Casual Thursday

Někdo má Casual Friday, já mám Casual Thursday. Ráno už bývá docela zima, ale na kabát to ještě naštěstí pořád není. Když jsem o víkendu v Zaře uviděla tento svetr, má duše i peněženka zajásala. Nebyl drahý a hlavně na rozdíl od jiných svetrů nekouše. Plán na dnešní den mi zařídila slečna, která mě včera nabourala. Nejdřív pojišťovna a potom servis. Nesnáším obíhání úřadů. Vystát si frontu, poslouchat moudré rady od lidí, kteří se tváří, že je vaše přítomnost šíleně otravuje…snažím se vždy všechno odkládat na poslední chvíli. Jednou to skončilo tak, že jsem nevědomky chodila a cestovala s rok propadlým občanským průkazem. Upozornil mě na to až jeden hodný pan policista, který mi kontroloval doklady. Nevadí, že předtím mě zastavili nejméně třikrát při silniční kontrole a nikdo si toho nevšiml 🙂 Nejvíc mě pobavil kodex etiky zaměstnanců ve veřejné správě, který jsem si přečetla na nástěnce Finančního úřadu v Ostravě. Psalo se tam něco o tom, že výkon veřejné správy je službou veřejnosti, zaměstnanec ji vykonává na vysoké odborné úrovni, kterou si studiem průběžně prohlubuje, s nejvyšší mírou slušnosti, porozumění a ochoty a bez jakýchkoli předsudků. Zkuste to někdo říct té ženě za přepážkou. Asi Vás rovnou vyhodí oknem 🙂 Jaké máte zkušenosti s českými (zahraničními) úřady? Je to všude stejné nebo ne?

Someone has a Casual Friday, I have a Casual Thursday. It´s quite cold in the morning, but the coat is still very warm. When I saw this knitwear in Zara my soul and wallet rejoiced. It wasnt expensive and unlike the other sweaters it dont bite. The plan for today is simple. First insurance company and then car service. I hate dealing with the state offices. Stand in the queue, listen to advice from people who pretend that your presence is insanely annoying … I always try to put off everything at the last minute. Once it ended funny. I traveled with the ID which was expired. Some handsome policeman pointed me about that when he controlled my documents. Never mind that before that the police stopped me at least three times and no one noticed it 🙂 I was recently amused by a code of ethics employees in public administration, which I read on the bulletin board in Financial office Ostrava. It was written there something about that the performance of public administration is service for public, the employee performs it at a high professional level, with the highest degree of courtesy, understanding and willingness and without any prejudice. You can try to tell the woman behind the desk. What is your experience with the Czech (foreign) authorities? Is it the same everywhere or not?


Veronika

 Veronika:
Zara knitwear and pants
Rag and Bone biker boots
LV bag
Tiffany & Co. necklace

20 thoughts on “Casual Thursday

 1. Anonymous
  29 Zář on 2011 at 0.10

  Úžasné! Tobě snad sluší úplně všechno Veru 🙂 Ten Tiffany náhrdelník je boží! A s těmi úřady to mám asi nastejno no, moc se mi tam chodit nechce, ale když už musím 🙂

 2. 29 Zář on 2011 at 0.49

  kozačky se mi moc líbí a dohromady s těma kalhotama vypadají prostě úžasně 🙂 asi je máš koupené ze zahraničí nebo jsou k sehnání i v čechách?

 3. Anonymous
  29 Zář on 2011 at 1.14

  pekny sveter a tiez prsten…nohavicami som si nie az tak isty…a len tak medzi recou ako ide skola?
  prajem krasny den(noc)
  R.

 4. 29 Zář on 2011 at 6.58

  Ty kozačky jsou super a svetr taky!:)

 5. Anonymous
  29 Zář on 2011 at 8.52

  Nádherné oblečení. Úplně nej nej je ten svetr a kalhoty. Holky máte moc super blog. Chodím sem strašně ráda. Úřady taky nemám ráda 🙁 Janča

 6. 29 Zář on 2011 at 10.03

  Ty legíny, nebo kalhoty, nebo co to je, jsou naprosto DOKONALÝ, chci je 🙂 A celkový outfit je strašně fajn, moc sluší Veru 🙂

 7. 29 Zář on 2011 at 10.06

  Zkušenosti s úřady mám těžce negativní, na ÚP hlavně 😀 Neustále proti mně zahajovali nějaká správní řízení 😀 A přitom šlo jen o jejich nepochopení a vůbec..jednou jsem se šla asi po 3 dnech na ÚP odhlásit a ženská na mě byla tak protivná, že jsem jí řekla, ať se laskavě chová slušně, že se jdu odhlásit a to je pětiminutová banalita. No omluvila se mi, že je přetažená 😀 A kdo není?

 8. Roman
  29 Zář on 2011 at 10.15

  Muj snad nejhorsi zazitek s urady byl, kdyz mi v Praze ukradli penezenku a ja musel jit ohlasit ztratu na policii. Tak arogantni chovani a nezajem ze strany policistu jsem jeste nezazil… Ale treba jsem nemel spravny outfit 🙂

 9. 29 Zář on 2011 at 11.00

  styl vás obou je naprosto úžasný 🙂
  a zas tak hrozné zážitky nemám, sice pruděj ale ještě to jde 🙂

 10. 29 Zář on 2011 at 11.33

  miluju tvoje biker boots, svetr je taky pěkný, s úřady jsem nikdy neměla problém, paní na živnosťáku milá, jakékoliv potvrzení atd taky, zjistila jsem že je nejlepší je hned odzbrojit úsměvem a nenechat si ten úsměv zkazit jejich negativní náladou, většinou se to přenese i na ně a já mám pak dobrý pocit, že jsem je převezla cha!

 11. 29 Zář on 2011 at 11.40

  chocolateMademoiselle: Bohužel u nás tato značka k dostání asi není. Aspoň o tom nevím. Mám je z USA.
  Richi: Jak jde škola? Já doufám, že zatím docela dobře. Už jen napsat diplomovou práci a udělat ty státnice :))
  Kate: U nás i na Slovensku to bude v hooodně věcech podobné co? 🙂
  Ejvi: Děkuji 🙂 jsou to spíše kalhoty. Na legíny jsou moc hrubé. Ta barva mě taky dostala, hned jak jsem je uviděla.
  Pie Rette: No to mi ani nemluv. Já mám podobnou zkušenost s živnostenským úřadem. Tam něco vyřídit, tak to je na celý den. Ti úředníci mají asi pocit, že nikdo jiný kromě nich nemá nic na práci.
  Roman: S policií je to u nás hodně tragické. To co se stalo tobě, zažil i můj kamarád. Byla jsem to s ním nahlásit a policisté ho normálně přemlouvali, aby do hlášení místo krádeže uvedl ztrátu. Že prý toho mají až nad hlavu a stejně zloděje asi nechytí. Síla co?
  Suzanne: Tak to máš štěstí.

 12. Anonymous
  29 Zář on 2011 at 13.30

  Verunko – nádhera. Jak vy to děláte, že pokaždý vypadáte božsky :-).
  Jinak s úřady mám stejnou zkušenost jako asi většina z Vás – prostě katastrofa. Vyhýbám se jim jak jen můžu :).

  Jinak mimo téma bych vám oběma chtěla hrozně poděkovat za inspiraci, kterou jsem u vás našla. Díky tobě Verunko jsem si objednala tu knihu od Bobbi Brown – a jsem z ní nadšená a ještě mě to nutí pilovat angličtinu :-). A díky Haničce jsem konečně našla odstín rtěnky, kterou jsem už několik let marně hledala. A díky vám jsem našla odvahu začít si lakovat nehty na modro a černo. A obě barvy jsem si zamilovala:-). A bylo toho víc v čem jste mě inspirovaly.
  TAKŽE DĚKUJI, DĚKUJI DĚKUJI – JSTE PROSTĚ ÚŽASNÝ :-*!!!!!
  Alena .

 13. 29 Zář on 2011 at 13.59

  neviem ako sú na tom úrady v ČR, ale na Slovensku to nie je o nič lepšie 😀 preto sa im snažím vyhýbať ako sa len dá….a to som študovala odbor VEREJNÁ SPRÁVA!!!! Ale keď vidím aká je situácia, tak by som v živote nechcela robiť na žiadnom úrade! 😀

  http://www.timea-timbo.blogspot.com

 14. 29 Zář on 2011 at 14.37

  Jsi tak nádherná 🙂

 15. 29 Zář on 2011 at 15.21

  Moc ti to sluší, libí se mi svetřík ten je naprosto úúúchatný !

 16. Anonymous
  29 Zář on 2011 at 22.15

  Nádherné barvy. Moc hezky to vše ladí. Báječná kombinace svetru a kalhot. Holky máte suprovej blog. Hana

 17. 18 Kvě on 2012 at 9.10

  nádherný náhrdelník! už po něm dlouho koukám..:)

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.