Home / 2011 / Srpen

San Francisco

Jedno z nejkrásnějších a nejrozmanitějších měst USA. Leží v obrovské zátoce San Francisco bay a první co Vás překvapí je zima a časté  mlhy i uprostřed léta. San Francisco se rozkládá na mnoha strmých kopcích a má tradiční šachovnicový systém ulic. Jízda městem je tedy samé nahoru a dolů a to do pěkných „krpálů“ :). Největším klenotem města je bezesporu Golden Gate Bridge, který hlídá vjezd do zátoky San Francisco Bay severozápadně od centra. Most je natřen oranžovou barvou, která zlepšuje jeho viditelnost pro lodě při častých mlhách v oblastiV průvodci jsem se dočetla, že most musí natěrači barvit každý den a trvá jim to celý rok. Potom se musí začít zase znovu. 


One of the most beautiful and most diverse cities in US. The city is situated in the huge San Francisco Bay and the first thing that will surprise you is cold and frequent fog in the middle of summer. San Francisco is located on the many hills and has a traditional checkerboard system of streets. Ride on the city is very up and down almost all the time 🙂. The most famous is undoubtedly the Golden Gate Bridge, which guards entrance to San Francisco Bay northwest of downtown. The bridge is painted orange colour, which improves visibility for ships during the frequent fogs in the area. I read travel guides where was written that the bridge must painters color every day and it takes them all year. Then they must start over again.


Veronika

Read more …

Fashion Report Fall/Winter 2011

Není žádným tajemstvím, že každou sezónu návrháři přijdou s několika trendy, kterých se budeme později držet při výběru oblečení a doplňkůNěkteré z nich jsou nové a malinko šílené, další jsou převzaté z minulé sezóny, trochu poupravené a už jsme si ně zvykli. Jeden příklad za všechny: colour blocking. Pokud jste zvědaví, připravila jsem pro Vás menší seznam 🙂
Mé nejoblíbenější kousky jsem opět označila červeným srdcem.

It’s not a secret that every season designers create their masterpieces based on a number of trends we will later stick to when choosing clothing and accessories. For Fall/Winter 2011/2012 fashion designers have offered us a variety of trends. Some are new and crazy and others are those we have already got accustomed to. Like colour blocking. Interested? Then read the article! I marked my favourite pieces with red heart.

Veronika

Read more …

Oh Captain! My captain!

Před rokem jsem na ebayi objevila tuhle úžasnou bundu od Ralpha Laurena. Měla jsem ji vyhlédnutou už déle, ale stále jsem čekala na tu nejlepší nabídku.
Každopádně tohle není předmětem článku. Dnes jsem měla tu čest sedět asi hodinu v čekárně u zubaře. Během té doby jsem byla nucena dýchat neuvěřitelný smrad. Lidi kolem mě, bez ohledu na věk, se asi nemyjí, neperou si a samozřejmě už ani nemluvím o používání nějakých parfémů nebo deodorantů. Proč? Jak je možné, že v zahraničí jsem se s tímhle nesetkala? Na Západě od nás je podobný zápach naprosto neobvyklý. Je to způsobeno tím, že u nás nedodržujeme osobní hygienu. Určitá skupina lidí si ani za těch 20 let po revoluci nezvykla na to, že člověk by měl vonět. Rodiče to předávají dále a tak není výjimkou potkat smradlavého i mladého člověka. Vím, že toto téma není zrovna „voňavé“ , ale o dnešní zážitek jsem se s Vámi musela podělit :). Vnímáte to také tak?

My fellow English speaking readers I apologize but this post is mostly dedicated to people in Czech because I’m asking why some Czech people smell like…(you now what 🙂

Veronika

Read more …