such as clothes, bags, fabrics, cushions, accessories, books, artifacts. An art gallery on the first floor houses some interesting exhibitions. As in every self-respecting museum you will also find a cafè with outdoor tables and also a restaurant. When you will be in Brera district you can not miss the boutique Cavalli e Nastro. Located near the center and offeres hundreds of vintage pieces of the highest quality. You will find here pieces from Dior, Chanel or Pucci at ridiculous prices. You can buy a Birkin bag for one-third the price. Just beware, this trade is rapidly addictive, once you enter you will not want to leave.

Mimo městské centrum se nachází větší obchodní centra. Ty nejlepší jsou: Corso Buenos Aires (severně od centra), Corso Vercelli (západně od centra) a Corso XXII Marzo (východně od centra). Najdete zde značky, které znáte i u nás, ovšem za zcela jiné ceny.
Máme pro Vás ještě jeden tip. V Miláně otevřeli nedávno pobočku značky Brandy Melville. Hanka si ji v LA zamilovala a tak ji objevila i v Miláně. Najdete ji kousek od stanice metra Moscova na ulici Via Statuto 16. Pokud budete v Milánu, určitě se tam zajděte podívat.


Outside the city center are a large shopping centers. The best are: Corso Buenos Aires (north of downtown), Corso Vercelli (west of downtown) and Corso XXII Marzo (east of downtown). You can find there brands that you know from Czech but for completely different prices.
We have one more tip for youIn Milan recently opened a Brandy Melville storeHanka discovered this store in LA. You can find it close to the metro station Moscova on the street Via Statuto 16. If you will be Milan you have to go look there.25 thoughts on “Shops in Milan

 1. Anonymous
  01 Říj on 2011 at 0.46

  Holky Váš blog je vážně ráj.
  Skvělý článek, skvělé tipy, skvělý styl.
  S přítelem se chystáme před Vánoci do Milana….. No má se na co těšit :-D:-).
  Hned jdu článek vykopírovat a vložit do průvodce:-).

 2. 01 Říj on 2011 at 0.48

  super, do milána letím za tři týdny :))

 3. 01 Říj on 2011 at 2.29

  Super post, krásné fotky a určitě i inspirace až se zase někdy do Milána podívám.

  Jen se hloupě zeptám, opravdu si jste jisté, že v butiku Cavalli e Nastri jsou to originály?

  Určitě nezpochybnuji váš úsudek. Ale vintage kousky za super ceny? V dnešní době ebay je o takové kousky obroský zájem a dá se na tom vydělat.

  Určitě by mě lákalo si tam skočit pro Chanelku 🙂

 4. 01 Říj on 2011 at 7.58

  tohle se mi tez hodi, letim za dva tydny …

 5. 01 Říj on 2011 at 8.34

  Ahoj holky, super blog, každý den Vás sleduji a jste čímdál lepší.Už jsem na Vás poslala chválu do Elle.

 6. 01 Říj on 2011 at 8.51

  Skvělý článek! 🙂 Hned bych tam vyrazila! Váš blog mě moc baví, holky! Jen tak dál! 🙂

 7. 01 Říj on 2011 at 9.43

  Super nápad na článek! Škoda, že se do Milána zrovna v nejbližší době nechystám, ale tak třeba někdy v budoucnu 🙂

 8. 01 Říj on 2011 at 10.06

  Anonym: Tak si to tam s přítelem pořádně užijte! Miláno je vážně nádherné. Před Vánoci ještě tak stonásobně! Jsou tam nádherné vánoční výlohy. Snad jedny z nejhezčích co jsem kdy viděla. Já tam vždycky provozuji tzv. window shopping :))
  Katie, Ev: Tak si to tam holky pořádně užijte. Snad vám vyjde počasí.
  V: Pokud vím, tak je ten outletový butik vyhlášený. Uvádějí ho i na purseforum nebo Lonelyplanet. A ti garantují pravost. Viděla jsem detailně jen Chanelky a ty byly 100% pravé. Takže předpokládám, že i zbytek oblečení a doplňků bude originální. Najdeš tam třeba kabátky Dior staré 30 let, ale vypadají prostě úžasně. Fakt moc dobrý obchod.
  Duty of Beauty: Určitě napíšeme články i o jiných městech. Paříž, Londýn, Vídeň nebo Berlín…kam se chystáš v nejbližší době? 🙂

 9. 01 Říj on 2011 at 10.15

  jé!!! 🙂

 10. 01 Říj on 2011 at 10.44

  No tak dovolim si nesuhlasit,myslim ze este aj dnes je to luxus si zaletiet do milana na nakupy.. Teda nepoznam vela zien ktore by si to fakt mohli dovolit.

 11. 01 Říj on 2011 at 10.50

  Robinka: V kontextu s dnešní dobou to luxus není. Letenky dnes seženeš za směšné ceny a mimo sezónu se o tebe v Miláně hotely poperou. Dovolím si tvrdit, že já jsem sehnala ubytování levněji než seženou turisté např.v Praze. Opravdu už to luxus není. Samozřejmě pokud nebudeš nakupovat u Gucciho, Hermes nebo Chanel. Jejich outlety a normální italské obchody jsou proslulé. Ceny nižší než u nás a hlavně ten výběr..

 12. 01 Říj on 2011 at 11.24

  Super článek, moc užitečný =) jen co něco našetřím, chci si takový nakupovací výlet udělat a vaše rady mi určitě pomůžou 😉

 13. 01 Říj on 2011 at 11.59

  V Miláně jsem nakupovat byla. Letenka mě stála tenkrát asi 1200 tam i zpět. Zamilovala jsem si jejich outletová městečka…
  Skvělé ceny. Jela bych zas.

 14. Anonymous
  01 Říj on 2011 at 12.19

  mohlo by prosím být další město Vídeň? byla bych moc vděčná;)

 15. 01 Říj on 2011 at 13.32

  Poslední anonym: Hanka bude dělat článek o Parndorfu, které je vzdálené 30 minut cesty od Vídně. Ale určitě se brzy dostane i na samotné centrum Vídně.

 16. Anonymous
  01 Říj on 2011 at 13.40

  Také hlasuji pro Vídeň, díky moc za váš blog a tipy, které jsou k nezaplacení pro shopaholičky jako jsem já 🙂
  Tereza

 17. Anonymous
  01 Říj on 2011 at 14.01

  skvělý článek!.) váš blog je super!!!!
  a prosím takový podobný článek o NYC!!:)) chystám se tam v prosinci na vánoční nákupy tak bych byla vděčná za každý nákupní tip;)

 18. Anonymous
  01 Říj on 2011 at 15.23

  Podělíte se o pár tipů na výhodné ubytování v Miláně, holky? Díky, Marta

 19. Anonymous
  01 Říj on 2011 at 15.26

  Super článek!!! Máte zkušenost i s nějakými velkými outlet centry v blízkosti Milána?

 20. 01 Říj on 2011 at 15.57

  O New Yorku určitě taky někdy napíšu. Ale tam je toho strašně moc 🙂
  Marto: já si vždy rezervuji hotel i letenku zvlášť. Hotely hledám na booking.com nebo tripadvisor.com Najdeš tam recenze, ceny, fotky a odkazy na jednotlivé hotely. Vždy se na ceně za ubytování domlouvám přímo s hotelovým manažerem. Dají ti lepší cenu.
  A jeden velký outlet, který navštívila Hanka se jmenuje Foxtown outlet. Najdeš tam stovky značek. Namátkou: Gucci, Dior, YSL, Burberry, Armani, Bally, Missoni, Prada, aj.

 21. 01 Říj on 2011 at 21.37

  Skvělý nápad, už teď se těším na další článek z téhle série. Určitě jsem zvědavá i na nakupování v poměrně blízkých lokalitách, jako třeba Vídeň nebo Polsko (pokud se tedy objeví:-)).

 22. 01 Říj on 2011 at 22.28

  Skvělý článek! Já se do Milána momentálně nechystám, nejdřív pojedu do Drážďan. Takže pokud by byl nějaký tip, co tam, tak budu ráda. 🙂

 23. 02 Říj on 2011 at 22.35

  Výborný=)…doufam, že vintage boutique vydrží, než se dostanu do milána (to bude ještě chvíli trvat…:P)…nejspíš se ted chystam do dublinu, nebyl by i z něj takovej pěknej shop advisor?=)

 24. 02 Říj on 2011 at 22.49

  Katie: Polsko, konkrétně nákupy v Bielsku Biala máme s Hankou už absolvovány, takže se o nějaké tipy můžeme podělit 🙂
  Veronique, balzu: V Drážďanech ani v Dublinu jsem bohužel nebyla 🙁

 25. Anonymous
  27 Led on 2012 at 1.15

  ahoj.

  chtěl jsem se zeptat, zda byste mohli holky něco napsat o nákupu ve Foxtownu. Spíš mě zajímá, jak se technicky provádí to vrácení DPH, popřípadě jestli existuje jiná veřejná doprava mimo tu cestovní agenturu (jako přijet tam ve dvě odpol a v pět jet pryč je hřích :))
  Dík Tomáš

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.