Home / 2011 / Červenec

Best purchases ever

Ty ceny oblečení Vás přímo omráčí. V USA je vše několikanásobně levnější než v Evropě. Ať se jdou zahrabat všechny obchoďáky a slevy v Čechách. Dokud to neuvidíte na vlastní oči, neuvěříte. Je to ráj pro všechny shopaholiky 🙂 Ano pořídila jsem si ještě jednu Chanelku, tentokrát v klasické caviar černé kůži, která je sice drsnější než lamb skin, ale podle mne se daleko lépe vyjímá ve velikosti jumbo. Povinná zastávka byla také v obchodě Victoria´s secret a Juicy Couture. Poslední den jsem objevila nádherné šaty od značky All Saints. Jsou poseté flitry a váží snad 10 kilo. Mají odhalená záda a s podpatky vypadají úžasně. Jsem na cestě domů a už teď se mi stýská po všech těch městech, které jsem měla možnost navštívit. New York asi navždy zůstane místem, kde se budu vracet pokaždé, když budu mít příležitost.

Clothing prices in U.S. are incredible. In U.S. is everything several times cheaper than in Europe. You don´t believe until you see it on your eyes. It is a paradise for all shopaholics:) Yes I bought another Chanel, this time in classic black caviar leather, which is indeed tougher than lamb skin, but for me far better for jumbo size. Obligatory stop was also in the Victoria’s Secret and Juicy Couture. The last day I found a beautiful dress from All Saints. They are studded with sequins and weighs maybe 10 pounds :). They look amazing with heels. I’m on my way home and now I miss all those cities that I had the opportunity to visit. New York will forever remain a place where I return whenever I have the opportunity. I miss you Big Apple!

Read more …

Taste experience

Cestování není jen o památkách, ale také o dobrém jídle. Toho jsem si nejvíce užila v Chicagu. Navštívila jsem úžasnou restauraci Everest, kde jsem mohla ochutnat degustační menu, které bylo jedno z nejlepších, jaké jsem kdy jedla. Taky jsem se nemohla nezastavit v Cheescake factory, kde dělají kromě jiného ten nejlepší pravý americký cheescake na světě! 🙂 Povinná zastávka byla v Hard rock café, kde měli místo zdí kytary a kousek od našeho hotelu byla zmrzlinárna Haagen-Dazs, kterou jsem prostě nemohla minout. Pokud budete někdy v Chicagu, musíte ochutnat jejich pověstnou Deep dish pizzu. Je sice úplně jiná než ta klasická italská, ale stojí zato. Teď jsem na cestě na letiště. Hezké úterý všem.

Traveling is not only about sights, but also about good food. That I most enjoyed in Chicago. I visited a wonderful restaurant Everest, where I could taste the tasting menu which was one of the best I ever ate. I also could not resist the cheesecake factory, where among other things, make the best real American cheesecake in the world! 🙂 Next must-visit stop was at the Hard Rock Cafe, where they had a guitars instead of walls and a short walk from our hotel was Haagen-Dazs ice-cream, I just could not miss. If you will ever in Chicago, you must try their famous Deep dish pizza. Although it is completely different than the classic Italian. Now I am on the way to the airport. Have a great Tuesday.

Veronika

Read more …

Labels: ,

Chicago: Boat trip

Jen pár snímků z mého dosavadního pobytu v Chicagu. Musím říct, že jsem si Ameriku zamilovala. Nejsem zde sice poprvé, ale miluji na ni několik věcí, které v Česku a také v Evropě postrádám. Především jsou zde daleko větší možnosti a šance pro kohokoliv, bez ohledu na pohlaví či rasu. Lidé zde jsou neuvěřitelně milí a to jak s se s vámi dají cizí lidé na ulici do řeči, Vás ohromí! V Česku toto neexistuje. Bohužel. Dnes jsem absolvovala mnoho turistických atrakcí a jsem dost unavená, takže dobrou noc, resp. do Česka: dobré ráno!

Just a few shots of our last days in Chicago. I really have to say that I was able to appreciate America for all those things that can offer more than Europe: loads of possibilities, different chances for everything, a precious kindness of the people which is so rare in Czech, powerful thoughts and the real possibility to do what you want to. Good night from US 🙂

Veronika

Read more …

Labels: ,