10 ways NOT to buy fake(Vidíte ten rozdíl?! Foto vpravo je z ebaye)


Napadlo mě shrnout 10 základních bodů, jak nenaletět prodejcům padělků kabelek na ebayi. Totéž se ale týká jakéhokoli zboží, které se na ebayi prodává. Nejen tedy toho luxusního, ale třeba i obyčejných bot ze Zary 🙂 


Jak se vyhnout nákupu repliky a být si 100% jistý, že se jedná o originál?

How can you avoid buying a replica, being sure to buy a 100% original item?

No.1
Jako první se vždy dívejte na feedbacky a na tzv powerseller. Tento znak ukazuje na serióznost pordejce. Čím víc pozitivních feedbacků prodejce má, tím je autenticita jistější.
First of all it’s really better to buy from powersellers or ebay shops with a large amount of positive feedbacks which make you immediately understand that the seller is serious and the items are authentic. 

No.2
Naopak nikdy nekupujte od prodejců, kteří mají negativní odezvy. Totéž platí o nových prodejcích, kteří nemají žádný feedback a prodávají třeba Chanelku.
To už je trochu podezřelé 🙂
Never buy from people with negative feedback or no feedback at all (new ones)

No.3
Nevěřte prodejcům, kteří nabízí Birkinku od Hermes za 300 eur, když prodejní cena je víc než 4000. Samozřejmě jde ji pořídit levněji, ale buďte v případě ceny realističtí.
Don’t trust the sellers If the prices are too low: ok making deals, but It’s impossible to find an authentic Birkin from Hermes at 300 euros if the store price is more than 4000. Be realistic!


No.4
Pokud někdo prodává zcela novou kabelku bez štítků, krabice, dustbagu nebo cenovky, nevěřte mu. Je to pravděpodobně padělek.

Don’t trust people who sell new bags without labels or dustbag, they probably are fake.

No.5
Nevěřte prodejci, který prodává svou kabelku, jelikož ji obdržel dvojnásobně darem.
Neznám nikoho komu by se to stalo. Ani mně ne, bohužel 🙂 

Don’t trust people who say they’re selling a bag because they received it as a „double gift“. Have you ever received 2 identycal Chanel bags as gifts? I have never, sadly 🙂
No.6
Vždy se prodejce zeptejte, zda by byl ochoten zanést kabelku na ověření pravosti do vlajkové prodejny značky. Pokud řekne ano bez jakéhokoli problému, pak je mu možno věřit.

Always ask to be able to bring the item to the shop to verify the authenticity, if the seller says yes without any problem (sometimes he tells you to do it) you should kinda trust him/her.
No.7
Vždy používejte paypal jako jedinou platební metodu. Ebay garantuje vrácení peněz přes paypal, pokud by zboží nedorazilo, nebo bylo nějak zničeno. Totéž platí i pro padělky.

Always use Paypal as the payment method, the only method which allows you to get your money back if you experience a bad situation, if the item is not sent or if it’s different from the photos and description (so also if it’s a fake).
No.8
Věřte specializovaným obchodům na ebayi.

Trust to ebay specialized online shops.
No.9
Pokud si nejste jisti autenticitou zboží, obraťte se na některé z diskuzních fór. Tamní členové z fotek poznají, zda se jedná o originál či padělek. Nejznámější je purse forum. Já sama ho často využívám. Objevují se zde i tipy na výhodné prodejce.

Ask for authentication to purses forum members, like the purse forum which is the most important one.

No.10
Pokud si nejste jisti a prodejce na ebayi uveřejnil jen pár nekvalitních fotek, požádejte o detailnější a ostřejší fotky zboží. 
If you´re not sure, want to see more images and photo details.

Veronika


9 thoughts on “10 ways NOT to buy fake

 1. Anonymous
  06 Čvn on 2011 at 12.00

  Fake na prvním obrázku jde na první pohled poznat už jen podlě těch zabalených uší,to je občas taky dobré poznávací znamení :-)N.

 2. 06 Čvn on 2011 at 21.39

  To sice ano, ale celá ta kabelka je šíleně zpracovaná.

 3. Anonymous
  07 Čvn on 2011 at 1.12

  Veronika: You definitely gave some great, useful tips. You both girls know how to shop. I was always hesitant to buy anything on ebay.However, I found out that Hanka bought some wonderful authentic bags that way, so I am getting more confidence in the website. Eva

 4. 07 Čvn on 2011 at 13.50

  Na tehle fotce je to vidět na první pohled, že je to fejk, ale jsou i případy, kde to je velmi těžko poznat.. Např. mamce se stalo, že koupila přes internet Vuitton kabelku. Měla štítek s date kodem, kůže(doted si fakt nejsem jistá, jestli to byla kůže nebo koženka)byla opravdu velmi přesvědčivá, vnitřek též. Když ji odnesla do Vuittna jen propřípad, zjistilo se, že je to fejk. Date kod, který byl na štítku nenašli.
  Takže i na to bych si dávala pěknýho majzla 😉

 5. 07 Čvn on 2011 at 16.18

  Eva: Just always be careful, there is nothing to worry about… Good luck on ebay

 6. 07 Čvn on 2011 at 16.21

  Blondie: Jasně, proto jsem napsala bod číslo 6. I padělky se poslední dobou zdokonalují,ale přesto lze přes ebay koupit stále spoustu úžasných a originálních věcí. Jen musíš být obezřetná 🙂

 7. Anonymous
  09 Čvn on 2011 at 19.55

  i jesli cos jest za tanie nie warto sie dac skusic, poprostu logicznie rzecz ukujac nikt nie sprzead nam LV za polowe ceny 🙂 fajne stylizacje dziewczyny 🙂 pozdrawiam z polski 🙂

 8. 10 Srp on 2011 at 19.29

  Super rady…..muzu rict, ze vas blog mi na malem ceskem blogovem rybnicku chybel….konecne nekdo, kdo se vyzna v luxusnim zbozi a nenosi jen veci z hm. Skvely blog skvely fotky skvely rady ste uzasny!!!!

 9. .
  03 Bře on 2015 at 9.25

  no zrovna od vás tenhle článek opravdu sedí 😀 směju se

Leave a message

Údaje (jméno, email, webová stránka) nejsou povinné. Stačí napsat pouze Váš komentář.