Fashion Report Fall/Winter 2011

Není žádným tajemstvím, že každou sezónu návrháři přijdou s několika trendy, kterých se budeme později držet při výběru oblečení a doplňkůNěkteré z nich jsou nové a malinko šílené, další jsou převzaté z minulé sezóny, trochu poupravené a už jsme si ně zvykli. Jeden příklad za všechny: colour blocking. Pokud jste zvědaví, připravila jsem pro Vás menší seznam 🙂
Mé nejoblíbenější kousky jsem opět označila červeným srdcem.

It’s not a secret that every season designers create their masterpieces based on a number of trends we will later stick to when choosing clothing and accessories. For Fall/Winter 2011/2012 fashion designers have offered us a variety of trends. Some are new and crazy and others are those we have already got accustomed to. Like colour blocking. Interested? Then read the article! I marked my favourite pieces with red heart.

Veronika

Módní trend #1: Androgynní vzhled 
Celý svět se mění. Muži se stávají ženštějšími a ženy se snaží vypadat a chovat se jako muži. Móda samozřejmě nemůže zůstat stát stranou a tento celosvětový trend se promítá i do některých kolekcí, kde můžeme zaznamenat pánské košile, obleky, boty nebo klobouky. Příkladem může být Chanel, Moschino, Dolce & Gabbana, DKNY, Balenciaga a mnoho dalších.

Fashion Trend #1: Androgyny 
The whole world seems to be changing. Men become more like women and women strive to look and act like men. Fashion just can’t stay aside of this global trend. And as a result we see mannish shirts, suits, boots, and hats in majority designer collections: Chanel, Moschino, Dolce & Gabbana, DKNY, Balenciaga, and others.

Módní Trend #2: Barvy
Pro chladnější období dávají návrháři zpravidla přednost neutrálním nebo kontrastním barvám, jako je černá, hnědá, tmavě modrá, krémová, tmavě fialová, atd. Nicméně tento podzim se nese ve znamení výrazných barev, které se objevovaly i v letní sezóně. Barvy jako je neonově oranžová, fialová, světle modrá, žlutá, aj. nalezneme u modelů Alberta Ferretti, Dior, Tommy Hilfiger nebo Burberry Prorsum. 


Fashion Trend #2: Color
For colder seasons designers normally prefer using neutral or reserved colors like black, brown, navy, c
ream, dark violet, etc. However, Fall collections abound in brighter hues like neon orange, purple, sky blue and others. See Alberta Ferretti, Dior, Tommy Hilfiger or Burberry Prorsum.
Módní trend #4: Kombinace různých materiálů
Podzimní kolekce je charakteristická svým mixem různých materiálů. Hedvábí se kombinuje s kožešinou a pletenými svetry, flitry v kombinaci s kůží působí velmi efektně, a dokonce i plast se šifonem a vlnou vypadá zajímavě. Zní to bláznivě a je zde nutná opatrnost a jistá dávka vkusu. Nechcete přece vypadat jako vánoční stromeček 🙂

Fashion Trend #4: Texture Overload
Everything is mixed in Fall/Winter collections. Silk comes along with fur and knitwear, sequins and leather make a perfect combination and even plastic goes well with chiffon and wool. Sounds crazy? It does. And it does look a bit crazy, too.

Trend #5: 40. léta elegance
Móda se opakuje. Na podzim a v zimě bude elegantní styl opět horkým trendem. Nejlepší kolekce z této éry předvedli u značek Gucci, John Galliano, Miu Miu a Prada.

Trend #5: 40s elegance
Fashion repeats itself. In Fall/ Winter 2011/ 2012 40s elegance is again a hot trend. The best approach to reinvent this fashion era has been realized by Gucci, John Galliano, Miu Miu, and Prada.

Módní trend #6: Potisky
Škála potisků v podzimních kolekcích je obrovská. Od malých puntíků u značky Gucci po odvážné květiny u Versace. Je pouze na Vás co na sobě chcete nosit, protože můžete mít všechno.


Fashion Trend #6: Prints 
The variety of prints in Fall/Winter  collections is huge: from tiny polka dots in Gucci to bold flowers in Versace. You just need to understand what print you want because you can have everything.
Módní trend #7 Robustný pletený svetr
Čím větší, tím lepší. Podzim a zima jsou chladná období, takže není divu, že návrháři zařadili do svých kolekcí teplé tlusté svetry. Missoni patří mezi hlavní výrobce pletených svetrů a můžeme u něj vidět různé varianty svetrů a úpletů.

Fashion Trend #7 Chunky Knit Sweater
Fall and winter are cold seasons, so there is no wonder why designers have included warm chunky sweaters into their collections. Missoni is the main producer of knitted sweaters. You can see a great variety of knitted items in their Fall/Winter line.

Módní trend #8: Coats
Na podzim bude nabídka kabátů velmi různorodá. Můžete vybírat mezi vojenským kabátem od Versace, mladistvým trenčkotem od Burberry nebo luxusním kabátem od Michaela Korse nebo Gucci. 


Fashion Trend #8: Coats 
Fall and winter are all about outerwear. Coats designers have offered us this season are all very diverse. Opt for a military coat from Versace, youthful and sexy cropped trench from Burberry, or luxury coat from Michael Kors or Gucci. 
Módní trend #9: Transparentnost 
Tento trend asi není v zimě nejrozumnější, ale je stále populární. Nejkrásnější šaty, sukně a halenky najdete u značek Christian Dior, Gucci, Alexander Wang, Valentino nebo Blumarine.

Fashion Trend #9: Sheer
Sheer trend isn’t the wisest for fall and winter but it is still popular. Best sheer dresses, skirts and blouses are in Christian Dior, Gucci, Alexander Wang, Valentino or Blumarine.

Módní Trend #10: Flitry
Jeden z nejdůležitějších trendů nadcházející sezóny. Flitry, třpytky, kovové, nášivky a třásně. Podzim a zima se ponese v duchu glam couture. Cenu za nejlepší kolekci tohoto trendu ode mě dostává jednoznačně Balmain.

Fashion Trend #10: Sequins
One of the most important trends of the upcoming season. Sequins, glitter, metallic patches and fringesFall and winter are born in the spirit of glam couture. Prize for best collection of this trend definitely gets from me Balmain.


Módní trend #11: Kožešiny
Stejně jako svetry, tak i kožichy jsou ideálním materiálem pro zimní období. Po těžkých bojích s ochránci zvířat návrháři zmoudřeli a začali více používat umělou kožešinu. 

Fashion Trend #11: Fur
As with sweaters, fur is the perfect material for winter. But with the severe struggle to protect animals designers have become wiser and started using more faux fur than genuine one. 


12 thoughts on “Fashion Report Fall/Winter 2011

 1. 30 Srp on 2011 at 20.30

  och všetko je skvelé a tie trendy sa väčšinou opakujú ale stále budú in a naj :o))

  truskawka-fashion.blogspot.com

 2. 30 Srp on 2011 at 20.54

  Super report, kabáty miluju a snad nějaký dokonalý na zimu seženu, na podzim už naštěstí mám =)

 3. 30 Srp on 2011 at 22.01

  Holky zlaté, stylové gratuluji k novému blogu s prodejem věcí už se nemůžu dočkat až budete dělat čistky ve svých šatnách 🙂

 4. 30 Srp on 2011 at 22.20

  Moc se mi líbí váš blog .. jste už vyspělé, a tak nepíšete o ,,ptákovinách,, ale o věcech, které mají trochu hlavu a patu, a dají lidem něco do života.. díky moc za to, jen tak dál pokračujte. Ráda bych u vás viděla, co třeba budete nosit na pozdim, jaké boty třeba a co máte doma v šatníku na podzim, klidně i posty o kosmetice, a post o gilmorkách taky nemá chybu .. to prostě nikdo jinej nevymyslí. Super holky 🙂

 5. 30 Srp on 2011 at 23.06

  Děkujeme všem za komentáře!
  Aneto určitě se takového článku brzy dočkáš 🙂

 6. Anonymous
  31 Srp on 2011 at 4.48

  ten zlty sveter jil sander mi udrel do oci…ale je tam tu vela peknych veci…a inak si vsimni kolko tych holiek na fotkach ma ofinu:):):)
  ale nic v zlom…a ofine uz dam pokoj…;)
  prajem prijemny den…
  R.

 7. 31 Srp on 2011 at 9.55

  už se těším na tu hroznou zimu:)))

 8. 31 Srp on 2011 at 15.59

  R: Ten svetr od Jil Sander je náhodou moc hezký. Právě ta barva se mi moc líbí 🙂 A z fotek nepoznáš, jestli ta holka náhodou nemá ofinu. Kadeřníci ji umí schovat nebo naopak ji z dlouhých vlasů vytvořit, aniž by museli stříhat. Ofinu měla nebo má Naomi Campbell, Daria Werbowy, Anja Rubik a spousta dalších modelek. Není to nic neobvyklého 🙂

 9. Anonymous
  31 Srp on 2011 at 22.39

  Ved prave ze mne sa ten sveter paci tiez. Vravim Ze mi hned udrel do oci. :). A k ofine sa uz nevyjadrujes. Som ticho. Je super;)
  R.

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.