Accessory Report Fall/Winter 2011

Dlouho jsem sháněla speciální edici Vogue, která obsahuje všechny přehlídky na novou sezónu. Nakonec mi ji přivezla má sestra, která ji náhodou objevila na letišti v zahraničí. V Česku se prostě nic nedá sehnat…no ale k tématu… Připravila jsem pro Vás výběr těch nejlepších doplňků a bot na podzim a zimu. 
Pro sezónu podzim/zima 2011-2012 nám designéři připravili doslova plný pytel překvapení. Nejen z hlediska obecných módních trendů, ale také pokud jde o doplňky. Ve všech kolekcích se snoubí luxus s nadšením a vyšší třídou. Doplňky, které můžeme v této sezóně vidět, jsou stejně atraktivní jako oblečení. Ženám mají dodávat na přitažlivosti a sex appealu. Podívejte se na nejvíce vyhledávané doplňky této sezóny! Mé nejoblíbenější kousky jsem označila červeným srdcem 🙂

For fall/winter 2011-2012, designers have prepared us a bag full of surprises both in terms of general fashion trends and it terms of accessories. In this fall/winter season luxury, exuberance and high class seem to be the leading words that can describe the clothes presented. The accessories that were used to highlight this season’s clothing were equally glamorous making women exude complete confidence and sexiness. Check out the fall’s most coveted accessories! I marked my favorite shoes and accessories with the red heart:)

Veronika

Colour blocking
Tento trend je tady pořád. Letos na podzim můžete opět mixovat barvy. Zaměřte na kombinaci světlých a zemitých barev. Nejen u kabelek, ale i podpatků.

Color Blocking
Have a little fun with color blocking this Fall. We got our first taste of it in mid-spring through the summer, so you should be a pro at blocking your colors by now. 

Kabelka přes rameno
Klasická a praktická alternativa k těžkým kabelkám do ruky. Taška přes rameno je jednou z hvězd letošních přehlídek. Vytváří elegantní dojem a je ideální pro různé příležitosti. Hodí se nejen k ležérnímu oblečení, ale také k více společenskému. 
The shoulder bag 
A classical and practical alternative to more modern and heavily accessorized handbags, the shoulder bag will be one of the stars of this season, giving a chic, stylish impression being perfect for a variety of occasions, being suitable both for upgrading a casual look as well as for completing a more conventional outfit that must follow a set of stricter rules. 

Jehlové podpatky                        
Robustní podpatky jsou sice pohodlné, ale nikdy nebudou tak elegantní a sexy, jako jejich špičaté sestřičky. To je také jeden z důvodů, proč designéři vždy vytvářejí spoustu bot s jehlovým podpatkemŽeny je milují, protože si v nich připadají sexy. Jedna rada: vyhýbejte se kočičím hlavám ve městech. Dlouho by Vám nevydržely.

Spike heels
Chunky heels are comfy but they will never be as stylish and sexy as spike heels, that’s why designers always create loads of shoes with stilettos. Women love them because they love looking sexy.
Puntíky
Musím se přiznat. Nemám je ráda. Tedy, nevadí mi jeden kousek z celého outfitu. Marc Jacobs ve své kolekci oblékl modelky do puntíků od hlavy až k patě. A to se mi prostě nelíbí. Nechci být jeden velký Dalmatin 🙂 Jediné co bych brala z jeho kolekce jsou čelenky do vlasů.

Polka Dots
I have to admit. I dont like them. Well, I dont mind one piece from the whole outfit. Marc Jacobs dressed his models to dots from head to toe in his  new collection. And I just dont like itI dont want to be a big Dalmatian 🙂 The only thing I love on his collection are headbands. They are beautiful.

Platformy a klíny
Tento trend jsme mohli vidět v minulé sézoně. Na jaře byly platformy velmi barevné a divoce tvarované. Pro sezónu podzim/zima jsou návrhy skromnější a více elegantní.

Platforms and wedges
Wedge trend has transferred to Fall/ Winter from the previous season. But if in spring we have seen colorful and unusual platforms for Fall/Winter designs are more modest and elegant.

Řetěz a la Chanel 
Chanel kabelky patří mezi milovníky módy k těm nejoblíbenějším a tak není nic překvapivého v tom, že i jiní návrháři začali používat tento zajímavý detail. 

Chain handles a la Chanel 
Chanel handbags are the most popular with fashionistas, so I find nothing surprising in the fact other designer and brands use this interesting detail in their creations. 
Leopardí potisk
Zvířecí potisky se vrací v plné síle v mnoha různých variantách. Jejich cílem je přidat odvážný prvek k vašemu outfitu. Je to jeden z nejjednodušších způsobů, jak tuto sezónu okořenit váš šatník. Pokud jde o výběr zvířecího potisku, neexistuje prakticky žádné omezení. Držte se svého stylu a vyberte si to, co Vám nejvíc sluší.  

Leopard printed accessories 
Animal prints are coming back in full force in a variety of ways, aiming to add a daring touch to more conventional outfits, being one of the simplest ways to spice up your wardrobe for the season to come. There are virtually no restrictions when it comes to choosing animal printed outfits so use your personal sense of style and choose the accessories allow you to express your personality the best.
Všude samé přezky
Móda se opět opakuje. Před pár sezónami jsme je mohli vidět všude, ale pak skoro všechny zmizely. Nyní se vrací v ještě větší rozmanitosti.
Plenty of buckles
Fashion repeats itself. A couple of seasons ago we already spoke about buckles but then they nearly all disappeared just to return now in a larger diversity.

Třpytky jsou zpět
Každá malá holka ví, že třpytky, jsou něco jako droga. Jsou to hezké, lesklé věci, kterých nemůžeme mít nikdy dost a jen jich chceme víc a víc. Letos se třpytky objevily na podpatcích, platformách a kabelkách. Mými favority jsou botky Miu Miu a Versus.

Glitter Is Back
I just realized something every 8 year old girl already knows: glitter is kind of like a drug. There’s just something about pretty, shiny things: we can’t get enough of them, and we just want more and more and, yep, more. I love Miu Miu pink glitter shoes and Versus heels.

Jsem zvědavá, jak se na těch bruso-jehlách chodí :))
Šněrování
Nejen s trendem platforem, ale i se šněrováním jsme se mohli setkat už v kolekcích na letošní jaro a léto. Zde došlo k velké transformaci stylu. Šněrování na jaře bylo spíše jemné a ženské, kdežto na podzim se stává více agresivním a sexy. 

Lacing
As well as the wedge trend, lacing has been brought by designers from Spring/ Summer 2011 fashion season. And we also see the transformation of the style. Lacing, which used to be rather delicate and feminine in Spring, has become sexier and more aggressive in Fall and Winter. 

To by snad pro dnešek stačilo. Ještě mám pro Vás připravený obsáhlý článek o oblečení na podzim a zimu. To ale až někdy příště. Líbí se Vám tento typ článků? Snažila jsem se vybrat opravdu to nejdůležitější a zároveň podle mého názoru nejoblíbenější z letošní kolekce doplňků. 

This would be probably enough for todayI still have prepared for you the comprehensive article about clothing from autumn and winter collection. But not now, you must wait until next time 🙂 Do you like this type of articlesI tried to pick the most important thing really well in my opinion, the most popular of this year’s collection of accessories.

Poslední foto na závěr: včerejší asi poslední horký den na nošení žabek 🙂
Last photo: from yesterday, perhaps the last day of summer with flip-flops 🙂

Valentino flip-flops< /span>


11 thoughts on “Accessory Report Fall/Winter 2011

 1. 28 Srp on 2011 at 12.42

  Super článek Verčo 🙂 a zamilovala jsem se do tvoji fotky na závěr, žabky uchvátné 🙂

 2. 28 Srp on 2011 at 12.51

  Ach skvělý článek…půlku věcí bych brala všema deseti! :D:)

 3. 28 Srp on 2011 at 13.17

  áno super článok, ja som tiež hladala toto Vogue, ale na slovensku je to ešte horšie ako u susedov.
  Skvelý blog, super typy!

 4. Anonymous
  28 Srp on 2011 at 13.21

  Amazing article Veronika! You are really good in journalism. I was searching about new trends and this is my first really amazing spot. Thank you very much 🙂 Jane

 5. 28 Srp on 2011 at 14.23

  Na mě je většina věcí z letošních kolekcí f/w až moc edgy :/ Brousím si ale zuby na roztomilou leopard clutch od Louboutin :))

 6. 28 Srp on 2011 at 17.47

  Děkuji za hezké komentáře. Michelle: letošní kolekce je trochu edgy, ale i z ní se dají vybrat úžasné kousky. A to psaníčko od Louboutina je prostě úžasné.

 7. 29 Srp on 2011 at 0.56

  I'm in love with the new Miu Miu shoes !!!

  If you like french fashion, you should check out my blog, and maybe follow it if you like it and wanna be the first to know when I post 😉

  xx

  http://www.coralieslooks.com – FRENCH FASHION BLOG

 8. 29 Srp on 2011 at 23.29

  Super článek a krásný věcičky! Já jehly miluju, i když ty následky občas nebývají příjemný. A máš krásný flip-flopy. 🙂

 9. Anonymous
  30 Srp on 2011 at 10.39

  Veru, takovýchto článků se rozhodně neboj. Jsou velmi originální, málokterá z nás má přístup k takto kompletně zpracovaným novinkám pro novou sezonu, za to ti moc děkuju.
  P.S.: Mě děsně zaujaly ty černé holinky od Céline v levém dolním rožku. Nádhera!
  Wasp

 10. 30 Srp on 2011 at 10.45

  Wasp: Ty se mi taky líbily, akorát si nejsem jistá, jestli to nejsou náhodou kozačky? Protože to může být i lesklá kůže. V hodně kolekcích na tento podzim jsem už podobné boty s lesklou kůží viděla. A děkuji za pochvalu, ještě připravuji článek o oblečení 🙂

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.