Minnetonka and Côte d’Azur


Původně jsem chtěla článek věnovat jen mému výletu do Francie, ale jelikož mi dneska dorazily z ebaye nové Minnetonky, tak jsem neodolala a vyfotila je pro Vás taky. Přišlo nám od Vás několik emailů, kde jste si přáli více fotek z různých míst, které jsme navštívily. Protože to je nyní právě rok od mé dovolené na Azurovém pobřeží, rozhodla jsem se napsat článek právě o něm. Cestovala jsem se svým pejskem autem. Po řidičské stránce to bylo sice náročnější, ale výsledek stál zato. První město kde jsme na pár dní zakotvili bylo Saint Tropez. Na to, jak malá rybářská vesnička to je, tam bylo šíleně moc turistů. Proto jsem tam pobyla pouze dva dny. Poté jsem vyrazila směr Cannes a Nice. Tyto města mě doslova uchvátily. Především Cannes. Jejich plážové promenády s židličkami byly úžasné. Většina hotelů při promenádě měla své vlastní molo, kde si hoteloví hosté mohli lehnout na lehátka a chytat bronz. To mi přišlo dosti komické, vypadali tam dost namačkaně a já jsem proto raději využívala veřejné pláže. Na konci každé takové pláže bylo vyhrazeno místo, kde člověk mohl i se svým pejskem. To jsem samozřejmě využívala nejvíce. Vše bylo udržované a krásně čisté. Po pár dnech jsem se vydala do Monaka. Na malém kousku země máte namačkané celé knížectví a momentálně se tam už začínají stavět výškové budovy, jelikož se všichni ti lidé, kteří zde bydlí nevlezou :). Monako bylo taky okupované velkým množstvím turistů. Nakonec jsem se vydala do malého městečka Cagnes-sur-Mer. Zde si můžete být jisti, že na pláži budete skoro sami. Toto městečko není turisticky vyhledávané, takže zde můžete načerpat pravou francouzskou atmosféru. Byla jsem ubytovaná v malém apartmánu u moře a bydlela jsem s místními obyvateli pod jednou střechou. Pokud se budete chtít vydat na dovolenou do Francie, vyhněte se Srpnu. Francouzi a Italové mají v tomto období prázdniny a všichni míří na Azurové pobřeží. Já bych se tam určitě chtěla podívat na jaře. Musí to tam být nádherné.

Originally I wanted to write about my trip to France, but since my new minnetonka boots arrived today from ebay, I could not resist and took a picture for you too. We recieved few emails from you, where you asked for more photos from different places that we visited. Because it is now exactly one year since I was on holiday on the Côte d’Azur, I decided to write an article about this place. I traveled by car with my dog. The journey from Czech republic was dificult, but the result was worth it. The first city where we stayed for a few days was Saint Tropez. It is really small fishing village, but I was really surprised that there was too many tourists. So I stayed there only two days. Then I went to the Cannes and Nice. These cities are literally spectacural. First was Cannes. The beach promenade and blue chairs were wonderful. Most hotels on the promenade had its own pier, where hotel guests could lie on couches and catching bronze. This piers I found quite comical, people there seemed pretty crowded so I prefered to use the public beach. At the end of these beaches have been places where you could took your dog with you. Of course, I used these beaches the most. Every beach was beautifully maintained and clean. After a few days, I went to Monaco. On a small piece of land you have squeezed all principality, and currently there are already beginning to build high-rise buildings, because of all those people who live here :). Monaco was also occupied by a large number of tourists. Finally I went to the small town called Cagnes-sur-Mer. You can be sure that on the beach you will be almost alone. This town is not popular for tourists, so you can feel genuine French atmosphere. I was staying in a small apartment by the sea and I lived with the locals under one roof. If you want to go on holiday to France, I recommend you avoid August. Because the French and Italians starts holidays and everyone is heading to the Cote d’Azur. I would definitely like to see these places in the spring. It must be wonderful there.

Veronika

St. Tropez

Četnická stanice v St.Tropez

Monaco

Kasíno v Monaku
Cannes

 Filmový festival v Cannes

Typické hotelové molo

 Cagnes-sur-Mer


14 thoughts on “Minnetonka and Côte d’Azur

 1. 12 Srp on 2011 at 15.40

  Miluji Francii! Mám ráda vaše outfitové posty, ale ještě více zbožňuji ty z vašich cest. Sama ráda cestuji a ráda se kochám fotkami ze zajímavých míst.

 2. 12 Srp on 2011 at 18.33

  Strašně pěkné fotky, už je vidím v nějakém albumu HOLIDAYS 2011!! 🙂 Jé, a ty bot yjsou super, líbí se mi třásně!:)

 3. 12 Srp on 2011 at 19.21

  Boty jsou super! 🙂
  A fotky, ty a pejsek – úžasné! 🙂

 4. 13 Srp on 2011 at 10.14

  wow překrásné 🙂 a překrásný blog, přečetla jsem každý článek a 🙂 super

 5. 13 Srp on 2011 at 11.43

  Díky za komentáře. Paříž je taky úžasná, ale azurové pobřeží má své kouzlo 🙂

 6. Anonymous
  13 Srp on 2011 at 13.30

  Úžasné! Vy dvě s Hankou jste byly na tolika místech, kam bych se jednou chtěla taky podívat. Strašně moc 🙂

 7. 13 Srp on 2011 at 14.27

  Miluju Francii, ale na Azurovém pobřeží jsem ještě nebyla. Jaké jsi tam měla počasí? Uvažovala jsem, že bych se tam vydala tak v půli června, myslíš že už se tam bude dát koupat v moři? Strašně ti to na těch fotkách sluší! A pejsek je boží.

 8. 13 Srp on 2011 at 14.53

  Petruska: Já jsem tam měla fakt teplo, kolem 30st. A co se týče počasí v červnu, tak co vím, je tam už dost teplo a turistická sezóna tam tak začátkem června začíná, takže se určitě dá koupat.

 9. Anonymous
  13 Srp on 2011 at 23.40

  Bomba. Muselo to tam být skvělé. Btw. máš úžasnou postavu! Provozuješ nějaký sport, nebo dej nějaké tipy 🙂
  Klára

 10. 14 Srp on 2011 at 18.30

  Maximálně tak běhám s pejskem a pravidelně trénujeme agility. Jinak v zimě jezdím na snowboardu. Vždycky, když nějaký sport začnu dělat, dlouho u něj nevydržím 🙂

 11. Anonymous
  15 Srp on 2011 at 12.27

  Úžasné fotky! Máš krásného pejska. Co je to za rasu? Strašně bych si chtěla pořídit taky takového 🙂 nela

 12. 15 Srp on 2011 at 12.35

  Užasné fotky. Já Francii miluju, hlavně tu jižní. 🙂 Je tam opravdu nádherně. Máš super postavičku! 🙂

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.