Girls in fight

Máme pro Vás další várku společných fotek. Chtěla bych se ale vrátit k minulému článku od Hanky. Zmínila v něm restauraci, která nás velmi zklamala. Ostatně mnoho českých restaurací, které jsem navštívila, jsou s úrovní servisu na stejné nebo ještě horší úrovni. Ty si ovšem cenově „nehrají“ na luxusní podnik. Jedno vím jistě, do restaurace Grosseto Marina se už nevrátím. Nádhernou lokaci (Alšovo nábřeží s výhledem na Pražský hrad) zazdila hrozná obsluha. Když už platím za oběd skoro 700 Kč, očekávám, že pokud si objednám nápoj, polévku a hlavní chod, dostanu je v daném pořadí. V Grossetu je ale asi na denním pořádku, že před Vás hodí na ne zcela čistý stůl polévku, která není teplá ani ochucená. Pokud se ohradíte, že byste si dali napřed nápoj, tak je Vám velmi hrubě naznačeno, že nemáte otravovat. Na sůl nebo olivový olej rovnou zapomeňte. Je pravdou, že ten den byla restaurace plná lidí a personál možná nestíhal. Bohužel to ale přece není Váš problém. Hlavní jídlo jsme dostaly studené a čekaly jsme na něho hodně dlouho. Normálně nechávám vždy spropitné minimálně ve výši 10 %. Často i více. V Grossetu jsem k tomu ale opravdu neměla důvod. Vrcholem bylo asi minutové čekání při placení. Číšník, který byl evidentně nespokojen s tím, že žádné spropitné nedostane, mi začal vydávat nazpět 300 Kč v desetikorunách. Taky máte nějaké nepříjemné zkušenosti s úrovní jídla nebo obsluhy v českých restauracích?

More together photos. I would like to return to the previous article from Hanka. She mentioned about one restaurant, where we were very disappointed. I visited many czech restaurants with very poor service and food. They however dont „play“ on the luxury restaurant. I know for sure one thing. I will never return to the restaurant Grosseto Marina although it has a magnificent location with views on Prague Castle. When you pay nearly 700 czech crown for lunch, you expect that if you order a drink, soup and main course, you get them in that order. In Grosseto, however, you get a cold and not flavoured soup to the dirty table. If you mention you want for start a drink, they will indicate that you bother them. You better forget about olive oil and salt. It is true that the restaurant was full of people, but unfortunately it’s not your problem. The main meal was horrible. It was cold and we waited for a long time. Normally I leave always tip a minimum of 10%. Often more. But I really had no reason in Grosseto. Probably a minute waiting for payment was the worst. The waiter, who was apparently dissatisfied with the fact that he didnt gets tip started to return back 300 czech crowns in small coins.Do you have any unpleasant experience with the level of food or the service in the Czech restaurants?

Veronika

Hanka:
LV bag and flats
Zara knitwear
Hollister shorts
Gucci sunglasses

Veronika:
Minnetonka boots
Chanel bag
Abercrombie shorts
Ray-Ban sunglasses
Twist and Tango sweater

41 thoughts on “Girls in fight

 1. 27 Zář on 2011 at 1.17

  Moc pěkné fotky. 🙂 Musíte být skvělé kámošky! Jsem tak zvědavá, že bych chtěla vidět co je v tašce ZARA! 🙂

 2. 27 Zář on 2011 at 5.15

  super fotky a s tým podnikom, to je na zaplakanie teda

 3. 27 Zář on 2011 at 7.30

  grosetto marina je moc fajn. já jsem tam měla vždycky skvělý zkušenosti.

 4. 27 Zář on 2011 at 7.50

  Slyšela jsem obdobné názory na Grosetto marina, proto jsem ani neměla chuť tam někdy zajít. Turistická lokace a turistické ceny – to mluví za vše. Jelikož tam chodí převážně turisté, nemají potřebu se k nim chovat příjemně, neboť už tam stejně pravděpodobně nezavítají. Doporučuji vyzkoušet restauraci Matylda na Masarykově nábřeží (http://www.botelmatylda.cz/cs/restaurace.php). Je o kousek dál než Marina, je také na lodi, obsluha je ale příjemná a jídlo vynikající.
  Špatné zkušenosti mám také s Cafe Amandine Na Moráni, mám pocit, že zde obsluhu vyloženě otravuji. Zato nedám dopustit na Pastacaffé ve Vodičkovce – jídlo i obsluha na jedničku :-).

 5. 27 Zář on 2011 at 8.06

  Lucy: neboj, brzy uvidíš co jsme si koupily 🙂
  Pipilotti: Tak to máš štěstí a nebo my máme smůlu. Atmosféru restaurace tvoří z 90% obsluha a ta opravdu byla hrozná 🙁
  Coco: To samé jsem říkala i já s Hankou. Turisté se nevrátí a Čechů tam vlastně ani moc nebylo, co jsem si všimla. My bychom tam taky nešly, ale měly jsme hlad a Grosseto bylo nejblíž. Díky za tipy na dobré restaurace. Určitě vyzkouším.

 6. 27 Zář on 2011 at 8.23

  Oběma Vám to moc sluší. 🙂 V česku mě to taky občas zaráží, jak se chová obsluha v restauracích, v Americe jsem se s tak hnusnym chovani nesetkala ani ve fastfoodech. Jinak já mám ráda síť restarací Ambiente, hlavně tu italskou na náměstí republiky (hodí se když jste vyčerpaní z nákupů v Paladku :-D) anebo brazilskou blízko staromáku. 🙂

  http://www.fashion-keks.blogspot.com

 7. 27 Zář on 2011 at 8.32

  zkušenosti mám také špatné,
  ale zrovna Marinu si nemůžu vynachválit, tam ke mně byli moc pozorní. asi opravdu záleží na koho obsluhujícího člověk narazí.

  zato zmíněna Matylda mě minule neuvěřitelně zklamala, obsluha byla normální ale jídlo absolutně neodpovídalo ceně, také studené a nebylo dobře ochucené. dříve jsem tam chodila ráda, ale servis se zhoršil.

  pro příště vám holky doporučuju Kogo ve Slovanském domě, tam je obsluha taková, jaká má v dražším podniku být.

 8. Anonymous
  27 Zář on 2011 at 8.50

  Hi!
  I am a man, living in Zurich, Switzerland. I LOVE your blog! The way you present fashion, makes it even more interesting for me as a man, to read something about WOMENS fashion. Oh yes, if you want to dine fine in CZ: please not go to Prague. Visit Podebrady there is a very luxurious, good restaurant, the prices are very accurate and especially the service and the kitchen is unbeatable: TOP. Such a restaurant is even rare in Switzerland! http://www.lovas.cz/restaurant/restaurant-lovas-a-lovas.html

  Oh yes, if you're even in Switzerland, please let me know (I always read your blog). We could make an extended shopping in Zurich. I would like to invite you. Isn’t it an (for me: risky) offer? 🙂

  Best regards
  Kilian

 9. 27 Zář on 2011 at 9.49

  Tak zrovna včera jsem na tuhle restauraci narazila na netu, docela mě zaujalo prostředí a určitě jsem plánovala ji navštívit, jakmile budu v Praze delší dobu a tohle, no nevím, jsem ráda, že jste se o ní zrovna zmínili, alespoň vím, kam nechodit!:)
  Fotky jsou úžasný, hlavně ta první, ta je suprová..samozřejmě oboum vám to hrozně sluší, vidím, že jste tentokrát šli do podobného stylu))

 10. 27 Zář on 2011 at 10.15

  neuvěřitelný, jak se můžou v takovém podniku takhle chovat? vám to opět sluší kočky

 11. 27 Zář on 2011 at 10.18

  Super Fotky Holky! 🙂

 12. 27 Zář on 2011 at 10.21

  Tomu se mi nechce ani věřit, protože Grosseto Marina (i Grosseto obecně) je jedna z nejlepších a mých nejoblíbenějších restaurací v Praze. Chodím tam každý týden a nikdy jsem špatnou zkušenost neměla… :/ 🙁 Naprosto skvělé je také Café Savoy 🙂 A snídaně na farmářských trzích si nemůžu vynachválit! 🙂

 13. 27 Zář on 2011 at 11.26

  Jsou to super bláznivé fotky a oběma vám to neskutečně sluší.
  V Marině jsem byla 2x a kupodivu v obou případech spokojená. I když přiznávám, že spokojenost by mohla být vyšší a sevis ještě lepší. Osobně nechápu, že v ČR je kultura chování obsluhy a servis (neplatí to jen pro restaurace, ale i obchody) tolik podceňovaný, přitom v zahraničí se člověk setkává s úplně jiným přístupem.

 14. 27 Zář on 2011 at 11.34

  Ono kdyby byl problém ,,jen" v obsluze, člověk to ještě nějak přejde. Ale styl servírování a studené jídlo? To se opravdu nedá.
  A nemyslete si, že žijí jen z jednorázových návštev. pokud jsem turista, zůstávám na místě několik dní a ráda se do vyzkoušené restaurace vrátím.
  Takové jednání si prostě nemůžou nikde dovolit a je úplně jedno, jestli je to hospoda či nobl podnik. Já bych se s tím studeným jídlem ozvala, navíc teplá polévka je základ. Pokud tam číšník spoléhá na to, že už se nevrátíte, osolila bych mu to tím, že si nechám zavolat managera. I kdybyste tam byly zadarmo, základem je slušnost!

 15. 27 Zář on 2011 at 11.36

  A tyhle fotky ze života-jedny z nejhezčích, co jste sem daly!

 16. Anonymous
  27 Zář on 2011 at 11.59

  Společně jste úžasné!:)

 17. 27 Zář on 2011 at 12.29

  Hani prosím tě kde si kupovala ty Holiister kratasy přimo v obchodě nebo na netu ? Strašně se mi líbí ale v Ostravě Hollister není nemají je aji na jejich webových strankach nedají se objednat ? V resturacích jsem byla at už s obsluhou výbornou nebo příšernou, ale je pravda že když už platíš pořadné peníze tak by podle toho měla být i obsluha atd

 18. 27 Zář on 2011 at 14.16

  naozaj spolu ste skvelé .ň
  ja do reštaurácii a pod moc nechodím, rada skúšam nové jedla a pod. ale mám problémy so žalúdkom, takže väčšinou chodíme do nám osvedčených, kde viem že bude dobre o moje bruško postarané 🙂 Ale naozaj čo vie pokaziť deň je zlá obsluha. Ja väčšinou keď pracujem tak s tým krédom, že sa správam k druhým tak ako by som chcela aby sa v iných obchodoch a pod. správali ku mne.
  Veronika tá kabelka je v každej situácií dobrá! Tiež chválim náhrdelník a vršok (svetrík?).

 19. 27 Zář on 2011 at 14.49

  Super fotky 🙂

 20. 27 Zář on 2011 at 14.50

  Opět jste úžasný, přesně oblečení podle mýho gusta a skvěle se doplňujete, no sluší vám to 🙂

 21. 27 Zář on 2011 at 16.32

  Zrovna ted o vikendu jsem presne o tehle restauraci vedla s nekym debatu… No, nebyla jsem daleko od pravdy! Ja miluju to ostentativni cinkani drobnych, a la budu jeste chvilku hrabat a treba rekne "to nechte"… NEREKNE! 🙂

 22. 27 Zář on 2011 at 16.34

  Opravdu milé fotky 😉 Ve skutečnosti musíte být moc fajn.

 23. 27 Zář on 2011 at 16.48

  Christina: Tak třeba budeš mít štěstí na obsluhu 🙂 Lokalita restaurace je totiž nádherná.
  Michele: Farmářské trhy jsou opravdu skvělé. Asi jsme fakt měly smůlu no 🙁 a v Café Savoy jsem ještě nebyla, tak díky za tip. Určitě tam zajdu 🙂
  Lucy: No, servis v obchodech by si taky zasloužil zvláštní článek. Nevím proč se u nás obsluha restaurací a prodavačky v obchodech často tváří, že je zákazníci otravují. Bohužel se to pak ale odrazí jinde. Znám spoustu malých restaurací a butiků, které bohužel doplatily na neochotný a protivný personál.
  Julianna: Já si ráda zajdu na dobré jídlo. Nemusí to být žádná nóbl restaurace. Jde mi o to, že nechci nic víc, než jen aby jídlo, které má být teplé, bylo teplé. Doma bych návštěvě taky nedala na stůl studený hovězí vývar. Navíc když za to mám ještě zaplatit 🙂 Taky jsem nevěřila, že ta Chanel kabelka je tak variabilní. Dá se nosit opravdu skoro ke všemu. Je to volný svetřík, spíše letní. Koupila jsem si ho schválně ve větší velikosti.
  Mora e Bionda: Ne, to bych jim po tom všem opravdu neřekla 🙂 Neměla jsem důvod nechávat navíc ani korunu.

 24. 27 Zář on 2011 at 16.52

  Pie Rette: Jo, s námi děvčaty je opravdu velká sranda :)) A proč to "ve skutečnosti musíte být moc fajn"? Působíme na blogu nějak moc vážně? Doufám, že ne 😀

 25. 27 Zář on 2011 at 17.09

  Oběma to moc sekne.. s tou restauračkou by mě to asi taky na****..

 26. 27 Zář on 2011 at 17.30

  Moc hezký fotky! Já až takhle negativní zkušenost nemám. nicméně v restauraci u zámku Lednice byla dost nepříjemná obsluha a byl velký problém např. vyměnit hranolky za krokety.

 27. Anonymous
  27 Zář on 2011 at 21.16

  Holky moc vám to sluší. Bezvadné :-). Jinak mám z Mariny úplně stejnou zkušenost. A už nikdy více. To raději půjdu do nějaký zapadlý pizzerky než tenhle český snobismus 🙁 ( myslím chování obsluhy) – chovají se jak kdyby jim patřila půlka Prahy :(…..

  Budu trochu OT, ale zkusím se zeptat tady:).
  Už v hodně postech jsem si všimla, že Hanička mívá perfektní laky.
  Hrozně mě uchvátili laky na fotkách ze Španělska – konkrétně na fotce kde Hanča sedí u spolu, má sluneční brýle Gucci a modrý náramek a barva laku je taková jemně červená, možná korálová. Potom lak z poslední fotky v růžových plavkách – takový světle hnědý. A potom z Postu ZARA OUTFIT – takový bílý, možná šedý není to úplně přesně vidět. Mohly by jste prosím napsat značku a číslo či název laku? :-* DĚKUJI :-*.

 28. Anonymous
  27 Zář on 2011 at 21.17

  Pardon – samozřejmě uchvátily s tvrdým Y 🙂

 29. 27 Zář on 2011 at 23.46

  Ja mam bohuzel podobnou zkusenost a co hur, chodim tam porad :O Nicmene z meho subjektivniho pohledu se zlepsili a posledni dobou je servis standartni (nicmene je mi jasne, ze jsem pouze mohla mit stesti). Proste si ten vyhled neodpustim a ostatni restaurace s krasnym vyhledem jsou mnohem drazsi, takze asi tak….ale meli by se polepsit!

 30. Roman
  28 Zář on 2011 at 13.21

  Ahoj holky,

  taky bych vám rád doporučil snídani v Café Savoy, prostředí je úžasné a jídlo nezapomenutelné. Když čas od času navštívím Prahu, nikdy nezapomenu rezervovat stůl 😉

  And as I see, I'm not the only man in Zürich reading your blog 🙂 Pokud někdy navštívíte Zürich, určitě napište o nákupní tipy.

 31. 29 Zář on 2011 at 9.57

  To Veronika: Néé tak jsem to nemyslela 😀 Určitě jste fajn, ale něco jiného je komunikace přes blog a něco jiného, když si vás představím naživo 😉

 32. 29 Zář on 2011 at 18.05

  Ahojky,laky na nehty pouzivam OPI, maji hodne odstinu a jsem s nimi moc spokojen, takze doporucuji vyzkouset…

 33. Anonymous
  20 Lis on 2011 at 12.34

  cekaly jste minutu na placeni…no to je vrchol jak jste to mohly vubec vydrzet….boze trapne, jdete radsi delat neco uzitecneho misto kecu na blogu, zkuste si pracovat v te restauraci a treba kdyz vam tam prijdou dve nany jako vy dve je ani neobslouzite.

 34. Anonymous
  09 Úno on 2012 at 11.21

  Výborný článek, jsem moc ráda, za podobná varování. Pokud jste před tím byly v nějaké příjemné restauraci, tak se negativní zážitek ještě násobí, a za ty peníze bych také čekala, že se budou snažit jinak. Máte úžasný, inspirující blog a krásné fotky! Pro anonyma nade mnou: Vás dostat jako obsluhu, tak opouštím restauraci ještě před jídlem! Lucish.

 35. Anonymous
  18 Říj on 2012 at 21.43

  Grosseto je svkele!!! Neviem co sa opovazujete skatulkovat po jednej negativnej skusenosti trapas.

 36. Anonymous
  18 Říj on 2012 at 21.45

  paci sa mi ze v cestine: na zcela cisty stul a v anglictine: dirty table. zas tleskam

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.